Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalband uit het Afrikaanse continent?

Abu Lahab [Marokko]
Amanaz [Zambia]
Arka'n Asrafokor [Togo]
Constellatia [Zuid-Afrika]
Crescent [Egypte]
Duma [Oeganda/Kenia]
Freedom's Children [Zuid-Afrika]
Lycopolis [Egypte]
Mdou Moctar [Niger]
Myrath [Tunesië]
Ngozi Family [Zambia]
Nishaiar [Ethiopië]
Odious [Egypte]
Ofege [Nigeria]
Overthrust [Botswana]
Seether [Zuid-Afrika]
Skinflint [Botswana]
Songhoy Blues [Mali]
Suck [Zuid-Afrika]
Tamikrest [Mali]
Vulvodynia [Zuid-Afrika]
Wildernessking [Zuid-Afrika]
Witch [Zambia]
Wrust [Botswana]
een andere band uit Afrika

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
  • 26 juni:
  • Jera On Air
  • Walg en Griis
  • 27 juni:
  • Aeveris, The Dirty Scums, Promise Down, Signs Of Algorithm en Powerslave
  • Jera On Air
    22 juli:
  • D.R.I.
  • Riot City en Aquilla
  • Rose Tattoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Antti Anatomy (Negative) - 42
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent)† - 82
  • Chris Petersen (Cellador) - 43
  • Darrell Roberts (W.A.S.P.) - 52
  • Mike Alexander (Evile)† - 49

Vandaag overleden:
  • Vinnie Paul Abbott (Pantera) - 2018
Review

Astral Doors - New Revelation
Jaar van release: 2007
Label: Locomotive Music
Astral Doors - New Revelation
De vorige vier Astral Doors releases beloonde ik op dit e-zine met positieve tot zeer positieve recensies. Maar tot mijn eigen verbazing raakt hun nieuwste openbaring mij niet echt. Deze Zweedse band mixt hardrock (oude Dio elpees stijl) met heavy metal en een vleugje power metal en dat klinkt altijd krachtig en aangenaam. Dat is onveranderd gebleven, maar toch doet deze nieuwe plaat mij vrij weinig.

Neutraal beschouwd, moet ik zelf toegeven dat de productie een stuk dynamischer is, dat topzanger Nils Patrik Johansson er zeker niet slechter op is geworden, de sound bij vlagen wat anders is dan op de voorgangers en dat de muzikanten zich verder ontwikkeld hebben. Maar te vaak komen zinnen in mij op als ‘ah dat refrein kende ik toch al?’, ‘waarom gebruiken ze die riff nu alweer?’ en ‘pfff, wat is dit een saaie passage’. Dit album is objectief minstens even sterk als de voorgangers, maar in de nog maar vijf jaar (!) dat ze bestaan hebben deze Zweden ons gewoon een beetje een overkill bezorgd. En komen ze me zelfs even totaal de strot uit.

Misschien geldt mijn gevoel absoluut niet voor andere Astral Doors-fans, ik ben uiterst benieuwd naar uw reacties, maar van mij mag de band nu wel eens langer als tien maanden wachten voor ze met een nieuwe plaat komen aanzetten. New Revelation is echter wel een degelijk werkje en als je de andere releases niet kent, is dit zelfs een aanrader.

Tracklist:
1. New Revelation
2. Freedom War
3. Pentecostal Bound
4. Bastard Son
5. Waiting For The Master
6. Planet Earth
7. Quisling
8. Cold War Survivor
9. The Gates Of Light
10. Shores Of Solitude
11. Mercenary Man

Score: 70 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 22 september 2007

Meer Astral Doors:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.