Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

Forgotten Tomb - ...And Don´t Deliver Us From Evil
Jaar van release: 2012
Label: Agonia Records
Forgotten Tomb - ...And Don´t Deliver Us From Evil
Forgotten Tomb heeft zich, samen met Shining, in de afgelopen jaren ontpopt tot een van de absolute smaakmakers op het terrein van de ‘depressive black metal’. Beide bands hebben met elkaar gemeen dat ze genre-overschrijdend te werk gaan, niet vies zijn van enige controverse, en vooral dat ze zich niet wensen te binden aan simplistische songstructuren of eindeloos repetitieve basisriffs. Het is dan ook niet gek dat zowel Shining als Forgotten Tomb inmiddels bij een veel breder publiek aansluiting hebben gevonden (alhoewel dat misschien wel iets meer voor de eerstgenoemde band opgaat).

De laatste twee albums van deze Italianen – Negative Megalomania en Under Saturn Retrograde - waren in ieder geval hoogtepunten in een verder uitgemolken genre. De zesde langspeler …And Don’t Deliver Us From Evil volgt verrassend snel. Slechts één jaar na zijn voorganger ligt deze plaat alweer in de schappen. Weet Forgotten Tomb nog te verrassen, of is het album een typisch geval van ‘haastige spoed’?

Deprived maakt in ieder geval direct indruk met zijn stevige begin en moddervet ronkende bas (wanneer hoor je dat in black metal?). Het nummer draagt onmiskenbaar het merkteken van Forgotten Tomb, niet in het minst vanwege het karakteristieke gekrijs van Herr Morbid, maar ook vanwege de prachtige, melancholische melodielijnen die zoals altijd de muzikaliteit van deze band benadrukken. Ook op andere momenten vlamt Forgotten Tomb. Zo doet het uitstekende titelnummer verrassend genoeg af en toe denken aan het oudere werk van Shining. Het is een opzwepende song, venijnig gezongen, met een aantal effectieve vertragingen. Ook het smerige Let’s Torture Each Other behoort tot het betere materiaal dat de band heeft gecomponeerd.

Toch laat Forgotten Tomb ook hier en daar een klein steekje vallen ten opzichte van Under Saturn Retrograde. Met name het lange Cold Summer is verrassend mak. En hoewel de twee afsluitende nummers Adrift en Nullifying Tomorrow op zichzelf genomen gewoon sterke nummers zijn, herinneren ze me wel iets té zeer aan het vorige album. Het is moeilijk uit te leggen, maar het zit hem in de details: nét iets minder goede melodielijnen, nét iets minder felle riffs, nét iets minder rockende refreinen. Uiteindelijk is …And Don’t Deliver Us From Evil dan ook een schijf geworden die nog steeds het grootste deel van de concurrentie op zijn plaats wijst, maar wel net wat minder spannend en imponerend dan zijn voorganger.

Tracklist:
1. Deprived
2. ...And Don't Deliver Us From Evil
3. Cold Summer
4. Let's Torture Each Other
5. Love Me Like You'd Love The Death
6. Adrift
7. Nullifying Tomorrow

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 27 december 2012

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.