Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Siegel (Infectious Grooves) - 57
  • Carlos Delgado (Crimson Death) - 50
  • Dave Culross (Malevolent Creation) - 52
  • Jaap Relou (For I Am King) - 42
  • Jape Perätalo (To/Die/For) - 52
  • Johan Edlund (Tiamat) - 55
  • Johnny Kelly (Type O Negative) - 58
  • Lisa Miskovsky - 51
  • Robin Trower (Procol Harum) - 81
  • Santtu Lonka (To/Die/For) - 48
  • Shlomit Levi (Orphaned Land) - 43
  • Thomas Mayer (Superior) - 59

Vandaag overleden:
  • Brad Delp (Boston) - 2007
  • Henrik Johansson (Apostasy) - 2006
  • Keith Olsen (producent) - 2020
Review: Witchfinder - Hazy Rites

Geplaatst op 04-05-2019 om 11:26u.

Review: Witchfinder - Hazy RitesWitchfinder is een Franse stoner/doomband uit Clermont-Ferrand, die in 2016 is opgericht. Het debuutalbum Witchfinder verscheen in 2017 en die plaat werd dermate goed ontvangen dat de band in eigen land snel naam wist te maken en voor de opvolger Hazy Rites kon tekenen bij Black Bow Records. Retrobands die met doom en psychedelische elementen de hoogtijdagen van Black Sabbath, Deep Purple en Uriah Heep doen herleven, vallen sowieso goed in de smaak op dit moment. Hazy Rites trok mijn aandacht vooral door het nieuwe stemgeluid van bassist Clément. Zijn zang doet op deze plaat denken aan die van Ozzy Osbourne ruim derig jaar geleden en die klinkt in combinatie met de zware, massieve sound en logge riffs bijzonder goed.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...

Into The Grave 2026

Manowar stopt toch niet

Geplaatst op 03-05-2019 om 23:36u.

Manowar is momenteel bezig met 'The Final Battle' wereldtournee, die onder meer het Franse festival Hellfest aan zal doen en waarvan vriend en vijand dacht dat het om een afscheidstournee gaat. Dat laatste blijkt echter een misverstand te zijn. In een gloednieuw (zelf)interview op de website van Manowar zegt bassist/bandleider Joey DeMaio hierover: "Ok, laat me wat verduidelijken. We hebben het einde van Manowar nooit aangekondigd; We waren niet eens van plan om nooit meer te touren. Er zijn zoveel plekken waarvandaan we voortdurend fanverzoeken krijgen... We zeiden dat het tijd is voor een pauze, zodat we kunnen werken aan andere projecten voor onze fans."

DeMaio vervolgt zijn verhaal met: "Ik zal bijvoorbeeld komende winter met mijn 'spoken word'-tour rondreizen, waarbij ik zal praten over de geschiedenis van de band, inclusief zeldzame foto's en video's. Ik werk aan een metalopera. (Denk aan de Queen-musical We Will Rock You, maar dan in Manowar-stijl.) En we gaan natuurlijk verder met deel twee en drie van onze The Final Battle-(mini-album)trilogie. Maar ik zal eerlijk zijn: Met de overweldigende respons van deze tournee, en fans die ons letterlijk smeken om door te gaan, is het heel moeilijk om niet aan nieuwe tournees te denken. Sommige fans vertelden ons dat de gedachte dat we met pensioen zouden gaan of niet meer zouden touren al het plezier uit hun levens wegnam. Zo'n impact hebben is een eer en een verantwoordelijkheid die we serieus nemen." We zijn (gelukkig) dus nog lang niet van Joey DeMaio en Manowar af!

Reacties...
Samael naar Baroeg Open Air

Geplaatst op 03-05-2019 om 19:28u.

Baroeg Open Air heeft de eerste namen bekendgemaakt voor de editie van dit jaar, evenals iets minder goed nieuws. Eerst de line-up: Samael komt naar het Rotterdamse festival, dat op zaterdag 14 september in het Zuiderpark gehouden wordt. Ook Viva La Fête is bevestigd, al zal dat vast een heel ander publiek aanspreken.

Dan het iets minder goede nieuws, al valt dat ook best mee. In 2018 was een crowdfund-actie nodig om Baroeg Open Air door te kunnen laten gaan, vanaf 2019 gaat het festival een bescheiden entreeprijs in rekening brengen. Deze extra inkomsten zijn nodig om het voortbestaan van Baroeg Open Air in de toekomst veilig te stellen en worden dit jaar geïnvesteerd in het verder verbeteren van het programma, de horeca en het comfort voor de bezoekers. De Early Birds tickets zijn nu verkrijgbaar voor €6,66 via www.baroegopenair.nl.

Samael naar Baroeg Open Air

Reacties...

