Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete Lamb Of God- (of Burn The Priest-)song?

11th Hour
512
Black Label
Bloodletting
Checkmate
Contractor
Descending
Desolation
Ditch
Ghost Walking
Honey Bucket
Hourglass
Laid To Rest
Memento Mori
Now You’ve Got Something To Die For
Omens
Omerta
Overlord
Redneck
Ruin
Set To Fail
The Duke
Vigil
Walk With Me In Hell
een andere Lamb Of God/Burn The Priest-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Andols Herrick (Chimaira) - 46
  • André Skaug (Clawfinger) - 55
  • Baha Farah (Bilocate) - 40
  • Bart van der Zeeuw (K’s Choice) - 58
  • Bob Catley (Magnum) - 78
  • Costello Hautamäki (Hanoi Rocks) - 62
  • Gerry Conway (Jethro Tull) - 78
  • Gidget Gein (Marilyn Manson)† - 56
  • Marcel Schoenen (Suidakra) - 48
  • Mats Levén (Therion) - 61
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain)† - 57
  • Panos Kalimeris (Blade Of Spirit) - 46
  • Vic Anesini (technicus) - 62
  • Vittorio "Victor Love" D'Amore (Dopestars Inc.) - 46
Interview

Astral Doors
Met Joachim Nordlund
Door Kristof
Geplaatst in maart 2005
Astral Doors is de beste hardrockband van de laatste jaren. De passie voor Rainbow, Dio, Black Sabbath en échte heavy metal spat van de muziek van af. Het prachtige debuut ‘Of The Son And The Father’ werd onlangs opgevolgd door het even fraaie ‘Evil Is Forever’. Vorige keer mocht zanger Patrik Johansson zijn zegje doen en nu is gitarist Joachim Nordlund aan de beurt.

Astral Doors

Met ‘Evil Is Forever’ hebben jullie bewezen dat het fantastische ‘Of The Son And The Father’ geen toeval was.

Ja, er zijn alleen maar uitstekende reacties. De grote bladen schrijven heel positief over ons.

Wat is het makkelijk om opnieuw elf melodieuze hardrocknummers te schrijven met geweldige refreinen?

Eigenlijk, ja! En deze keer was het zelfs nog leuker omdat we zeker wisten dat het album zou worden uitgebracht. Toen we ‘Of The Son Of The Father’ opnamen, hadden we namelijk geen platendeal.

Wat is het verschil tussen de twee albums?

Ik vind dat we betere nummers hebben geschreven en dat de productie is verbeterd. Het geheel is ook een stuk donkerder en atmosferisch dan wat te horen is op ons debuut.

Heeft het debuut eigenlijk goed verkocht?

Als je bekijkt dat we een nieuwe band zijn, heeft het zeer goed verkocht. Ik ken de juiste cijfers niet maar het liep in ieder geval veel beter dan we ooit hadden kunnen dromen.

Ik zag een stukje van jullie optreden op Wacken Open Air. Hoogtepunt van de groep tot nu toe?

Wacken was leuk, maar ik vond ons optreden op Sweden Rock veel leuker. De tour met Grave Digger zal ik ook nooit vergeten.

Ik denk dat dit soort hardrock het nog altijd goed doet in Japan.

Ja, het is daar nog steeds erg populair. Maar eigenlijk is ons soort muziek ook in Europa heel populair. Kijk maar naar onze goede besprekingen die we ontvingen naar aanleiding van onze twee albums. Ik denk dat er veel mensen zijn die dit soort metal missen: metal met goede melodieën.

Ook radiozenders als Arrow Classic Rock doen het goed in Nederland. Hoe zit dat in Zweden?

Hier is vooral hardere muziek populair. Maar er zijn natuurlijk ook nog altijd oude rockfans te vinden in Zweden.

Ik las dat jullie bijna in brand stonden tijdens een photoshoot?

Haha. Ja. Er vloog iets in brand en het was eigenlijk helemaal niet zo gevaarlijk, maar het is gaaf om over zoiets te schrijven.

‘Never changing a winning team’. Peter Tätgren was weer betrokken bij de nieuwe plaat. Rust die man nu nooit?

Peter heeft het album gemixt en de productie is door ons zelf verzorgd. Peter is een oude vriend van Martin en Johan en hij woont maar twintig rijden van ons vandaan. En je moet weten, Peter heeft altijd tijd voor ons.

Eens kijken of je de hardrock wereld nog volgt. Ga je kijken naar Black Sabbath reünie deel 17?

Weet ik helemaal niets van! Is dat met Ozzy?

Wat vond je van de laatste Dio getiteld ‘Master Of The Moon’?

Ik heb die plaat helemaal nog niet gehoord! Ik luister eigenlijk helemaal niet zo veel naar Dio.

’Bananas’ van Deep Purple al eens gedraaid?

Neen, ook nog nooit gehoord!

Ja, dat is 0 op 3. Ten Slotte, wat doen jullie als jullie niet aan muziek denken?

Ja, ik heb maar één hobby: muziek. Johan is bezig met paarden, Patrik sport graag en Jocke speelt graag computerspelletjes. En ik weet eigenlijk niet wat Martin en Mika leuk vinden!

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.