Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
    8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Farrell (Linkin Park) - 49
  • Gas Lipstick (HIM) - 55
  • Guy-Manuel de Homem-Christo (Daft Punk) - 52
  • Morgan "Mogge" Löfstedt (Wulfgar) - 43
  • Paul Barker (Ministry) - 67
  • Peter Wichers (Soilwork) - 47
  • Pytten (producent) - 76
  • Vince Neil (Mötley Crüe) - 65

Vandaag overleden:
  • Burt Bacharach - 2023
  • Tony Destra (Cinderella) - 1987
  • Trond Ciekals (Djevel) - 2025
Review

Forgotten Tomb - Springtime Depression
Jaar van release: 2003
Label: Adipocere Records
Forgotten Tomb - Springtime Depression
Herr Morbid, het brein achter de Italiaanse band Forgotten Tomb, omschrijft zijn muziek als "depressive & manipulating dark metal". Daarmee slaat hij de spijker precies op de kop, "Springtime Depression" klinkt als een naargeestige doom plaat, gehuld in een mantel van necro black metal.

In de eerste instantie denk ik dat "Springtime Depression" vooral interessant is voor liefhebbers van old school black metal. Forgotten Tomb lijkt op het eerste gezicht een mid-tempo black metal band te zijn, in de stijl van bands als Darkthrone en Burzum, maar na nadere bestudering van de muziek, kwam ik tot de conclusie dat Forgotten Tomb eerder staat voor doom metal met een black metal sound. Niettemin is deze sound instrumentaal voor de sfeer van de plaat, en gezien de grote hoeveelheid old school black metal bands die de mid-tempo variant spelen, is de ware aard van de muziek van Forgotten Tomb een subtiliteit die waarschijnlijk aan de meeste luisteraars voorbij zal gaan.

Genoeg gezeik over genres. "Springtime Depression" is een uitstekende plaat, die door middel van uitgestrekte, repetitieve songs zeer krachtige sfeerlagen schept. De band hanteert een typische old school black metal sound: zeer verstoorde gitaren, weinig franje en een wat korrelige, smerige productie (van niemand minder dan Tommy Tägtgren). Zoals ik al aangaf zijn de nummers vrij eenvoudig; zoals het goede old school black metal betaamt ligt de nadruk meer op sfeer dan op techniek, complexiteit en variatie. Het grote concept van Herr Morbid en zijn band (met naast Morbid een creatuur genaamd Wedebrand, die de drumpartijen verzorgt) draait om depressie en zelfmoord. Afgaande op de liner notes en de teksten in het boekje heeft Herr Morbid weinig meer om voor te leven, toch ben ik dankbaar dat hij zijn schijnbaar onvermijdelijke zelfdoding nog even heeft uitgesteld, anders had ik deze prima dark metal plaat moeten missen!

"Springtime Depression" kent zes nummers, waarvan het openingsnummer "Todestrieb" en het zesde nummer, genaamd "Subway Apathy", me het meest aanspreken. "Daylight Obsession" kent wat blastpassages, en is dan ook meteen het snelste nummer van de cd. Het titelnummer is een weemoedig akoestisch nummer, en vormt een welkome afwisseling. Zwakke nummers heb ik niet kunnen vinden, "Springtime Depression" is een plaat die van begin tot einde kwaliteit levert. Niet baanbrekend, niet innovatief, maar wel sfeervol, duister en effectief.

Tracklist:
1. Todestrieb
2. Scars
3. Daylight Obsession
4. Springtime Depression
5. Colourless Despondency
6. Subway Apathy

Score: 84 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 19 augustus 2003

Forgotten Tomb - Springtime Depression
Reactie van Slay3r op 09-09-2004 om 22:55u
Score: 100 / 100

Kerel, dit is de beste cd ooit die ik gehoord had. Live zijn ze trouwens nog veel depressiever.....

Forgotten Tomb - Springtime Depression
Reactie van Crunece op 08-10-2006 om 21:16u
Score: 100 / 100

Geweldige band. Dit album is ook prachtig depressief.

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.