Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Matos (Angra)† - 54
  • Cesare Codispoti (Tystnaden) - 48
  • Gary D'Eramo (Node) - 55
  • Giovanni Santini (Thy Majestie) - 48
  • Howie Weinberg (technicus) - 73
  • Jeff Loomis (Nevermore) - 55
  • John Haughm (Agalloch) - 51
  • Mattias Marklund (Vintersorg) - 52
  • Paolo Gregoletto (Trivium) - 41
  • Pete Agnew (Nazareth) - 80
  • Steve Berlin (Los Lobos) - 71
  • Steve Gaines (Lynyrd Skynyrd)† - 77

Vandaag overleden:
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent) - 2017
  • David Andersson (Soilwork) - 2022
  • Martin Kearns (Bolt Thrower) - 2015
Review

Äera - Phantast
Jaar van release: 2024
Label: eigen beheer

 -

Phantast is het tweede album van de Duitse blackmetalformatie Äera en verscheen in 2024. De band debuteerde in 2019 met het album Schein en bracht meerdere singles uit. Äera opereert binnen de symfonische en atmosferische tak van het blackmetalgenre, waarin melodieuze intermezzo's worden verweven met traditionele, rauwe black metal.

De formatie werd in 2018 opgericht in het Duitse Noordrijn-Westfalen en bestaat uit gitaristen Simon W. en Sven S. en zanger/bassist Milan S., allen ook actief in Xternity. De band produceert momenteel in eigen beheer en is aangesloten bij Vendetta Records. Äera richt zich op thema's als de natuur, misantropie, de kosmos en filosofie.

Phantast bevat vier tracks die voornamelijk draaien om krachtige riffs. Kosmos zet direct de toon met furieuze screams, blastbeats en fel gitaarwerk. Het daaropvolgende Empor begint opvallend melodieus en vormt daarmee een rustige afwisseling. Een sfeervol intermezzo biedt rust, voordat de band opnieuw losbarst met woeste vocalen, intens slagwerk en razend gitaarspel.

Kosmos en Empor dienen als opmaat naar het hoogtepunt van dit korte album: Schattenkreuz. Deze track opent met een prachtig akoestisch intro, dat - in tegenstelling tot de rest van de plaat - wordt gekenmerkt door een volle en heldere productie. De band neemt hier uigebreid de tijd om een meeslepende compositie op te bouwen. Naarmate de intro vordert, vormt een baslijn de brug naar het agressieve, zwartgeblakerde gitaargeweld. Kort daarna vallen de blastbeats in en ontwikkelt de track zich tot een spannend en dynamisch geheel, vol ritme- en tempowisselingen.

De vocalen zijn krachtig en intens; zanger Milan schakelt moeiteloos tussen traditionele blackmetal-screams en diepe grunts. Er is ruim gebruikgemaakt van galm op de zang, wat een ijle, desolate sfeer creëert. Hoewel de vocalen overtuigen, is het vooral de instrumentatie die deze track naar een hoger niveau tilt.

Afsluiter Fleisch Und Knochen is een klassieke symfonische blackmetaltrack. Het tempo ligt wat lager en de zware gitaren en de dreigende screams en grunts zetten de toon. Een passende afsluiting van een kort, maar boeiend album.

De algehele sound van Äera is een aandachtspunt. Deze klinkt behoorlijk primitief, dof en vlak – vooral de vocalen lijden eronder. Dat is niet ongebruikelijk binnen de blackmetal en blijft deels een kwestie van smaak. Toch is het jammer dat daardoor veel details verloren gaan. Ook blackmetal kan profiteren van een vollere en helderere productie, zonder dat dit ten koste gaat van de rauwe esthetiek van het genre. Sterker nog, een betere verstaanbaarheid versterkt de impact en verhoogt het luistergenot.

Afgezien van de productie is Phantast een veelbelovend album. Het muzikale vakmanschap en de songwriting zijn van hoog niveau. Äera slaagt erin om nummers te schrijven die blijven boeien. Met een krachtigere, meer uitgebalanceerde productie zou de band zichzelf en zijn muziek naar een hoger niveau kunnen tillen. Voor liefhebbers van bands als Darkthrone, Emperor, Walg, Kvaen en Saille is Äera dan ook absoluut het ontdekken waard.

Tracklist:
1. Kosmos
2. Empor
3. Schattenkreuz
4. Fleisch Und Knochen

Score: 70 / 100

Reviewer: Tanya
Toegevoegd: 26 augustus 2025

Meer Äera:

Zoeken
    11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
  • 14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.