-
15 november:
- Blackbriar en Forever Still
- For I Am King en Sugar Spine
- Plan Nine
- Submit Fest 2025 16 november:
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown 18 november:
- Halestorm en Bloodywood
- Lacuna Coil en Nonpoint
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown 19 november:
- Orbit Culture, Gaerea en Atlas 20 november:
- Lacuna Coil en Nonpoint
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
- Temple Fang 21 november:
- Cobra The Impaler en My Diligence
- Engel Of Deathfest IIII
- For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
- New Model Army en Amy Montgomery
- Pothamus en Modder
- Dave "Snaer" van Beers (Her Enchantment) - 51
- Jim Dickinson (producent)† - 84
- Jimmy "Judas" Persson (Soilwork) - 46
- John Grden (Fear Of God) - 61
- Juha-Pekka Leppäluoto (Charon) - 51
- Pontus Jansson (Axenstar) - 52
- Rami Mustafa (Nervecell) - 42
- Riitta Heikkonen (Entwine) - 45
- Ville "Wille-W" Wallenius (Twilightning) - 43
Geplaatst op 26-12-2017 om 20:21u.
Op vrijdag 15 en zaterdag 16 december was het weer zover: de negende editie van Eindhoven Metal Meeting, oftwel het traditionele kerstfeest van headbangend Nederland, doet de lichtstad zwart kleuren en verandert Effenaar in een metaltempel. Hoewel het festival voor het eerst in jaren tijd niet uitverkocht is, genieten vele aanwezigen van grote namen alsook nieuwkomers en onverwachte verrassingen. Wessel en Jos zijn erbij en hun verslag kun je hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 25-12-2017 om 21:43u.
Drenthe staat binnen de Nederlandse metalscene niet bekend om zijn productiviteit. Toch is er afgelopen jaar een release verschenen die zowel uit binnen- als buitenland veel aandacht kreeg. Zo leverde de video bij Until Eternity maar liefst 5,7 miloen kijkers op. Het nummer staat op Fractured Fairytales, de eerste ep van Blackbriar. De Assense symfonische metalformatie stond onlangs in Metropool te Hengelo waar Jeffrey met de hele band sprak. Je kunt het interview hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 24-12-2017 om 15:57u.
Drie leden uit de laatste line-up van de vooraanstaande metalband Dio, namelijk gitarist Craig Goldy, drummer Simon Wright en toetsenist Scott Warren, houden met de tributeband Dio Disciples al geruime tijd de herinnering aan de in 2010 overleden zanger Ronnie James Dio levend. De aankondiging dat deze groep onder de noemer 'Dio Returns' met een hologram van de legendarische zanger op tournee gaat, leidt op internet tot de nodige beroering. Sommige fans beschuldigen de groepsleden zelfs van lijkenpikkerij. De bedoelingen van Goldy, Wright en Warren lijken ons echter oprecht en we zijn benieuwd hoe zo'n hologramprojectie nou uitpakt. Is een nieuwe toekomst aangebroken voor live-uitvoeringen van de muziek van overleden grootheden? Op een woensdagavond in december gaan Gilbert en Tonnie op pad om antwoord te krijgen op die brandende vraag. Je kunt hun bevindingen hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 24-12-2017 om 10:00u.
Zowel Summer Breeze als Wacken Open Air hebben de afgelopen weken dagelijks nieuwe bands bevestigd in hun adventskalender. Bij Summer Breeze waren dat er in totaal 50, bij Wacken Open Air maar liefst 68! Zo komen onder meer Behemoth, Dirkschneider, Arch Enemy, Sepultura en Paradise Lost naar het zuidelijke Summer Breeze, terwijl Ghost, Helloween, Enslaved, In Flames en Steel Panther naar Wacken Open Air in het noorden afreizen. Voor Wacken waren eerder al namen als Judas Priest, Arch Enemy, Behemoth, Doro en Epica bevestigd, waarmee het totaal aantal bands op dat festival nu op 96 uitkomt. Als je verder leest kun je de complete lijsten van bevestigingen zien.
