Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Bij veel concerten en festivals kun je tegenwoordig een VIP-pakket aanschaffen, met bijvoorbeeld een meet-and-greet, exclusieve merchandise of een andere voorkeursbehandeling. Koop jij weleens zo’n (fors) duurder toegangsbewijs?

Ja, ik heb al regelmatig een VIP-pakket aangeschaft
Ja, ik heb reeds 1 of 2 keer zo’n VIP-pakket aangeschaft
Nog niet, maar ik ben wel van plan het een keer te proberen
Helaas, ik zou graag willen, maar kan die VIP-kaartjes niet betalen
Nee, alleen voor iets heel bijzonders zou ik dat overwegen
Nee, ik vind dat niets en koop gewoon een regulier kaartje
Nee, ik kom nooit bij evenementen waar ze VIP-opties hebben
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
  • 14 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
  • Summer Breeze
  • 15 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
  • Summer Breeze
  • 16 augustus:
  • Dynamo Metalfest
  • 17 augustus:
  • Filth, Kanine en Reformist
  • 18 augustus:
  • Alcest en Kabbel
  • Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter
    12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Wildman Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ian Rilen (Rose Tattoo)† - 79
  • Larry Howe (Vicious Rumors) - 65
  • Linde Lindström (HIM) - 50
  • Wednesday 13 (Murderdolls) - 50

Vandaag overleden:
  • Bill Kennedy (producent) - 2012
Review

Forgotten Tomb - Under Saturn Retrograde
Jaar van release: 2011
Label: Agonia Records
Forgotten Tomb - Under Saturn Retrograde
Het blijft toch opmerkelijk hoe sommige bands zich gedurende hun loopbaan kunnen ontwikkelen. Neem nu het Italiaanse Forgotten Tomb. De band begon als een cultachtige undergroundband die sterk leunde op choquerende beeldvorming, maar heeft zich, zeker sinds het derde album Love’s Burial Ground, daarvan weten te ontworstelen. Inmiddels is Forgotten Tomb een band met een meer dan gevestigde naam in de ‘depressive black metal’ hoek, die een sterke mate van professionaliteit en vakmanschap laat horen. Dat valt niet alleen op tijdens de ‘no-nonsense’ liveshows, waarin gewoon gespeeld wordt en geen plek is voor allerlei rare fratsen, maar ook de albums klinken steeds sterker.

Voorganger Negative Megalomania liet al verrassend veel ruimte voor nieuwe invloeden horen, maar klonk ook in muzikaal en compositorisch opzicht ontzettend sterk. Het zal de fans van dat album deugd doen dat Under Saturn Retrograde dezelfde koers aanhoudt. Het nieuwe album van Forgotten Tomb klinkt namelijk als een klok en laat een band horen die qua muzikale capaciteiten het genre al lang en breed is ontgroeid. Forgotten Tomb weet op dit album namelijk op perfecte wijze muzikale duisterheid te versmelten met sterke, rockende nummers (zoals de fantastische The Stooges-cover I Wanne Be Your Dog) die bij vlagen zelfs catchy zijn.

Het geheel klinkt dan ook als een goed geoliede machine. Zo is opener Reject Existence gewoon een eersteklas nummer: groovend, met een vet ronkende bas (hoe vaak komt dát voor in dit genre?) en ‘killer’ riffs. Shutter begint wat meer ‘old school’, met getergd gekrijs van frontman Herr Morbid, maar eindigt met een behoorlijk verrassende twist, waarin Forgotten Tomb haast een traditionele hardrock-kant opgaat (inclusief meeslepende cleane zang). Het hoge niveau wordt over het gehele album moeiteloos vastgehouden en in vrijwel ieder nummer weet Forgotten Tomb net wat extra ingrediënten toe te voegen om tot een extra smakelijk resultaat te komen (zoals de gierende solo in Joyless of het juist zeer melodieuze gitaarwerk in afsluiter Spectres Over Venice).

De echte puristen zullen wellicht wel weer moord en brand gaan schreeuwen omdat de band te ver buiten de traditionele grenzen van het genre denkt, maar mijns inziens levert Forgotten Tomb hier gewoon een geweldig album af. Under Saturn Retrograde zit uitstekend in elkaar, bevat een negental uitstekende nummers die hoorbaar door goede muzikanten zijn ingespeeld en – bovenal – rockt er stevig op los.

Tracklist:
1. Reject Existence
2. Shutter
3. Downlift
4. I Wanna Be Your Dog (The Stooges Cover)
5. Joyless
6. Under Saturn Retrograde Part I
7. Under Saturn Retrograde Part II
8. You Can't Kill Who’s Already Dead
9. Spectres Over Venice

Score: 87 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 12 augustus 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.