Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Danko Jones - Wild Cat
Jaar van release: 2017
Label: AFM Records

Danko Jones - Wild Cat

De Canadese rockformatie rond gitarist en zanger Danko Jones is al ruim twintig jaar een begrip in de wereld van de harde rock-‘n-roll. Sinds midden jaren negentig spelen Danko Jones en bassist John Calabrese onvervalste hardrock met invloeden van onder andere Motörhead, Thin Lizzy, The Rolling Stones en Kiss. De drummers zijn door de jaren heen zo vaak vervangen, dat het lijkt op een ode aan de film Spinal Tap. Met Wild Cat is Danko Jones toe aan het achtste studioalbum. Voorganger Fire Music was een wat rommelig geheel met een aantal goede songs, maar ook wat experimenten die niet goed uitpakten en een gebrek aan echt knallende nummers. Die plaat heeft de groep achter zich gelaten, want Wild Cat is een ouderwets goede rockplaat geworden.

’Schoenmaker, blijf bij je leest’ zou het motto kunnen zijn van Wild Cat, want de elf snoeiharde rocknummers liegen er niet om. De plaat trapt goed af met het heerlijke Gotta Rock. Het nummer dat bestaat uit snelle, meeslepende riffs, een warme, groovende bas en lekker scherpe drums, is een goede voorbode van wat volgt. Na deze sterke opener is het album een groot feest tot en met afsluiter Revolution (But Then We Make Love) toe.

Single My Little Rock ‘n’ Roll is met bijgaande psychedelische horrorclip misschien wel een van de beste nummers van de groep ooit. De odes aan de vrouw, de rock-‘n-roll en het vrije leven waarmee het album doorspekt is, komen in deze song tot een hoogtepunt. Het hoekige ritme, de spelende, warme bas en de perfect getimede gitaarriffs zijn bijzonder effectief. Dat geldt voor vrijwel elk nummer. Of dat nu het snelle Lets Start Dancing is, dat af en toe wel wat weg heeft van Motörhead, of de swingende titelsong Wild Cat, dat doet denken aan onder andere Golden Earring.

Danko Jones heeft in het verleden het verwijt gekregen constant hetzelfde trucje toe te passen, maar wat een fantastisch trucje is het wanneer het goed wordt uitgevoerd. Doe mij deze fantastische rockplaat maar in plaats van pogingen tot experimenteren. Ter promotie van deze plaat doet Danko Jones binnenkort Tilburg en Amsterdam aan.

Tracklist:
1. Gotta Rock
2. My Little Rock ‘n’ Roll
3. Going Out Tonight
4. You Are My Woman
5. Do This Every Night
6. Lets Start Dancing
7. Wild Cat
8. She Likes It
9. Success In Bed
10. Diamond Lady
11. Revolution (But Then We Make Love)

Score: 88 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 2 maart 2017

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.