Wacken Open Air vindt volgend jaar plaats van 1 t/m 4 augustus, Summer Breeze van 15 t/m 18 augustus. Alle informatie vind je op respectievelijk www.wacken.com en www.summer-breeze.de.
Lees verder...Geplaatst op 23-12-2017 om 19:00u.
Met Lady Death heeft Tribulation een tweede track vrijgegeven van het aankomende album Down Below. Op 28 januari staat de Zweedse formatie in Tilburg, twee dagen na de release, samen met Jinjer, Wintersun en Arch Enemy. Op 24 januari staat het viertal in Trix te Antwerpen.
In de lente van 2018 komt Kamelot met een nieuwe plaat. Tot die tijd moeten we het doen met reeds bekend materiaal. Om de tijd tot het nieuwe studiomateriaal te doden, heeft het van oorsprong Amerikaanse collectief een video online gezet van Under Grey Skies, een ballad waarin Charlotte Wessels (Delain) en Troy Donockley (Nightwish) te horen zijn.
Mike Cunningham and Greg Witwer hebben meegeholpen aan het realiseren van beelden bij Sanctuary van Beyond Forgiveness. De symfonische metaltrack staat op The Great Wall. De groep uit Fountain, Colorado bestaat sinds 2009 en heeft een single, een ep en een full-length op zijn naam staan.
Twintig jaar na de originele versie van The Offspring komt Five Finger Death Punch met zijn versie van Gone Away. De cover staat op A Decade Of Destruction, waar ook het nieuwe nummer Trouble op staat. Recentelijk stemden de Amerikanen nog tot grote tevredenheid in AFAS Live!
Op 8 december kwam de Duitse melodieuze (death)metalband All Will Know met Infinitas. De groep is in 2010 ontstaan uit Agathodaimon en We Are Guilty. Binnen korte tijd zijn er twee clips online verschenen, die bij Behind The Mask en The Circle Never Ends.
Lees verder...Geplaatst op 23-12-2017 om 09:49u.
Je hebt nog ongeveer een week om jouw Top 10 van 2017 in te sturen!
Heb je het nog niet gedaan, doe dat dan nu!
Geplaatst op 22-12-2017 om 16:00u.
Vlak voor Kerst voegt Female Metal Event - FemME nog vier nieuwe namen toe aan de line-up: Meden Agan, Ann My Guard, Cartagena en Leecher. Eerder waren Martyrium, Hydra, Souldrinker, Chrysalia, Maidens Of The North en Project Renegade al aangekondigd. Female Metal Event - FemME vindt volgend jaar plaats van 11 t/m 14 oktober 2018 in Dynamo, Altstadt en The Jack in Eindhoven. Early Bird-tickets zijn nog tot en met zondag verkrijgbaar, daarna geldt de normale prijs. Alle informatie vind je op www.femalemetalevent.nl.
Lees verder...Geplaatst op 22-12-2017 om 12:30u.
Ook Alcatraz komt vandaag met nieuwe bevestigingen. Het Belgische festival kondigt de komst van Exhorder, Sólstafir, Orange Goblin, Suicidal Angels, The Quill, Bark en Bizkit Park aan. Onlangs werd ook al In Flames bevestigd, en eerder al bands als Status Quo, Behemoth, Satyricon, Ministry, Sepultura en Napalm Death. Alcatraz Hard Rock & Metal Festival vindt volgend jaar plaats van 10 t/m 12 augustus, in het Vlaamse Kortrijk. Morgen begint de voorverkoop van combitickets. Meer informatie vind je op www.alcatraz.be.
Lees verder...Geplaatst op 22-12-2017 om 12:00u.
