-
15 november:
- Blackbriar en Forever Still
- For I Am King en Sugar Spine
- Plan Nine
- Submit Fest 2025 16 november:
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown 18 november:
- Halestorm en Bloodywood
- Lacuna Coil en Nonpoint
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown 19 november:
- Orbit Culture, Gaerea en Atlas 20 november:
- Lacuna Coil en Nonpoint
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
- Temple Fang 21 november:
- Cobra The Impaler en My Diligence
- Engel Of Deathfest IIII
- For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
- New Model Army en Amy Montgomery
- Pothamus en Modder
- Dave "Snaer" van Beers (Her Enchantment) - 51
- Jim Dickinson (producent)† - 84
- Jimmy "Judas" Persson (Soilwork) - 46
- John Grden (Fear Of God) - 61
- Juha-Pekka Leppäluoto (Charon) - 51
- Pontus Jansson (Axenstar) - 52
- Rami Mustafa (Nervecell) - 42
- Riitta Heikkonen (Entwine) - 45
- Ville "Wille-W" Wallenius (Twilightning) - 43
Geplaatst op 10-01-2018 om 14:30u.
Power is de derde vrijgegeven track van de eerste ep Shadows & Stories van Adastia. Het nummer gaat over sterker worden van alle ervaringen in het leven en de kracht voelen om er elke dag weer tegenaan te gaan. De symfonische powermetalband is in 2015 ontstaat uit het Roemeense Avatar.
In september tourde Persona door Europa. De symfonische metalband uit Tunesië deed daarbij ook FemME in Eindhoven aan. Daarvan zijn beelden opgenomen in de tourclip van Epilogue: The Final Deliverance. Het nummer staat op de tweede full-length Metamorphosis.
Het Amerikaanse industrialdoomgezelschap Chiildren, bestaande uit Chris Zeischegg en Chad Fjerstad, heeft een cover gemaakt van Bitch Better Have My Money van Rihanna. Karim Meg is de regisseur van de video.
De technische metalcoregroep Currents heeft een clip online gezet bij Delusion. Het nummer over controle en obsessie staat op The Place I Feel Safest (2017). Op 20 januari staan de mannen samen met Void Of Vision, Fit For A King en Miss May I in Melkweg te Amsterdam en een dag later is het kwartet in Kafka te Antwerpen.
De heavyrockers van Headcharger hebben beelden openbaar gemaakt bij de track Dirty Like Your Memories. Het nummer staat op Hexagram (2017). Het kwintet uit Caen is sinds 2004 actief.
De Utrechtse metalband Martyr draait al sinds 1982 mee. De mannen vierden het 35-jarig jubileum op 22 september 2017 in P60 te Amstelveen tijdens Heavy Metal Maniacs Festival. Beelden daarvan zijn te zien in de clip bij Infinity.
Lees verder...Geplaatst op 10-01-2018 om 11:05u.
De vorige aankondigingen bevatten niet al teveel hardere bands, maar vandaag komt Paaspop met het nieuws dat Black Label Society, Vuur, Kadavar, DeWolff en Green Lizard (met een tribute to Nirvana-show) aan de line-up zijn toegevoegd. Ook onder meer Bastille, Maan, Ronnie Flex & Deuxperience en Høken met de Heinoos kun je met Pasen zien in Schijndel. Eerder waren onder meer Iggy Pop, Obituary, Orange Goblin, Avatar, Zeke, Death Alley, Birth Of Joy, Frank Carter & The Rattlesnakes en Triggerfinger al bevestigd, naast namen als Guus Meeuwis, Kensington, Nothing But Thieves en Dotan. Paaspop vindt plaats in het Paasweekeinde in het Brabantse Schijndel, oftewel van vrijdag 30 maart tot en met zondag 1 april. De normale tickets gaan op 13 januari in de verkoop. Alle informatie vind je op www.paaspop.nl.
Lees verder...Geplaatst op 10-01-2018 om 10:44u.
