Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
Geen concerten bekend voor 16-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnaud Ménard (Alkemyst) - 47
  • Dave Lombardo (Slayer) - 61
  • Ice-T (Body Count) - 68
  • Jack Ponti (Surgin’)† - 68
  • Laurits Medom (As We Fight) - 44
  • Mauricio Maldonado (Viuda Negra) - 47
  • Momadon (Manilla Road)† - 91
  • Taage Laiho (Altaria) - 60
  • Tapani Kangas (Celesty) - 46
  • Tooru "Kyo" Niimura (Dir En Grey) - 50
Review

Naglfar - Téras
Jaar van release: 2012
Label: Century Media Records
Naglfar - Téras
Het Zweedse Naglfar heeft het geduld van zijn fans aardig op de proef gesteld. Na het fantastische Harvest, dat de derde knaller op rij was in een relatief korte tijdsperiode, bleef het lang stil rondom de band. Angstvallig lang zelfs, zodat de vraag zich opdrong of de nieuwe plaat er überhaupt nog wel zou komen. Welnu, in het jaar 2012 ziet de nieuwe telg alsnog het levenslicht en direct lijkt het wel alsof de heren nooit weg zijn geweest.

Naar verluidt was de lange radiostilte er vooral op gericht om de constante cyclus waarin de band verkeerde te doorbreken. Een paar jaar afstand nemen van het eentonig wordende patroon van opnemen en toeren. Het heeft de band goed gedaan, want Téras (dat zoveel als ‘monster’ of ‘gedrocht’ betekent) is een plaat geworden die barst van de energie en hervonden agressie, terwijl de traditionele Naglfar-invloeden die de vorige platen zo succesvol maakten bewaard zijn gebleven.

Na het dreigende, van meeslepende melodielijnen voorziene intro laat de band er met Pale Horse geen gras over groeien. Met name het genadeloze, met militante precisie afgevuurde drumwerk van sessiedrummer Dirk Verbeuren maakt indruk, maar ook de souplesse waarmee de gitaristen hun kille, o zo effectieve melodieën ten gehore brengen verraadt dat Naglfar er alles aan gelegen is om zijn plek aan het voorfront terug te claimen.

Met een knalplaat als Téras moet dat echter geen enkele moeite kosten, want dit album bevat, zoals we door de jaren heen gewend zijn, geen enkel zwak moment. Als de band wat gas terugneemt, zoals op The Monolith, komen de enorm sterke melodielijnen alleen maar beter tot hun recht, terwijl de vurige agressie van een nummer als Come, Perdition minstens zo indrukwekkend is. Ook frontman Kristoffer Olivius spuwt zijn misantropische gedachtengoed met hernieuwde energie en een extra dosis gif over de oren van de luisteraar, waardoor hij beter klinkt dan ook.

Hoewel ieder nummer afzonderlijk al van een enorm hoog niveau is, springen twee nummers er echt uit. Dat zijn An Extension Of His Arm And Will, dat vol staat met epische riffs, maar genadeloos hard uit de speakers komt knallen, en het enorm intense Invoc(H)ate, dat misschien wel het snelste nummer is dat Naglfar tot nu toe heeft geschreven. Afsluiter The Dying Flame Of Existence grijpt vervolgens op mooie wijze terug naar het begin van de plaat, waarmee de cirkel rond is. Dit is pas een comeback in de ware zin van het woord!

Tracklist:
1. Téras
2. Pale Horse
3. III: Death Dimension Phantasma
4. The Monolith
5. An Extension Of His Arm And Will
6. Bring Out Your Dead
7. Come, Perdition
8. Invoc(H)ate
9. The Dying Flame Of Existence

Score: 89 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 19 mei 2012

Naglfar - Téras
Reactie van Kerala=ok op 20-05-2012 om 07:40u
Score: 84 / 100

Ik blijf het vertrek van de vroegere zanger betreuren. De zang van Kristoffer is best OK, maar zijn boosaardige blik op de foto's is absoluut geen meerwaarde (eerder hilarisch). Diabolical en Pariah waren parels. Met Harvest ben ik afgehaakt, maar Téras lijkt terug op het goede spoor te zitten.

Naglfar - Téras
Reactie van Een Metalfan op 20-05-2012 om 13:03u

85 punten meer als genoeg.

Naglfar - Téras
Reactie van arjans op 20-05-2012 om 22:10u
Score: 85 / 100

Dan genoeg.

Maar je hebt wel gelijk.

Naglfar - Téras
Reactie van Een Metalfan op 21-05-2012 om 12:11u

ok, foutje maar dankl je wel.

Zoeken
    13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Powerwolf - Wildlive (Live At Olympiahalle)
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
  • 20 februari:
  • Clawfinger - Before We All Die
  • Lead Injector - Witching Attack
  • Misotheist - De Pinte
  • Nytt Land - Aba Khan
  • Phasma - Purgatory
  • Sylosis - The New Flesh
  • The Veer Union - Reinvention
Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.