Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 12-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mailänder (Brainstorm) - 55
  • Ben Kenney (Incubus) - 49
  • Claudio Sanchez (Coheed And Cambria) - 48
  • Guy Speranza (Riot)† - 70
  • J.D. Kimball (Omen)† - 68
  • Leonard Chess (Chess Records)† - 109
  • Minoru Niihara (Loudness) - 66
  • Roy Khan (Kamelot) - 56
  • Steve "Nachtgarm" Marbs (Negator) - 45
  • Steve Harris (Iron Maiden) - 70

Vandaag overleden:
  • Clive Burr (Iron Maiden) - 2013
  • Michael Hossack (The Doobie Brothers) - 2012
Nieuw album van Queensr

Geplaatst op 29-10-2018 om 20:34u.

The Verdict is de titel van het nieuwe album van Queensrÿche. Dit wordt alweer de derde plaat met frontman Todd LaTorre. Het album werd opgenomen met producer Zeuss in de Uberbeatz studio in Lynnwood, Washington, in Watershed studio in Seattle, Washington en in Planet-Z in Wilbraham, Massachusetts. Volgens gitarist Michael Wilton is The Verdict het meest metal en het meest progressieve album dat de band in lange tijd heeft opgenomen. Op 1 maart moet de schijf in de winkels liggen. Komende zomer verwachten we de band weer op de festivals. Queensrÿche is namelijk al bevestigd voor het Britse Bloodstock festival, dus misschien zien we ze in datzelfde weekend ook op Into The Grave in Leeuwarden of Alcatraz in Kortrijk.

Nieuw album van Queensr

Reacties...

Into The Grave 2026

Zes nieuwe clips met o.a. Soilwork, Ihsahn, The Ocean

Geplaatst op 28-10-2018 om 18:15u.

Alyssa ArtsLover, Mohamed Khaled Bousetta en de Servische zangeres Jelena Dobric hebben samengewerkt om de clip bij Skeleton Dance van Persona vorm te geven. Het is een nieuw nummer van de Tunesische, symfonische metalgroep, dat speciaal voor Halloween is uitgebracht.

Volgende week zondag staat Ihsahn op Progressive Alliance in Effenaar te Eindhoven. De Noor speelt daar vast ook Lend Me The Eyes Of Millenia van het meest recente album Àmr. Bekijk hier de video bij de intense track.

Ook The Ocean staat op hetzelfde festival. Het Duitse postmetalcollectief promoot daar het nieuwe album Phanerozoic I: Palaeozoic, dat vrijdag aanstaande uitkomt. Craig Murray is verantwoordelijk voor de clip bij Cambrian II: Eternal Recurrence.

The Frozen Throne is de titel van de nieuwe plaat van Kalidia, die op 23 november via Inner Wound Records uitkomt. Kalidia is een melodieuze powermetalformatie uit Italië. De Zuid-Europeanen lichten een tipje van de sluier op met de door Tommy Antonini geregisseerde beelden bij Frozen Throne.

De symfonische deathmetalband Season Of Tears tourt binnenkort met onder meer Sirenia door Europa. De Franse muzikanten hebben net een ep uitgebracht met de titel Dark Card en voor de gelijknamige single een clip online gezet. Aanrader voor liefhebbers van Epica en MaYaN.

Op 11 januari 2019 komt Verkligheten van Soilwork uit. Een dag later staat de groep rond Björn ‘Speed’ Strid in Doornroosje te Nijmegen, samen met Amorphis, Jinjer en Nailed To Obscurity. De Zweden spelen daar vast Full Moon Shoals. Dat doen ze met drummer Bastian Thusgaard, die de opvolger is van Dirk Verbeuren, en met sessiemuzikant Taylor Nordberg (The Abscence), die op het podium na het vertrek van Markus Wibom in 2016 de baspartijen op zich neemt.

Lees verder...
Nieuwe enqu

Geplaatst op 28-10-2018 om 18:09u.