Hoewel het jaar nog jong is, valt er alweer een sterfgeval te melden. Pauly 'No Neck' Antignani, de voormalige drummer van Sworn Enemy, is overleden. Onder meer Shadows Fall-frontman Brian Fair, wiens band in het verleden met Sworn Enemy tourde, en de Amerikaanse metalcoreband zelf melden het trieste nieuws. Antignani was van 2002 tot 2007 lid van Sworn Enemy en speelde mee op de albums As Real As It Gets (2003) en The Beginning Of The End (2006). Tot dusver verloor de metalwereld dit jaar ook al Claus 'Bubi The Schmied' Graf-Reinholdt (Zed Yago), Gregg Analla (Tribe Of Gypsies), Mikio 'Ko-Gami' Fujioka (Babymetal) en meesterproducent Chris Tsangarides.
Lees verder...Geplaatst op 09-01-2018 om 17:35u.
De Japanse gitarist Mikio 'Ko-Gami' Fujioka blijkt afgelopen vrijdag, 5 januari, te zijn gestorven. Volgens zijn echtgenote is Fujioka op 30 december jongstleden van een hoog observatieplatform gevallen. Zes dagen later overleed de gitarist, nadat zijn gezondheidstoestand was verslechterd. De in 2000 aan het muziekinstituut van Osaka afgestudeerde muzikant begon zijn loopbaan bij Trick Box en MMM. Het bekendst is Fujioka echter van de Kami Band, de begeleidingsband van het uit drie jongedames bestaande Babymetal. Sinds 2013 toerde de getalenteerde gitarist met het gezelschap de wereld rond, waarbij in 2016 met een spraakmakende show op FortaRock - The Festival eenmaal de Benelux werd aangedaan. De leden van Babymetal (en de Kami Band) laten weten te hopen dat Fujioka nu bij zijn (afgelopen jaar overleden) gitaarmeester Allan Holdsworth is en met hem een epische gitaarsessie beleeft. Mikio 'Ko-Gami' Fujioka is slechts 36 jaar oud geworden.
Lees verder...Geplaatst op 09-01-2018 om 12:30u.
Earth Inferno is de titel van de tweede langspeler van The Evil Dead. De Argentijnse heavymetalband heeft beelden online gezet bij Electric Evil Revisited. Het kwintet uit Buenos Aires is sinds 2006 actief en de beelden van de liveshows dateren van de periode 2007-2014.
Het Catalaanse folkmetalcollectief Forja heeft een clip laten opnemen bij Muret. Het nummer staat op de eerste full-length El Llibre Dels Feyts. Dat is een conceptalbum over het leven van Jacobus I van Aragón.
Vrijdag aanstaande komt het zeventiende studio-album van de progrockformatie Kayak uit. Een voorproefje vind je hier met La Peregrina. De Nederlandse formatie reist eind januari langs diverse podia om Seventeen te promoten.
”AOR with a harder edge”, zo omschrijft Iconic Eye haar eigen sound. Skyfire Records brengt deze maand Into The Light uit. Daarop staat onder meer Am I The One?. Het is het eerste wapenfeit met Jane Gillard achter de microfoon.
Phil Campbell, zijn zoons Todd, Dane en Tyla en zanger Neil Starr hebben een clip openbaar gemaakt voor de track Welcome To Hell. Die groovende rocktrack staat op The Age Of Absurdity, het debuut van Phil Campbell And The Bastard Sons. De plaat verschijnt op 26 januari via Nuclear Blast.
Ryan Hurtgen (vocalen, piano), Johannes Luley (gitaar, bas, productie), Jesse Nason (keyboards) en drummer Sean Reinert (ex-Cynic, ex-Death) vormen samen de progband Perfect Beings. Volgende week vrijdag releaset InsideOut Music de nieuwe plaat Vier. Een voorproefje vind je hier met Vibrational – Mysteries, Not Answers, “a song of hope from the darkest, emptiest place.”
