Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

22 - You Are Creating
Jaar van release: 2018
Label: Long Branch Records
22 - You Are Creating
Noorwegen heeft zichzelf de afgelopen tien jaren binnen de progwereld goed op de kaart gezet met onder meer Shining, Leprous, Darkwater, Rendezvous Point en Circus Maximus, dat al langer meedraait. Minder bekend is 22. De formatie uit Trondheim stond laatst op Complexity in Haarlem en bracht daar onder andere songs van het meest recente You Are Creating ten gehore. Dat conceptalbum bestaat uit het eerder uitgebrachte Limb1 (2017) en Limb2 (2018).

Het kwartet maakt “new energy musik”. Denk aan een mix van Leprous, Radiohead, Millionaire, Queen, Agent Fresco, Muse en The Mars Volta en je hebt een idee van hoe de muziek klinkt. De songs zijn doorgaans zeer levendig en doen vanwege de springerige instrumentatie en enthousiaste bijdrage van de zanger licht en poppy aan.

De beste visitekaartjes zijn het poppy Sum Of Parts en bijna heel Limb2. Met name Call Me Trimtab, Autumn Stream en Dillemans Clarity vormen een sterke fase. Dat zijn de songs die de meeste samenhang tonen en al snel blijven hangen. De intermezzo’s Node 1 en Node 2 zijn overbodig.

In sommige tracks vliegt de muziek alle kanten op en ontbreekt een rode lijn. Een voorbeeld hiervan is het fragmentarische A Mutation Of Trushes. Het nummer begint met de rappende frontman, doet daarna even denken aan Queen, maar wordt halverwege steviger en trager met een zware bas en elektronica die aan Millionaire doen denken. Een flow ontbreekt daardoor. De secties in Staying Embodied sluiten beter op elkaar aan. Het refrein bezorgt een flashback naar Do They Know It’s Christmas? van Band Aid.

De muziek is heel helder geproduceerd. Je kunt alle instrumenten goed horen. Het basgeluid staat opvallend prominent in de mix, maar dat stoort niet. Ondanks het feit dat de bas zo’n nadrukkelijke rol is toebedeeld, is de muziek heel licht en vitaal. Dat komt niet alleen vanwege de zangstem, maar ook door de lichtvoetige, staccato gitaarpartijen en de veelzijdige ritmesectie. De beste voorbeelden daarvan zijn Dillemans Clarity, het Radiohead-achtige Autumn Stream en het met percussie aangeklede Chroma Key, die daardoor lekker swingen.

You Are Creating is een experimenteel schijfje dat voor gemengde gevoelens zorgt. Met name Limb1 komt wat onsamenhangend over. Tegelijkertijd merk je positieve dingen op: de originaliteit, de technische vaardigheden en de kwaliteit om bekijvende ideeën te produceren. Op Limb2 zijn alle elementen beter op elkaar afgestemd. Dit tweede deel van het dubbelalbum luistert dan ook veel prettiger weg.

Tracklist:
Limb1
1. Inspec
2. Staying Embodied
3. Sum Of Parts
4. A Mutation Of Thrushes
5. Adam Kadmon Body Mass Index
6. Ectypes
7. You Are Creating
8. Node 1

Limb2:
9. Node 2
10. Call Me Trimtab
11. Dillemanns Clarity
12. Autumn Stream
13. Chroma Key
14. Sylphs3
15. V
16. Akira

Score: 73 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 15 april 2019

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.