Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
Geen concerten bekend voor 11-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Christiane "Bobo" Hebold (Rammstein) - 60
  • Christoph Schneider (Rammstein) - 60
  • David Mackay (producent) - 82
  • Gary Wehrkamp (Shadow Gallery) - 56
  • Greg Dulli (The Afghan Whigs) - 61
  • Mads Volf (Manticora) - 53
  • Matias Kupiainen (Stratovarius) - 43
  • Mike Sifringer (Destruction) - 61
  • Neil Carter (UFO) - 68
  • Perttu Kivilaakso (Apocalyptica) - 48
  • Steve Wacholz (Savatage) - 64
  • Teemu Muhli (Paganus) - 41
  • Tom Zutaut (producent) - 67

Vandaag overleden:
  • John Rutsey (Rush) - 2008
  • Noel Redding (The Jimi Hendrix Experience) - 2003
  • Russ Steffens (striptekenaar) - 2020
  • Stan Penridge (Peter Criss) - 2001
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder) - 2022
Review

22 - Plastik
Jaar van release: 2015
Label: Best Before Records
22 - Plastik
Eind vorig jaar stond 22 in het voorprogramma van Leprous en begin dit jaar keerde de groep terug voor een optreden op Complexity. 22 is een “new energy”-band uit Noorwegen, die sinds 2008 actief is. De Noord-Europeanen combineren elementen van The Mars Volta, Meshuggah, Muse, Bloc Party en Agent Fresco. Krijg je daar daadwerkelijk nieuwe energie van?

Van de ep Plastik wel, al kan deze niet over de hele lengte overtuigen. Het titelnummer, waarin de harde kant van The Mars Volta en de rustigere kanten van Agent Fresco en Red Hot Chili Peppers elkaar afwisselen, tekent voor een matige start. De wat rommelige mix, met name in de harde secties, is daar debet aan. Ook Gotodo, dat even aan Agent Fresco doet denken, is een zwakkere track. Met name het wat kinderachtige refrein doet de luisteraar zuchten en skippen.

Oxygen daarentegen toont juist de sterkste kant van de progressieve mannen. Het is een goed gestructureerde track, die begint met hoekige Meshuggah-riffs en -ritmiek. Daarna volgt een goed refrein. Ook het swingende Mind Vs. Mind mag er beslist zijn. Daarin komen (karakteristieken van) Bloc Party en Muse bijeen. Het relatief rustige Power Is So Yesterday kan ook op een positief oordeel rekenen. De afsluiter volgt een andere aanpak dan de andere tracks. Denk aan Pain Of Salvation (zang), King Crimson (toetsenwerk) en Rage Against The Machine (gave baslijn).

Plastik is dus een wisselvallig schijfje. Het toont evenwel de potentie van 22. De Noren hebben er goed aan gedaan om de experimenteerdrift op releases na Plastik te kanaliseren in een consistentere songwriting. Met name Limb2 is daar een goed voorbeeld van. Liefhebbers van bovenstaande bands, Leprous en VOLA doen de moeite zich te verdiepen in dit kwartet, waarvan we ongetwijfeld nog meer moois gaan horen.

Tracklist:
1. Plastik
2. Oxygen
3. Gotodo
4. Mind Vs. Mind
5. Power Is So Yesterday

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 16 april 2019

Zoeken
    8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
  • 15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.