Lees verder...Geplaatst op 08-01-2018 om 21:47u.
In de underground zijn veel metalbands actief. Zo af en toe lichten we er eentje uit. In dit geval is dat Beyond God, een symfonische metalband uit het zuiden des lands. Zangeres Meryl Foreman nam de tijd om vragen over de releaseshow van het tweede album Dying To Feel Alive te beantwoorden, alsmede vragen over de samenwerking met JBM Events, gastzanger John Cuijpers en over de ontwikkeling in de sound. Je kunt Jeffreys interview met Beyond God hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 08-01-2018 om 20:58u.
Immortal zonder Abbath, wij kunnen ons dat toch niet echt voorstellen. Maar de heren Demonaz en Horgh wel, want de mannen zijn klaar met het negende album van Immortal. Dit wordt het eerste sinds Abbath in 2014 besloot de band te verlaten. Op het nieuwe album neemt gitarist en schrijver Demonaz de vocalen voor zijn rekening. Net als bij voorgaande albums zat Peter Tägtgren (Hypocrisy) ook nu weer achter de knoppen. Ook bespeelt Tägtgren de basgitaar op het album. Het lijkt er dus op dat bassist Apollyon ook niet meer in de band zit. Het nieuwe album wordt het eerste sinds All Shall Fall uit 2009. Voordat Abbath de band verliet, had Immortal wel al diverse songs geschreven, maar Abbath nam die mee en bracht ze - met andere titels en teksten - uit op zijn soloalbum. Demonaz en Horgh moesten dus van voren af aan beginnen. Later dit jaar moet de nieuwe Immortal-cd uitkomen. Een titel is nog niet bekend.
Reacties...Geplaatst op 08-01-2018 om 20:35u.
Markeer 16 maart maar alvast in je agenda, want dan komt het nieuwe album uit van The Crown. Het nieuwe album Cobra Speed Venom heeft minder lang op zich laten wachten dan de voorgangers, want aan die twee gingen respectievelijk 5 en 6 jaar stilte vooraf. De nieuwe plaat werd vorig jaar opgenomen in Studio Fredman met Fredrik Nordström achter de knoppen. De eerste single is nu al uit. Als je verder leest kun je de clip voor het nummer Iron Crown alvast bekijken.
Lees verder...Geplaatst op 07-01-2018 om 19:00u.
Van 11 tot en met 14 oktober vindt op diverse locaties in Eindhoven het Female Metal Event (FemME) plaats. In diverse landen worden voorrondes georganiseerd, waaruit uiteindelijk twee finalisten op de festivalposter terechtkomen. Alhoewel de exacte datum voor de FemME Battle in Nederland momenteel nog niet bekend is gemaakt, is de inschrijving daarvoor al wel geopend. De datum voor de Belgische wedstrijd is al wel bekend: 3 maart. Aan de voorrondes mogen ook buitenlandse bands meedoen.
Elke Battle in de voorronde heeft vijf deelnemers en kent twee winnaars: een publiekswinnaar en een jurywinnaar. De winnaars van de voorrondes doen mee aan twee halve finales die in Eindhoven zullen plaatsvinden. Die vier finalisten worden vergezeld door een wildcardwinnaar. De vijf finalisten strijden om twee plekken op het festival zelf. De eerste twee halve finalisten zijn reeds bekend, aangezien de eerste voorronde al heeft plaatsgevonden in Malta. Daar wonnen Elysian Gates uit Luxemburg en TheGuardian uit België.
Geïnteresseerde bands kunnen zich (bij voorkeur met foto en links naar audio en video) aanmelden voor de voorronde door een e-mail te sturen naar battlebel@femalemetalevent.nl of battlened@femalemetalevent.nl, afhankelijk voor welke voorronde je je band wilt aanmelden.
Lees verder...Geplaatst op 07-01-2018 om 16:37u.