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven

Clips: Slash ft. Myles Kennedy, Bury Tomorrow, Axel Rudi Pell...

Geplaatst op 03-05-2019 om 14:25u.

Op 17 mei komt Artificial Language met Now We Sleep. Dat is het tweede album van de progressieve rockband uit Californië. Andy Lei is verantwoordelijk voor de beelden bij Trail Of Lights.

Hoe klinkt een Siberische vleesmachine? Het antwoordt krijgt u van Siberian Meat Grinder in For The Cult. Opvallend melodieus dus. Geen grindcore, maar melodeath/thrash metal. De formatie uit Moskou tourt ter promotie van de opvolger van het debuut Metal Bear Stomp door Europa, slaat daarbij Nederland over, maar staat wel in Brussel op 6 mei in Magasin 4.

Bij Bury Tomorrow gaat het er niet minder gewelddadig aan toe in de live-uitvoering van No Less Violent. De originele versie staat op Black Flame (2018). De Engelse metalcoregroep doet deze zomer onder meer Jera On Air en Alcatraz aan.

Op 7 juni komt XXX Anniversary Live van Axel Rudi Pell uit. Daarop staat onder meer Only The Strong Will Survive. De Duitse gitarist is inmiddels 58 jaar.

Tristania-zangeres Mariangela Demurtas en multi-instrumentalist/producer Kris Laurent hebben de handen ineengeslagen onder de noemer Ardours. Het duo krijgt op het deze zomer te verschijnen debuutalbum Last Place On Earth hulp van drummer Tarald Lie. Een voorproefje vind je hier met de clip bij Last Moment.

Dan Sturgess is de regisseur van de videoclip van Boulevard Of Broken Hearts van Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators. De opnamen dateren van 20 februari in The Eventim Apollo te Londen.

Lees verder...
Eerste single van Sabatons nieuwe album

Geplaatst op 03-05-2019 om 13:00u.

Onlangs zette Sabaton iedereen nog op het verkeerde been door een nieuwe track uit te brengen die niet eens op het nieuwe album staat. Zojuist heeft de band dan eindelijk de eerste echte single van het nieuwe album The Great War uitgebracht, getiteld Fields Of Verdun. De bijbehorende videoclip zie je hieronder.

Onlangs kwam ook al een cover van deze single naar buiten. Sabaton heeft namelijk Apocalyptica gevraagd om Fields Of Verdun op te nemen. De video voor die versie kun je zien als je verder leest. Het nieuwe album The Great War gaat in zijn geheel over de Eerste Wereldoorlog en werd opgenomen in de Black Lounge Studios met producer Jonas Kjellgren. Vanaf 19 juli moet de plaat verkrijgbaar zijn. Precies op tijd voor het headline-optreden van Sabaton op Wacken Open Air, begin augustus. Deze zomer is de band ook nog te zien op onder meer Rock Am Ring/Rock Im Park, Graspop Metal Meeting en Hellfest.

Lees verder...
Nieuw album van Hammerfall op komst

Geplaatst op 03-05-2019 om 11:15u.

Hammerfall heeft een nieuwe plaat aangekondigd: Dominion. Het duurt echter nog wel ruim drie maanden voordat deze uit je boxen schalt, want het album komt pas op 16 augustus uit. Om het lange wachten wat te verzachten heeft de band alvast de eerste single (We Make) Sweden Rock online gezet. Lees verder om het nummer te beluisteren.

(We Make) Sweden Rock is volgens frontman Joacim Cans een eerbetoon aan de Zweedse hardrock- en metalscene. Het nummer bevat dan ook diverse verwijzingen naar Zweedse bands en songs. Misschien krijgen we het nummer over vier weken ook wel al live te horen, wanneer Hammerfall op FortaRock in Nijmegen staat.

Nieuw album van Hammerfall op komst

Lees verder...
Abbath zet nieuw nummer online

Geplaatst op 03-05-2019 om 09:35u.

Vrijdag 5 juli staat bij fans van Abbath en Immortal omcirkeld op de kalender. Op die dag komt het tweede album Outstrider van Abbath uit. De band ziet er inmiddels wel wat anders uit dan ten tijde van het debuutalbum, maar de muziek is nog volledig zoals je het gewend bent. Als voorproefje op het album heeft Abbath nu albumopener Calm In Ire (Of Hurricane) online gezet. Als je verder leest kun je deze gloednieuwe track beluisteren. Op 27 juli staat Abbath trouwens op het Stonehenge festival in Steenwijk.

Abbath zet nieuw nummer online

Lees verder...
Review: Saint Agnes - Welcome To Silvertown

Geplaatst op 03-05-2019 om 08:50u.

