Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Csihar (Mayhem) - 55
  • Chris Flippin (Lagwagon) - 58
  • Chris Kalandras (Fear Of God) - 54
  • Christiaan Crouwers (Another Messiah) - 46
  • Erhan Karaca (Heretic Soul) - 39
  • Fabio Marin (Internal Suffering) - 48
  • Finn Zierler (Beyond Twilight) - 54
  • Jimmy Work† - 102
  • Patrick Johansson (Stormwind) - 50
  • Perry Farrell (Jane's Addiction) - 67
  • Rutger Smeets (Sungrazer)† - 49
  • Vegard K. Thorsen (Theatre Of Tragedy) - 49
  • Vincent (Yorblind) - 38
Concertreview

Dark Funeral, Naglfar, Endstille en Amoral
Op 5 maart 2006 in 013, Tilburg
Tekst door Jan
Foto's door Jan
Carnaval eist soms zijn tol. Zo ook bij reviewer Rik die geveld op bed ligt op deze druilerige zondag en helaas geen verslag kan doen van Dark Funeral en co. Voor de fans van deze band is dat wellicht jammer omdat Rik de band erg weet te waarderen en ik er nog steeds vrij weinig mee kan. Echter mag dit de pret niet drukken voor een geslaagde metalmatinee in de 013.

Amoral is als openingsband ook meteen de vreemde eend in de bijt van de dag. Tussen al het duivelse black metal geweld lijkt de niet bepaald kwaadaardige death/thrash van het Finse Amoral ietwat misplaatst. De band heeft er echter zin in en de muziek zelf is zeker niet slecht. Er zitten soms lekker zware grooves in en het geheel wordt ook vrij welwillend opgenomen door het publiek. Na een half uur heb je het echter wel ruimschoots gezien en is het ook goed dat het optreden dan ook ten einde is.

Amoral

Hoe anders is het dan als het Duitse Endstille, de band waar ik het meest naar uitkeek, het podium betreedt. Endstille maakt een smerige portie black metal neer waar een zware tank nog voor zou terugdeinzen. De band zet een ijskoude en gitzwarte geluidsmuur neer en zanger Iblis snauwt en krijst nummers als Frühlingserwachen, Dominanz en afsluiter Navigator met verve de zaal in. Ook het publiek denkt hier zo over en er is de nodige actie te bespeuren in de zaal. Helaas is het na een zeer kort halfuur alweer uit met de zwarte pret.

Endstille

Het Zweedse Naglfar heeft me live nog nooit zo kunnen overtuigen als op cd. Ook vandaag vind ik het geen meesterlijk optreden maar het is zeker zeer degelijk te noemen. De sfeer zit er inmiddels goed in en het publiek reageert zeer enthousiast op de Zweden. Met nummers als Spoken words of venom en The Perpetual Horrors van het laatste album Pariah en het extreem brute I am Vengeance van Sheol heeft de band een paar echte knallers op zak en natuulijk wordt het klassieke debuut Vittra niet overgeslagen. Jammer is dat de basgitaar veel te hard staat en de gitaren vaker overstemt, vooral achter in de zaal is dit vrij irritant.

Naglfar

Dark Funeral, de band waarvoor de meesten vandaag zijn gekomen, is zoals ook vandaag blijkt not my cup of tea. Als de band opkomt in leren harnasjes is voor mij het komische gehalte weer net wat te hoog. De band lijkt heel evil te willen zijn, maar lijkt het effect te generen waar Marduk tot de vervanging van Legion ook mee te kampen had. De fans eten de band echter uit de hand en het moet gezegd, bij nummers als Open the Gates en Diabolis Interium gaat het hek flink van de dam en er is een flinke pit in de zaal. Na Hail Murder verdwijnt de band van het podium om nog terug te komen voor drie nummers onder andere My Dark Desires en het allesvernietigende An Apprentice of Satan, waarbij de fans nog eenmaal helemaal losgaan. Frontman Caligula mag volgens mij wel eens wat voorzichtiger met zijn stem omgaan trouwens, tussen bijna alle nummers door moet hij een flinke slok Jägermeister nemen. Het geluid was over het algemeen vrij goed te noemen alleen stond de snaredrum wat zacht wat een beetje ten koste ging van de ziekelijk snelle blastbeats van Matte Modin. Al met al was het een zeer geslaagde metalmatinee in een goedgevulde 013 met een actief publiek. Endstille was voor mij echter wel de band van de dag en ik had graag een langer optreden gezien.

Dark Funeral

Dark Funeral
Naglfar
Endstille
Amoral

Bibelot, Dordrecht

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.