De bekende Britse producent, engineer en mixer Chris Tsangarides is vanochtend (zondag 7 januari) na een kort ziekbed overleden. Tsangarides is de man die Judas Priest in 1990 een glorieuze comeback bezorgde door de lp Painkiller een spetterend geluid mee te geven. Zo'n veertien jaar eerder was hij al een van de engineers van Priests tweede album Sad Wings Of Destiny. Ook produceerde de beste man Anvils hoogtepunt Metal On Metal (1982) en figureerde hij in de populaire documentaire Anvil! The Story Of Anvil uit 2008. Daarnaast zat Tsangarides achter de knoppen bij een lange reeks uiteenlopende artiesten, van Depeche Mode, Gilbert O'Sullivan, Joan Armatrading, Killing Joke, The Sisters Of Mercy, Thin Lizzy en Tom Jones tot aan Black Sabbath, Bruce Dickinson, Exodus, Helloween, King Diamond, Overkill en Yngwie Malmsteen. Dikke kans dus dat je enkele cd's met zijn (productie)werk in de kast hebt staan. Chris Tsangarides is slechts 61 jaar oud geworden.

Geplaatst op 05-01-2018 om 21:52u.
De vier leden van de Poolse deathmetalband Decapitated zijn voorlopig ontslagen van rechtsvervolging. Een Amerikaanse vrouw had het viertal beschuldigd van groepsverkrachting en ontvoering. Dit zou op 31 augustus na afloop van een concert in Spokane in de tourbus van Decapitated hebben plaatsgevonden. Volgens de plaatselijke politie had de vrouw diverse verwondingen die inderdaad suggereerden dat zij (tegen haar wil) was vastgehouden. Volgens gitarist Andy Marsh van Thy Art Is Murder, waarmee de Polen op tournee waren, zou de jongedame die (schaaf)wonden echter in de moshpit hebben opgelopen.
Hoewel de bandleden van Decapitated (via hun advocaat) de aantijgingen van meet af aan hebben ontkend, namen de Amerikaanse autoriteiten de zaak hoog op. De vier muzikanten hebben enkele maanden in de gevangenis doorgebracht. In december mochten zij de cel pas verlaten, in afwachting van het proces, dat op 16 januari van start zou gaan. Nu blijkt de openbaar aanklager de zaak alsnog 'zonder vooroordeel' te laten vallen. Dat betekent dat de leden van Decapitated op dit moment niet meer worden aangeklaagd, maar dat ze op een later moment (in theorie) alsnog kunnen worden vervolgd.
Als reden waarom de rechtszaak (voorlopig) van de baan is, geeft de openbaar aanklager "het welzijn van het slachtoffer" op. Wat er precies met de Amerikaanse vrouw aan de hand is, is ons onbekend. In elk geval zijn de leden van Decapitated vanaf nu weer vrij om te gaan en staan waar zij willen en om hun muzikale loopbaan te vervolgen.
Reacties...Geplaatst op 05-01-2018 om 16:50u.
Het nieuwe album Firepower van Judas Priest komt eraan. Als voorproefje brengt de legendarische Britse band vandaag de eerste videoclip uit. Als je verder leest kun je de clip voor het nummer Lightning Strike bekijken.
Firepower is het achttiende studioalbum van Judas Priest en het vierde sinds de terugkeer van frontman Rob Halford. De opvolger voor het bijna vier jaar oude Redeemer Of Souls werd door Tom Allom en Andy Sneap geproduceerd. Vanaf 9 maart moet het album in de winkels liggen. Op 24 juni staat Judas Priest op Graspop; op 6 augustus wordt Poppodium 013 in Tilburg aangedaan.
Lees verder...Geplaatst op 05-01-2018 om 16:30u.
