Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
Kalender
Vandaag jarig:
  • Charlie Hargrett (Blackfoot) - 77
  • Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis) - 39
  • Craig "133" Jones (Slipknot) - 54
  • Daniel (VIII) (Dominia) - 44
  • Doug Blair (W.A.S.P.) - 63
  • Fredrik Thordendal (Meshuggah) - 56
  • Gene Vincent† - 91
  • H.R. (Bad Brains) - 70
  • Juhana Tuomas "Pätkä" Rantala (HIM) - 52
  • Mike Shinoda (Linkin Park) - 49
  • Samuli Hyttinen (Medicated) - 39
  • Varg Vikernes (Burzum) - 53

Vandaag overleden:
  • Doug Lunn (Andy Summers) - 2017
  • Frank Herbert (auteur) - 1986
  • J.-H. Rosny aîné (auteur) - 1940
  • Trish Doan (Kittie) - 2017
Review

Danko Jones - Rock And Roll Is Black And Blue
Jaar van release: 2012
Label: Bad Taste Records

Danko Jones - Rock And Roll Is Black And Blue

Danko Jones is al tien jaar een begrip op de alternatieve rockfestivals. De groep uit het Canadese Toronto onder leiding van frontman Danko Jones staat elk optreden weer garant voor een dosis hardrock waar je u tegen zegt. Het is niet zo makkelijk om de stijl van de groep te benoemen, want eclectisch als ze zijn, zijn hun invloeden terug te leiden tot de garage rock van de jaren zestig, Motörhead, The Red Hot Chili Peppers en zoveel andere grote namen. Danko Jones weet dat allemaal moeiteloos in zijn eigen nummers in te passen. Op dit nieuwe Rock And Roll Is Black And Blue levert dat dertien vaak levendige nummers op die de liefhebber van compromisloze rock zondermeer zullen bevallen.

Deze zesde plaat is ondanks het bekende recept toch weer anders dan zijn voorgangers. Er is gekozen voor een richting van muziek die directer is en misschien wat ruwer aandoet, maar dat levert ook songs op die doordrenkt zijn met pure authentieke emotie. Het maakt dan niet zo heel veel uit, dat het allemaal niet al te origineel is, want de mannen brengen het met bergen levendigheid en energie. De dertien nummers zijn zeer divers en soms voorzien van flauwe teksten zoals Legs, dat niet het eerste rocknummer is en vast ook niet het laatste zal zijn over het plezier van een prachtig paar vrouwenbenen. Het prachtige refrein van Just A Beautiful Day is simpel doch effectief en laat iets horen van de rijkheid aan klankkleur in de zangkunsten van frontman Dank Jones. Het is niet de meest geniale zanglijn ooit, maar het raakt, en dat is waar het bij muziek als deze om draait.

Nergens op dit Rock And Roll Is Black And Blue boet de band aan tempo in, want de songs wisselen elkaar in razend tempo af. Divers, snel, maar een moment voor contemplatie is er ook met de geweldige afsluiter I Believed In God. Wellicht een van de beste nummers die er op deze schijf te vinden is met een zeer pakkende repetitieve tekst waar de frontman tekeer gaat als een bezeten preker. Kortom, deze nieuwste schijf van Danko Jones is precies wat je van dit drietal verwachten kunt. Nieuwe zieltjes zullen ze er waarschijnlijk amper mee winnen, maar wanneer je wel in bent voor een lekker stukje onvervalste rock is dit de plaat voor jou.

Tracklist:
1. Terrified
2. Get Up
3. Legs
4. Just A Beautiful Day
5. I Don’t Care
6. You Wear Me Down
7. Type Of Girl
8. Always Away
9. Conceited
10. Don’t Do This
11. The Masochist
12. I Believed In God
13. I Believed In God (Reprise)

Score: 80 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 12 oktober 2012

Danko Jones - Rock And Roll Is Black And Blue
Reactie van metaljanet op 13-10-2012 om 12:06u

die heeft nu eens echt een kop alsof die pas geboren is en die krijst als iemand die net geboren is.

Danko Jones - Rock And Roll Is Black And Blue
Reactie van enchant op 14-10-2012 om 12:21u
Score: 80 / 100

Gelukkig weet de rest van de metalscene wekelijks op een catwalk in New York te paraderen en blinken ze verder uit met hun uitmuntend klassiek geschoolde stemmen.
Idioot vanachter je PC-tje op je slaapkamer terwijl je mama je patatjes aan het koken is.....
On topic: Danko geeft wat je kan verwachten. Niet meer, niet minder. Goeie review.

Danko Jones - Rock And Roll Is Black And Blue
Reactie van metaljanet op 14-10-2012 om 22:34u

haha alwetende loser 't zijn frietjes én die worden gebakken

Danko Jones - Rock And Roll Is Black And Blue
Reactie van Een Metalfan op 15-10-2012 om 01:41u

Dat maakt zijn terechte opmerking over jouw onwijs domme reactie niet minder relevant.

Danko Jones - Rock And Roll Is Black And Blue
Reactie van Erik op 16-10-2012 om 13:05u
Score: 80 / 100

@metaljanet: wat een kansloos figuur ben jij zeg!

On topic: Gewoon een lekkere rock plaat die het vooral live weer goed zal doen. Niet vernieuwend maar gewoon degelijke kwaliteit.

Danko Jones - Rock And Roll Is Black And Blue
Reactie van metaljanet op 19-10-2012 om 18:52u

ik geef gewoon mijn mening, als de sint deze cd zou durven brengen stuur ik hem gewoon terug naar spanjestraat 1 0612 Hemel

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.