In 2007 trad de Amerikaanse formatie Tool voor het laatst in de Benelux op. Volgend jaar komt daar eindelijk verandering in, want afgelopen week bevestigde de alternatieve metalband in juni 2019 naar Europa te komen voor een tournee. Voorlopig zijn twee concerten in de Benelux aangekondigd, namelijk in Amsterdam en Werchter. De show in de Ziggo Dome was in een vloek en een zucht uitverkocht, maar voor het Rock Werchter festival, waar Tool op de vrijdag aantreedt, zijn nog wel weekend- en dagkaarten beschikbaar. Misschien komt het gezelschap voor die tijd eindelijk met een nieuw studio-album op de proppen, waar de band al geruime tijd aan werkt, maar voorlopig moeten we het nog even doen met het oude werk. Wij vragen ons af welke songs jullie in de setlist voor de Europese tournee willen zien. Wat is tot dusver jouw favoriete Tool-song (en zou jij graag live willen horen)? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.

Wat is jouw favoriete Tool-song?

Lees verder...

Into The Grave

Dropkick Murphys en meer naar Groezrock 2019 + UPDATE

Geplaatst op 27-10-2018 om 13:07u.

Afgelopen voorjaar sloeg het Vlaamse punk-, hardcore- en metalcorefestival Groezrock een editie over. Vandaag vindt echter een voorzichtige terugkeer plaats, middels een uitverkochte indooreditie in de Muziekodroom te Hasselt. Op 26 en 27 april 2019 zal de ware comeback plaatshebben, met een ouderwetse outdooreditie in Meerhout. Officieel is daar verder nog niets over bekend, maar de mannen van Dropkick Murphys bevestigen vandaag in het tourschema op hun website al wel dat ze er bij zullen zijn. Bovendien heeft de formatie op zijn Bandsintown-pagina een eerste festivalposter geplaatst, waarop naast de Amerikaanse folkpunkband de volgende namen prijken: Millencolin, Neck Deep, Comeback Kid, Bowling For Soup (enige show op het vasteland van Europa), voormalig Turbonegro-zanger Hank Von Hell, Eskimo Callboy, Fleddy Melculy, Citizen, het heropgerichte Mest, Higher Power en Get The Shot. Daar komt nog het nodige bij, waaronder hopelijk veel hardcore- en metalcoregeweld. Meer informatie is te vinden op www.groezrock.be.

Update: Inmiddels heeft de organisatie de bovengenoemde namen bevestigd. Onderaan de affiche, zoals die op de Bandsintown-pagina van Dropkick Murphys was geplaatst, blijken bovendien nog twee namen te zijn weggevallen, namelijk Trade Wind en Sharptooth. Daarmee staat het totale aantal bevestigde acts nu op veertien. Daar komen er nog vele bij, want het Vlaamse evenement telt twee dagen en vijf podia.

Lees verder...
Nieuw nummer van British Lion

Geplaatst op 27-10-2018 om 13:00u.

Omdat Steve Harris zijn ei niet kwijt kan binnen Iron Maiden, houdt de bassist er nog een band op na. Komende maand tourt hij met British Lion door Canada, Zuid-Amerika en Japan en daarom heeft de band nu een nieuw nummer online gezet. Als je verder leest kun je de track Spit Fire beluisteren. Het nummer werd al enige tijd live gespeeld, maar zal staan op het tweede album van British Lion, waar momenteel nog aan gewerkt wordt.

Lees verder...
BillyBio zet eerste nummer online

Geplaatst op 27-10-2018 om 12:00u.

Volgens Billy Graziadei zal het debuutalbum Feed The Fire van zijn nieuwe band BillyBio zeker in de smaak vallen bij fans van zijn andere band Biohazard. Of dat zo is, kun je nu al een beetje gaan beoordelen. De Amerikaan heeft nu een clip online gezet bij het nummer Freedom's Never Free. Lees verder om deze te bekijken. Wie BillyBio binnenkort nog live wil zien, kan dat op 30 oktober in De Casino in Sint-Niklaas (België) en op 2 november op de afterparty van The Sound Of Revolution in Eindhoven nog doen.

Lees verder...
Nieuwe dvd van Volbeat

Geplaatst op 27-10-2018 om 11:00u.