De Zweeds-Amerikaanse melodieuze rockgroep W.E.T. bestaat uit Jeff Scott Soto (Sons Of Apollo, Trans-Siberian Orchestra, Talisman), Erik Martensson (Eclipse, Nordic Union, Ammunition) en Robert Säll (Work Of Art). De mannen hebben een clip laten opnemen bij Watch The Fire. Het nummer is een voorproefje van het nieuwe album Earthrage, dat op 23 maart via Frontiers Music Srl verschijnt.
Jon Simvonis is de regisseur van de clip bij Martyr van Septicflesh. De track van de symfonische deathmetalband staat op de tiende full-length Codex Omega, die sinds 1 september verkrijgbaar is.
Zin in dansen? Voormalig Rob Zombie-gitarist Mike Riggs heeft met zijn Scum Of The Earth een nieuwe track openbaar gemaakt. Hij is zelf de producer van de beelden bij Dance Motherfucker. Volgens de Amerikaan is de opvolger van The Devil Made Me Do It (2012) in de maak.
Op 18 november traden Scarlet Stories en TDW & Dreamwalkers Inc. op in de Mannenzaal te Amersfoort. Eerder deelden we al een clip van Scarlet Stories en nu is het de beurt aan de band rond Tom de Wit. Your Room is een voorproefje van het nieuwe album First ReDraft, waarvan de bedoeling is dat deze dit jaar verschijnt.
De gothicrockformatie Lovelorn Dolls heeft zwart-witbeelden online gezet bij Dead Sea. Het nummer staat op Dark Ages, de derde langspeler van de zuiderburen. Volgens eigen zeggen is het songmateriaal minder toegankelijk en werken de teksten bevrijdend.
De dames en heren (inclusief gastartieste Elza Shtolz) van Pokerface hebben een cover opgenomen van The World Is Yours van Arch Enemy. De originele versie staat op het meest recente album Will To Power. Ter promotie daarvan komt de band rond Alissa White-Gluz op 28 januari naar 013 in Tilburg.
Lees verder...Geplaatst op 05-01-2018 om 16:01u.
Over een week komt het tweede album Dodekathlon uit van Bleeding Gods. Om je weekend goed te laten beginnen heeft de band nu de derde single hiervan online gezet. Als je verder leest kun je het nummer Beloved By Artemis beluisteren. Het nieuwe album werd opgenomen in de Pitch Note Productions en HAL5 Studio en ligt vanaf 12 januari in de winkels.
Lees verder...Geplaatst op 05-01-2018 om 14:51u.
Decades is de titel van een nieuwe verzamelaar van Nightwish, waar de beste songs van de eerste twintig jaar (1996-2016) op staan. Het album begint met het opus magnus The Greatest Show On Earth van het laatste album Endless Forms Most Beautiful en gaat dan steeds verder terug in de tijd tot de allereerste demo's. De 22 songs op Decades zijn allen geremastered. De dubbel-cd/driedubbel-lp ligt vanaf 9 maart in de winkels.
9 maart begint ook de Decades-tournee in de Verenigde Staten. In de zomer komt de Finse band met Nederlandse zangeres naar Europa voor de festivals, waaronder FortaRock in Nijmegen. In het najaar volgt een normale Europese tournee, waar op 7 november in Antwerpen opgetreden wordt. Een datum voor Nederland op die tour is nog niet genoemd, maar wij verwachten dat die na FortaRock bekend wordt.
Lees verder...-
12 november:
- Wheel of Time - Asymmetry 14 november:
- 1914 - Viribus Unitis
- Creatures - Creatures II
- Enemynside - In The Shadows Of Unrest
- Fimbul Winter - What Once Was
- Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
- Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
- Starforce - Beyond The Eternal Night 21 november:
- Annisokay - Abyss - The Final Chapter
- Bloodbound - Field Of Swords
- Danko Jones - Leo Rising
- Havamal - Age Of The Gods
- In Virtue - Age Of Legends
- Midnite City - Bite The Bullet
- Stryper - The Greatest Gift Of All
- The Halo Effect - We Are Shadows
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.