Review: Saint Agnes - Welcome To Silvertown

Het is lastig om de stijl te benoemen van het debuutalbum Welcome To Silvertown van het Londense Saint Agnes. Het viertal maakt alternatieve rockmuziek, maar verweeft zoveel stijlen en invloeden dat er een behoorlijk eigen geluid ontstaat. Westerninvloeden domineren (denk daarbij aan country, maar ook aan filmmuziek bij wilde cowboyverhalen), maar er is ook ruimte voor triphop, sfeermuziek, fuzzrock en meer. Als vergelijksmateriaal schieten namen te binnen als Nick Cave & The Bad Seeds, Elysian Fields, Sonic Youth en The Dead Weather, maar Saint Agnes maakt er echt het zijne van met deze tien songs.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Zes nieuwe clips met o.a. Northlane en Rotting Christ

Geplaatst op 02-05-2019 om 14:55u.

De Israëlische zangeres Moran Magal heeft een lyric-video online gezet bij de track Black Swan, waarin ze een duet vormt met Tommi Salmela (Lazy Bonez, Tarot, Mess, Raskasta Joulua). Het nummer is geïnspireerd door de “Swan Lake fairytale”, waarin een vrouw haar vrijheid verliest en in een zwaan verandert.

Op 24 november staat de Australische metalcoreformatie Northlane in Zappa te Antwerpen en op 3 december in Patronaat te Haarlem om daar het nieuwe album Alien te promoten, dat op 2 augustus uitkomt. Hierbij delen we het voorproefje in de vorm van de door Jason Eshraghian geregisseerde video bij Bloodline. Het nummer handelt over een "abusive relationship between a father and son".

Out Of Line Records heeft de Finse melodeathgroep Mors Subita in zijn stal opgenomen. Het label brengt de drie full-lengths opnieuw uit. Op de meest recente, Into The Pitch Black, staat Defeat, waarbij Jani Kakko een clip heeft gemaakt.

Van Rotting Christ zijn al veel clips langsgekomen. De Grieken hebben gisteren de laatste in de serie van elf van het nieuwe album The Heretics op het web geplaatst; die bij The New Messiah. Op 26 oktober staan de Zuid-Europeanen samen met Moonspell in Metropool te Hengelo, een dag later in Melkweg te Amsterdam.

Op 17 mei releaset Legend Records Cruel By Nature van God Of Nothing. Een preview daarvan vind je hier met de clip bij On To Better Things. Het viertal downtempodeathcoremuzikanten is sinds 2014 actief en woont aan de oostkust van de Verenigde Staten.

Kunst, bijna een kwartier lang. De psychedelische stoner/spacerockband Monkey3 brengt je in hogere sferen met Ellipsis, afkomstig van het recente Sphere.

Lees verder...
Anneke van Giersbergen krijgt BUMA Rocks! Export Award

Geplaatst op 02-05-2019 om 11:19u.

De internationaal gerenommeerde Nederlandse zangeres Anneke van Giersbergen, die dit jaar haar 25-jarig jubileum viert, wordt onderscheiden met de Buma ROCKS! Export Award 2019. Buma Cultuur-directeur Frank Helmink zal de Award op zaterdag 1 juni aan haar overhandigen tijdens het festival FortaRock in het Nijmeegse Goffertpark. Het is de zesde keer op rij dat Buma Cultuur de Award uitreikt. Voorgaande jaren ging deze naar Floor Jansen (2018), Textures (2017), Within Temptation (2016), Epica (2015) en Adje Vandenberg (2014).

Anneke van Giersbergen krijgt BUMA Rocks! Export Award

Lees verder...
Review: Chud - Dead

Geplaatst op 02-05-2019 om 09:58u.

Review: Chud - DeadDead is niet de meest originele albumnaam. Hij past echter wel goed bij de muziek, die net als de titel kort maar krachtig is. Het Australische drietal zegt zelf rauwe industriële death metal te maken. Dit is zeker een accurate beschrijving, alhoewel er ook erg duidelijk invloeden uit grindcore en groove metal zijn te horen. Chud doet niet aan complexe songstructuren of mooie melodieën, Chud maakt muziek om op te raggen.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Vetrar Draugurinn in Arnhem

Geplaatst op 01-05-2019 om 21:57u.

Zes jaar geleden begon gitarist Eric Hazebroek (ex-Stream Of Passion, ex-Daeonia, ex-The Saturnine) met een nieuwe band. Drie jaar geleden komt er vanwege het einde van Stream Of Passion een stroomversnelling in de plannen om het project meer vorm te geven. Onlangs stond hij samen met vier bandleden op het podium in Willemeen te Arnhem voor de releaseshow van de eerste full-length Hinterlands van Vetrar Draugurinn. Jeffrey was erbij. Je kunt zijn verslag van deze avond hier lezen!