Let's Boogie! Live From Telia Parken is de titel van een nieuwe dvd van Volbeat. De Deense band nam hiervoor op 26 augustus 2017 een show op in het Telia Parken stadion in thuisstad Kopenhagen, waarbij bijna vijftigduizend bezoekers aanwezig waren. Daarmee was het het grootste optreden ooit van een Deense artiest in Denemarken. Volbeat had speciaal hiervoor wat gasten uitgenodigd. Onder meer Lars Ulrich (Metallica), Mille Petroza (Kreator), Barney Greenway (Napalm Death) en Danko Jones kwamen een of meerdere deuntjes meespelen. Let's Boogie! Live From Telia Parken zal op 14 december verschijnen dvd, Blu-ray, cd en vinyl.

Nieuwe dvd van Volbeat

Lees verder...
Dragonforce in de studio

Geplaatst op 27-10-2018 om 10:15u.

Dragonforce is begonnen met de opnames van een nieuwe plaat. Het achtste album wordt opgenomen met producer Damien Rainaud. De opvolger voor het vorig jaar verschenen Reaching Into Infinity wordt komend najaar verwacht. De band begint dan met de tour voor het nieuwe album op de Megacruise, het varende festival van Megadeth. Die boot vertrekt op 13 oktober vanuit Los Angeles. Hoe het nieuwe album van Dragonforce gaat heten is nog niet bekend.

Reacties...
Preview van nieuwe Ashes Of Ares

Geplaatst op 27-10-2018 om 09:12u.

Ashes Of Ares, met in de gelederen ex-Iced Earth-zanger Matt Barlow, brengt op 9 november het tweede album Well Of Souls uit. Drummer Van Williams (ex-Nevermore) is nog wel te horen op het nieuwe album, maar omdat hij het te druk heeft met zijn andere band Ghost Ship Octavius maakt hij geen deel meer uit van Ashes Of Ares. Als voorproefje op de nieuwe plaat heeft de band een clip opgenomen bij het nummer Let All Despair, die je kunt bekijken als je verder leest.

Lees verder...
Beluister Epica met het Metropole Orkest

Geplaatst op 26-10-2018 om 14:00u.

Vandaag brengen Epica en het Metropole Orkest de nieuwe single Beyond The Matrix uit. Het nummer is in de originele versie al te vinden op het laatste Epica-album The Holographic Principle, maar nu heeft de band samen met het Metropole Orkest een nieuwe versie opgenomen. Dit kwam tot stand doordat het Metropole Orkest een actie uitschreef waarbij fans konden stemmen met welke artiest het orkest een song moest opnemen. Epica kwam daarbij als winnaar uit de bus. Ondanks het drukke tourschema heeft de band deze zomer toch een gaatje weten te vinden om met het Metropole Orkest te werken aan Beyond The Matrix. Als je verder leest kun je de nieuwe versie horen. De nummer twee in deze actie, Arjen Lucassen (Ayreon), heeft een solo ingespeeld in het nummer.

Lees verder...
Jon Schaffer blaast Purgatory nieuw leven in

Geplaatst op 26-10-2018 om 11:27u.

Als voorloper van Iced Earth was er Purgatory. Deze band werd eind jaren 80 hernoemd naar Iced Earth, maar onder de originele bandnaam komt op 21 december een EP uit. Jon Schaffer heeft zijn oude maatjes namelijk weer opgezocht en de mannen hebben vijf oude songs opgenomen. De nummers zijn allen geschreven tussen 1985 en 1987. In Purgatory wordt Jon Schaffer bijgestaan door zanger Gene Adam (zanger op het eerste Iced Earth-album), drummer Greg Seymour en gitarist Bill Owen. De EP wordt opgedragen aan bassist Richard Bateman. Hij overleed vlak voordat Purgatory eerder dit jaar begon met dit schijfje. De Iced Earth-fans zullen diverse songtitels wel herkennen, al betekent het niet dat het ook dezelfde nummers zijn als bij Iced Earth. Als je verder leest kun je nu al de song Dracula beluisteren, die toch echt verschilt van wat Iced Earth in 2001 uitbracht.