Opeth, Baroness en Death Alley zijn aan de line-up van FortaRock toegevoegd. Deze drie bands voegen zich bij onder meer Nightwish, Parkway Drive, Body Count, Kreator, Meshuggah en Satyricon. De line-up is echter nog lang niet rond. Na een jaar afwezigheid vindt FortaRock volgend jaar plaats op 1 en 2 juni in het Goffertpark te Nijmegen. Een combiticket kost 89 euro, dagkaarten kosten €49,00 en €59,00 voor respectievelijk de vrijdag en zaterdag van het festival, maar er zijn nog goedkopere Early Bird dagtickets beschikbaar. Meer informatie vind je op www.fortarock.nl.

Geplaatst op 21-12-2017 om 18:00u.
Sinds drie maanden ligt Lanterns van 36 Crazyfists in de winkels. Daarop staat onder andere Wars To Walk Away From. De mannen uit Alaska gingen met regisseur Justin Reich naar Virginia om een clip op te nemen bij de track “about the journey of leaving what's behind you as far as you can and envisioning what's in front of you with Northern eyes.”
Een worsteling met zichzelf en een depressie brachten multi-instrumentalist Tom de Wit tot het schrijven van Dirge. Meerdere gevallen van zelfmoord, waaronder die van Chester Bennington en Chris Cornell vormen de inspiratie voor de bijbehorende video, die de laatste fase voorafgaand aan de dood portretteert. Het ingetogen nummer staat op The Antithetic Affiliation van TDW & Dreamwalkers Inc..
Bassist John Moyer (Disturbed), gitarist Mike Orlando, drummer Jordan Cannata (beiden Adrenaline Mob), en zanger Lukas Rossi (ex-Rockstar Supernova) vormen samen Stereo Satellite. De mannen hebben een video bij de single Glass Houses online gezet.
Op 23 februari releaset Frontiers Misic Srl. The Greatest Hits – Part 1 van Coreleoni. Dat is het door Gotthard-gitarist Leo Leoni geïnitieerde project, waar verder zanger Ronnie Romero (Lords Of Black, Rainbow), drummer Hena Habegger, gitarist Jgor Gianola en bassist Mila Merker deel van uitmaken. De gitarist wil persoonlijk eer betonen aan zijn rock-‘n-roll-verleden met de opgepoetste Gotthard-nummers.
Het is nog even wachten op The Banished Heart van Oceans Of Slumber, maar hierbij delen we alvast een voorproefje van het nieuwe album dat op 2 maart het levenslicht ziet. The Decay Of Disregard gaat over “realization and self-destruction”. De progressieve metalformatie uit Houston staat op 14 april in Tilburg, samen met Epica, Lacuna Coil, Nightmare, Myrkur en MaYaN.
Het symfonisch metalcollectief AfterTime heeft samen met regisseur Michael Swearingen gewerkt aan de clip bij Masquerade (Through the Façade). Het nummer staat op World We’ve Lost. De band rond zangeres Sarah Wolf noemt Nightwish, Within Temptation, Epica, Delain en Xandria onder zijn favoriete bands.
Lees verder...Geplaatst op 21-12-2017 om 14:13u.
Komend voorjaar is Ensiferum weer te zien in de Lage Landen, maar dat zal zonder accordeoniste Netta Skog zijn. Skog voegde zich vorig jaar bij Ensiferum, maar ze heeft nu de band alweer verlaten. Er is geen drama; haar prioriteiten zijn gewoon veranderd. Ensiferum gaat niet direct opzoek naar een nieuw bandlid. Op 29 april staat de band samen met Ex Deo in Iduna te Drachten. Een dag later zijn beide bands te zien in De Kreun in Kortrijk en 13 mei in Doornroosje in Nijmegen.
Reacties...Geplaatst op 21-12-2017 om 14:00u.
Met de toevoegingen van Steve Hackett en Burst is de line-up van Be Prog! My Friend 2018 rond. Het Spaanse festival vindt plaats op vrijdag 29 en zaterdag 30 juni 2018 in de prachtige setting van Poble Espanyol te Barcelona. Steve Hackett zal een set met Genesis-nummers ten gehore brengen. Het Zweedse Burst viert een reünie met het spelen van het album Lazarus Bird in zijn geheel plus andere songs uit de discografie. Eerder waren A Perfect Circle, Sons Of Apollo, Baroness, Pain Of Salvation, Gazpacho, Plini, Oranssi Pazuzu en Persefone bevestigd. Een ticket voor beide dagen kost 130 euro. Meer informatie vind je op de website van het evenement.
