Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 27-01-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Rörland (Sabaton) - 39
  • Floortje Donia (Cardamon) - 45
  • Martin Birch (producent)† - 77
  • Mick Jones (Foreigner) - 81
  • Mike Pinder (The Moody Blues)† - 84
  • Niclas Engelin (In Flames) - 53
  • Peter Sinfield (King Crimson)† - 82
  • Sabina Classen (Holy Moses) - 62
  • Terji Skibenæs (Tyr) - 43
Review

Forgotten Tomb - Negative Megalomania
Jaar van release: 2007
Label: Avantgarde Music
Forgotten Tomb - Negative Megalomania
In de ruim tien jaar van zijn bestaan heeft het Italiaanse Forgotten Tomb zich opgewerkt van een cultband in het ‘suicidal black metal’ genre (die vooral opviel door te choqueren) tot een respectabele undergroundformatie die inmiddels vooral opvalt door het afleveren van ijzersterke muziek. De laatste jaren is het echter akelig stil geweest rondom deze band, afgezien van de vorig jaar verschenen verzamelaar. In het begin van 2011 zal echter eindelijk het nieuwe album Under Saturn Retrograde het levenslicht zien. De hoogste tijd dus om zijn voorganger nog eens onder de loep te nemen.

Het alweer in 2007 verschenen Negative Megalomania is het vierde volledige album van deze band – en het eerste wapenfeit voor het label Avantgarde Music. Het lijkt erop dat die deal Forgotten Tomb nog eens extra heeft geïnspireerd om een stuk origineler en meer verfrissend uit de hoek te durven komen dan op de oudere albums. Hoewel de basis nog steeds (depressieve) black metal is, zijn er ook veel nieuwe invloeden te horen. Zo rockt de geweldige opener A Dish Best Served Cold - overigens één van de hoogtepunten – er bij vlagen flink op los. Het is een lekker beukend nummer geworden, met tegen het eind een prachtige, subtiele break. Hetzelfde concept is terug te horen in het titelnummer, dat overigens wat mij betreft het beste nummer is dat Forgotten Tomb tot nu toe heeft geschreven: heerlijk rockend, met subliem gitaarwerk (inclusief solo’s!) en met een scherpe, cynische tekst.

Op nummers als No Rehab en The Scapegoat gooit Forgotten Tomb het juist over een geheel andere boeg. Beide nummers zijn veel meer melancholisch en introvert. Zo leunt No Rehab zeer sterk op cleane vocalen die – zeker voor dit genre – verrassend goed zijn. Ook op The Scapegoat kiest de band voor een kalmere aanpak met veel ruimte voor melancholisch akoestisch gitaarwerk en cleane vocalen. Wat echter vooral opvalt, is hoe goed de composities in elkaar zitten, waardoor dit album ook nog na tientallen luisterbeurten overeind blijft. De nummers zijn behoorlijk lang, maar vervelen geen seconde en de gitaristen strooien met heerlijk melancholische, maar toch verrassend melodieuze riffs. En hoewel frontman ‘Herr Morbid’ minder extreem klinkt dan op de eerste paar albums, is zijn strot nog altijd indrukwekkend. Negative Megalomania is dan ook een sterk album geworden van een band die het stadium van gimmicks ontgroeid is en volledig op haar eigen kwaliteiten kan vertrouwen. Laat dat nieuwe album maar komen!

Tracklist:
1. A Dish Best Served Cold
2. No Rehab (Final Exit)
3. Negative Megalomania
4. The Scapegoat
5. Blood And Concrete

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 18 januari 2011

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.