Lees verder...
Pitfest voegt vijf namen toe aan line-up

Geplaatst op 26-10-2018 om 09:38u.

De grote metalfestivals strooien met namen alsof het al Sinterklaas is. Het DIY festival Pitfest houdt het wat beschaafder en kondigt deze week vijf nieuwe namen aan. Het is wederom een bonte mix van stijlen. Bevestigd zijn The Real McKenzies, ACxDC, Gutalax, Bütcher en The Flesh. Bands uit vijf verschillende landen en vijf verschillende extreme muziekstijlen... typerend voor de Pitfest lineup. Dat breng het totaal op 32 bevestigde bands. De organisatie verklapt dat er nog meer bands zullen worden aangekondigd op korte termijn. De lineup tot op heden is terug te vinden op de website van het Drentse festival: www.pitfest.nl.

Pitfest voegt vijf namen toe aan line-up

Reacties...
Manowar-gitarist gearresteerd

Geplaatst op 26-10-2018 om 08:10u.

Manowar-gitarist Karl Logan blijkt deze zomer gearresteerd te zijn. Op 9 augustus werd hij in Charlotte, North Carolina van zijn bed gelicht. Hij wordt verdacht van het bezit van kinderporno. De 53-jarige Amerikaan is op borgtocht vrij, na het betalen van $35.000. Manowar is momenteel bezig met de afscheidstournee. Deze Final Battle-tour komt vooralsnog niet naar de Benelux. Komend voorjaar staan er wel shows in Duitsland en Scandinavië op het programma, maar het is nog niet bekend of de arrestatie van Logan deze in gevaar brengt. Komende zomer is Manowar een van de headliners van Hellfest.

Update: Manowar laat weten dat Karl Logan niet meegaat op de komende tour. De shows gaan wel door, en ook het nieuwe album loopt geen gevaar.

Reacties...
Verslag van Into The Void

Geplaatst op 25-10-2018 om 21:12u.

Met de afzegging van John Garcia eerder dit jaar leek de geschiedenis zich te herhalen voor Into The Void. Het stoner- en doomfestival heeft de laatste twee jaren te maken gehad met veel pech in de vorm van afzeggingen. Gelukkig vindt de organisatie met Mono op de vrijdag een waardige vervanger van deze gevestigde naam. De uiteindelijk line-up van het tweedaagse festival mag er zijn. Het is niet alleen doom en stoner wat de klok slaat. Ook liefhebbers van psych, prog, sludge en bluesrock komen dit jaar aan hun trekken. Vooral de line-up van de zaterdag is behoorlijk uiteenlopend. Marcel en Hugo reisden op zaterdag naar Leeuwarden om verslag uit te brengen. Je kunt het hier lezen!

Verslag van Into The Void

Lees verder...
Graspop maakt 48 nieuwe namen bekend

Geplaatst op 25-10-2018 om 16:27u.

Na twee hoofdacts, Within Temptation en Slipknot, maakt de organisatie van de Graspop Metal Meeting vandaag nog eens 48 namen bekend. De naam van de derde headliner (vermoedelijk Kiss) moet blijkbaar nog even geheim blijven, maar bij de nieuwe bevestigingen zitten grote namen als Def Leppard, Sabaton, Lynyrd Skynyrd (dat aan een afscheidstoernee bezig is), Whitesnake, Disturbed, Amon Amarth, In Flames, King Diamond, Godsmack, Trivium en Demons And Wizards (het samenwerkingsproject van de bandleiders van Blind Guardian en Iced Earth).

Bijgaand vind je een overzicht van alle vijftig tot dusver officieel aangekondigde namen. Graspop zal komend jaar terugkeren naar het oude, driedaagse concept en zal plaatsvinden van 21 t/m 23 juni. De kaartverkoop start a.s. zaterdag, 27 oktober, om 10 uur 's ochtends. Een driedagenticket kost 210 euro. Dagkaarten kosten 99 euro per stuk. Meer informatie vind je op de website van Graspop.

Lees verder...
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.