Vetrar Draugurinn in Arnhem

Lees verder...
UFO gaat toch door na overlijden van toetsenist

Geplaatst op 01-05-2019 om 21:11u.

Op 13 april overleed Paul Raymond, de toetsenist en tweede gitarist van UFO, op 73-jarige leeftijd als gevolg van een hartaanval. Het Britse gezelschap had zojuist het eerste deel afgerond van de afscheidstournee. Na het overlijden van Raymond was het enige tijd onzeker of de tour zou worden voortgezet. UFO staat voor deze zomer onder meer geboekt in de Boerderij te Zoetermeer (op 11 juni) en op de Graspop Metal Meeting in Dessel (op 22 juni). Terwijl zanger Phil Mogg en de andere achtergebleven bandleden over het verlies van hun collega treurden, dienden ze de realiteit onder ogen te zien over hoe het verder moet met de band. In een persbericht laat UFO nu weten dat ze doorgaan met de afscheidstournee. Ze voelen dat het de juiste keuze is, omdat ze allen weten dat dit is wat Paul Raymond zou hebben gewild.

Diens opvolger blijkt een oude bekende te worden. Neil Carter maakte begin jaren tachtig al een periode deel uit van UFO en speelde op diverse albums mee, toen Raymond de groep enige tijd had verlaten. Aangezien Carter vertrouwd is met de oude klassiekers en net als zijn voorganger zowel toetsen als gitaar kan spelen en een goede achtergrondzanger is, kunnen wij van Metalfan.nl ons geen betere vervanger voorstellen. Gelukkig heeft Neil Carter, die tevens geruime tijd in de begeleidingsband van Gary Moore speelde, toegestemd. Met hem zal UFO dit jaar de 'Last Orders'-afscheidstournee tot een eind brengen. We kunnen in Zoetermeer, Dessel of elders gelukkig dus toch nog een laatste keer meezingen met Lights Out, Doctor Doctor en al die andere krakers.

Reacties...
Review: Ringworm - Death Becomes My Voice

Geplaatst op 01-05-2019 om 20:17u.

Review: Ringworm - Death Becomes My Voice Cleveland's finest is terug! De betonvlechters van Ringworm hebben mijn aandacht al sinds de release van het succesalbum The Promise (2003). Hoewel dat album nog pure hardcore bevat, is het geluid gaandeweg verschoven richting metalcore. De band heeft zijn ware identiteit nooit overboord gegooid, want anno 2019 horen we nog steeds hondsdolle muzikanten die naar verwachting Zweedse sürstromming met een glimlach eten als ontbijt.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Clips: Fleshgod Apocalypse, Cellar Darling, Dagoba...

Geplaatst op 01-05-2019 om 15:50u.

Het progressieve metalkwartet Organised Chaos heeft een door Ivan Tabakovic geanimeerde video online gezet bij Big Boy. Dat is de nieuwe single van de groep uit Belgrado, die niet uit de minste muzikanten bestaat. De line-up bestaat uit gitarist Benjamin Lechuga, toetsenist David Maxim Micić, drummer Milan YEQY Jejina en zanger/gitarist Vladimir Lalić.

Black Nova kwam al in 2017 uit, maar er is nu alsnog een clip voor The Infinite Chase, afkomstig van de zevende full-length van de Franse formatie Dagoba, die deze zomer onder andere Hellfest aandoet.

Op 24 mei releaset Nuclear Blast Records Veleno, het vijfde studio-album van Flesgod Apocalypse. Bij de cd-digipackversie zit de blu-ray An Evening In Perugia. Hierbij een voorproefje daarvan in de vorm van de beelden bij Healing Through War.

In Londen is een YouTube Space, waarin opnamen gemaakt worden, zoals die van Cellar Darling, dat daar Death speelde. Dat is een avontuurlijke track die op het recent uitgebrachte tweede album The Spell van de melodieuze rock/metalformatie uit Zwitserland staat.

Twee jaar geleden deelden we een clip van Flashback van Felix Martin. De gitarist uit Venezuela doet iets bijzonders. Hij bespeelt een veertiensnarige gitaar, zoals je kunt zien in de video van Quitapesares, de tweede single van het album Caracas. De in Los Angeles woonachtige muzikant werkt samen met bassist Javier Sepulveda en drummer Victor Carracedo. Het trio combineert metal, rock, progressieve muziek, jazz en meer. In dit nummer richten ze zich specifiek op Venezolaanse en Colombiaanse muziek.

Een stuk heftiger gaat het eraan toe in Sleeper van Glassing. De clip is geregisseerd door Laura Sans. De groep uit Austin mixt verschillende stijlen, waaronder post-hardcore, atmosferische muziek en black metal. Op 17 mei releaset Brutal Panda Records de langspeler Spotted Horse.

Lees verder...
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.