Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalcover van A-Ha’s jarentachtighit Take On Me?

A Hero For The World [2024]
Cipher [2017]
Déhà [2020]
Emil Bulls [2001]
Fueled By Fear [2026]
Incursed [2017]
Iron Savior [2026]
Jonathan Young & SixteenInMono [2019]
Leo [2014]
Leprous [2025]
Mägo De Oz [2006]
Mortemia & Marcela Bovio [2026]
MxPx [1995]
Northern Kings [2008]
Otu [in Rammstein-stijl, 2025]
Otu [in System Of A Down-stijl, 2022]
PelleK & ERock [2014]
Posehn & guests [2019]
Reel Big Fish [1996]
Thy Sanatorium [2026]
Triphon [2014]
Vision Divine [2002]
Weezer [2019]
Worgohm [2025]
een andere coverversie

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 juli:
  • Boneripper, Trickstate en Bot Mes
  • Sea of Consciousness, Dance With Dragons en Mosaic
  • 4 juli:
  • Bold, Contention en Clique
  • PPTA en Plusminus
  • Regressive Hypnosis, Seventh Dimension en Incidense
  • 5 juli:
  • Nunslaughter en The Black Moriah
  • 7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alain White (Morrissey) - 59
  • Jesse Leach (Killswitch Engage) - 48
  • Kris Needs (auteur) - 72
  • Mikey Doling (Channel Zero) - 60
  • Stephen Pearcy (Ratt) - 70

Vandaag overleden:
  • Annik Honoré (Les Disques Du Crépuscule) - 2014
  • Brian Jones (The Rolling Stones) - 1969
  • Jim Morrison (The Doors) - 1971
  • Mississippi Fred McDowell - 1972
Review

Black Swan - Paralyzed
Jaar van release: 2026
Label: Frontier Records

 -

Black Swan is een van de vele projecten van het Italiaanse platenlabel Frontiers Records. Het zijn vaak eenmalige samenwerkingen en optreden gebeurt zelden tot nooit. Er zijn echter uitzonderingen. Kijk bijvoorbeeld naar Sweet & Lynch en Revolution Saints, die intussen al meerdere platen uitgebracht hebben. Black Swan kan ook worden toegevoegd aan dat rijtje, want met Paralyzed is Black Swan toe aan album nummer drie. Onder deze noemer hebben de heren (vooralsnog) geen enkele noot op het podium gespeeld.

Wie spelen er ook alweer in de band? Dat zijn gitarist Reb Beach (Whitesnake, Winger), zanger Robin McAuly (McAuley Schenker Group), basgitarist Jeff Pilson (Dokken, Foreigner) en drummer Matt Starr (Mr. Big). Beach, McAuly en Starr zitten toevallig allemaal zonder een vaste band. Whitesnake, Winger en Mr. Big zijn opgeheven en McAuly heeft nooit echt een vaste plek bij een band gehad. Eigenlijk wordt hen door niks tegengehouden om vol voor Black Swan te gaan. Maar Jeff Pilson zal wel roet in het eten gooien, aangezien hij nog altijd druk is met Foreigner.

Het debuut Shake The World uit 2000 is meteen een voltreffer. De plaat staat bol van lekker in het gehoor liggende, opzwepende hardrocknummers. Vooral Beach gaat heerlijk tekeer op zijn gitaar. Opvolger Generation Wild uit 2022 is meer van hetzelfde en daardoor stukken minder opzienbarend. Paralyzed is helaas van hetzelfde laken een pak. Black Swan bestaat uit rasmuzikanten die hun vak verstaan. Jammer genoeg gebruiken ze hun talenten niet om met doordachte songs te komen, maar spelen ze eerder op de automatische piloot.

Paralyzed is zeker geen straf om naar te luisteren. Mocht je niet bekend zijn met de vorige albums, dan zijn tracks zoals If I Was King en The Fire And The Flame ongetwijfeld hardrockpareltjes in jouw oren. De doorgewinterde fan moet het doen met een hoog déjà-vu-gevoel. Het gitaarwerk is ook wat ongeïnspireerd. De solo’s zijn zeker indrukwekkend, maar dat is inmiddels evident voor een doorgewinterde snarenplukker zoals Reb Beach.

Het is begrijpelijk dat het voor een hardrockband zoals Black Swan lastig is om buiten de lijntjes te kleuren. Maar een blueslickje hier of progressief arrangementje daar had er toch zeker wel ingezeten? In Battered And Bruised horen we wat funky gitaarspel. Het kan dus wel. Black Swan is afgegleden van een grote belofte naar een standaard hardrockbandje en dat is best zonde.

Tracklist:
1. When The Cold Wind Blows
2. Death Of Me
3. Different Kind Of Woman
4. If I Was King
5. Shakedown
6. The Fire And The Flame
7. I'm Ready
8. Paralyzed
9. Carry On
10. Battered And Bruised
11. What The Future Holds

Score: 63 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 18 mei 2026

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.