Lees verder...Geplaatst op 21-12-2017 om 09:53u.
"You're gonna see three amazing bands tonight... well at least two." Marcel 'Chubby' Römer van Aeverium brengt al vroeg de sfeer erin, in Metropool te Hengelo. De Duitse band staat net als Cellar Darling in het voorprogramma van Lacuna Coil. Het is een exclusieve Nederlandse show die goed bezocht, maar niet uitverkocht is. Jeffrey ging een kijkje nemen en doet verslag. Je kunt het hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 20-12-2017 om 17:30u.
Op 9 maart releaset Nuclear Blast Records AmeriKKKant van Ministry. Een voorproefje daarvan vind je hier met Antifa. De industrial metalgroep staat volgend jaar op Dynamo Metal Fest in Eindhoven.
Reign Of Fire is de titeltrack van de nieuwe single van Blitzkrieg. De NWOBHM-formatie die al sinds 1980 bestaat en van invloed was op Metallica (De Amerikanen coverden Blitzkrieg op de Creeping Death-ep) komt volgend jaar met een nieuwe plaat en een Europese tour.
Niclas Engelin (In Flames, Engel), Jonas Slättung (Drömriket), Gas Lipstick (ex-HIM) en Apollo Papathanasio (Sprititual Beggars, Firewind) vormen samen We Sell The Dead. De mannen komen op 23 februari met de debuutplaat, waar ook Echoes Of An Ugly Past op staat.
De symfonische metalformatie Xandria stond vorige maand nog in Apeldoorn op het Brainstorm-festival met invalzangeres Aeva Maurelle van Aeverium, maar heeft recentelijk een nummer met de reeds vertrokken Dianne van Giersbergen op zang vrijgegeven. Het betreft Ship Of Doom, met gastbijdrage van Ross Thompson (Van Canto) met daarbij de door Danny Stirn geregisseerde animatievideo.
Op 26 januari komt de nieuwe full-length Catharsis van Machine Head uit. De digipack-editie bevat opnamen van het optreden in The Regency Ballroom, San Francisco in 2015. Een voorproefje daarvan vind je hier met Ten Ton Hammer.
Kort maar krachtig; The Brave van Obituary. Het is de openingstrack van de zelfgetitelde tiende langspeler van de deathmetalveteranen. De Amerikanen komen volgend jaar naar Europa voor een headlinertour. De tour eindigt op 1 april in Schijndel (Paaspop).
Lees verder...Geplaatst op 20-12-2017 om 11:45u.
Dynamo Metal Fest heeft de headliner bekendgemaakt: Ghost. De gemaskerde Zweedse band komt op 14 juli naar het Eindhovense festival. Ook Ministry en Overkill zijn aan de line-up toegevoegd. Eerder al waren Sons Of Apollo, Annihilator, Leprous, I Am Morbid en Havok bevestigd. Alleen de opener van het festival ontbreekt nog. Dynamo Metal Fest vindt volgend jaar plaats op 14 juli, wederom in het IJssportcentrum te Eindhoven. Kaarten kosten 25 euro. Alle informatie vind je op www.dynamometalfest.nl.

-
12 november:
- Wheel of Time - Asymmetry 14 november:
- 1914 - Viribus Unitis
- Creatures - Creatures II
- Enemynside - In The Shadows Of Unrest
- Fimbul Winter - What Once Was
- Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
- Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
- Starforce - Beyond The Eternal Night 21 november:
- Annisokay - Abyss - The Final Chapter
- Bloodbound - Field Of Swords
- Danko Jones - Leo Rising
- Havamal - Age Of The Gods
- In Virtue - Age Of Legends
- Midnite City - Bite The Bullet
- Stryper - The Greatest Gift Of All
- The Halo Effect - We Are Shadows
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.








