Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 28-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfred Koffler (Pink Cream 69) - 60
  • Claudio O'Connor (Hermética) - 63
  • Eddie Jobson (Roxy Music) - 71
  • Einar Solberg (Leprous) - 41
  • Enid Williams (Girlschool) - 66
  • Göran Edman (Time Requiem) - 70
  • Javier "Patxa" Navarro (Valhalla) - 57
  • Kim Gordon (Sonic Youth) - 73

Vandaag overleden:
  • Brian Montana (Possessed) - 2025
  • Osvaldo Civile (V8) - 1999
Eerste single van Anaal Nathrakh's album Endarkenment

Geplaatst op 05-08-2020 om 10:00u.

Op 2 oktober brengt Metal Blade Records Endarkenment van Anaal Nathrakh uit. De muziek van de elfde full-length van de industrial/black grindformatie werd opgenomen in Michael Kenney's studio in Californië. De vocalen werden opgenomen in een industrieel gebouw in Birmingham. De bijgaande videoclip van het titelnummer is geregisseerd door Dave Brodsky/ My Good Eye.

Lees verder...

Into The Grave 2026

Guns N' Roses naar Sweden Rock Festival

Geplaatst op 05-08-2020 om 09:38u.

Onlangs maakte de organisatie van het Pinkpop-festival bekend dat Guns N' Roses volgend jaar niet naar het Limburgse evenement kan komen en wordt vervangen door Pearl Jam. Vreemd genoeg blijkt Guns N' Roses nu in juni 2021 wel degelijk naar Europa te reizen, om enkele andere concerten in te halen die vanwege het coronavirus zijn uitgesteld. Zo zullen de Amerikaanse hardrockers op 12 juni op het Zweedse festival Sweden Rock aantreden, naast shows in onder andere Groot-Brittannië en Duitsland. Het (voorlopige) tourschema is als volgt:

2 juni 2021: Lissabon, Portugal
5 juni 2021: Sevilla, Spanje
12 juni 2021: Sweden Rock Festival, Zweden
18 juni 2021: Londen, Groot-Brittannië
19 juni 2021: Londen, Groot-Brittannië
22 juni 2021: Dublin, Ierland
24 juni 2021: Glasgow, Groot-Brittannië
30 juni 2021: München, Duitsland

Lees verder...
Weer ruzie binnen Immortal

Geplaatst op 04-08-2020 om 21:00u.

Er is weer ruzie in het Immortal-kamp! Enkele jaren geleden had frontman Abbath ruzie met drummer Horgh en mede-oprichter/schrijver Demonaz, waarna Abbath de band verliet. Nu hebben Horgh en Demonaz ruzie.

Waar gaat de ruzie over? Over precies dezelfde kwestie als de ruzie van destijds met Abbath: de rechten op de naam Immortal. Demonaz heeft de naam in juli 2019 als handelsmerk laten registreren bij het Norwegian Industrial Property Office, waardoor hij de exclusieve rechten heeft om de naam Immortal te gebruiken. In eerste instantie was dit goedgekeurd, maar Horgh heeft daar met succes bezwaar op aangetekend. Hij was namelijk niet op de hoogte van de snode plannen van Demonaz.

In een reactie aan de Noorse krant VG (Verdens Gang) laat Reidar "Horgh" Horghagen weten dat het nooit in hem zou zijn opgekomen om de naam exclusief voor hemzelf te registeren, maar omdat Demonaz dat nu wel doet, vindt hij dat hij zijn verworven rechten moet verdedigen. Het is tenslotte een groot deel van zijn inkomen waar het om draait.

Harald "Demonaz" Nævdal is het op zijn beurt weer niet eens met de goedkeuring van het bezwaar van Horgh. Demonaz vindt dat hij de rechten op de naam hoort te bezitten. Hij is per slot van rekening het enige overgebleven originele bandlid en heeft aan alle albums meegewerkt, terwijl Horgh er pas vanaf het vierde album Blizzard Beasts bijzit. Het Norwegian Industrial Property Office heeft nu echter beslist dat de naam Immortal behoort bij de band als geheel en niet aan één bandlid specifiek.

Horgh is daar blij mee: "We hebben de naam Immortal samen opgebouwd en dan behoort deze ook toe aan de hele band." Verder hoopt hij dat de mannen deze onenigheden snel achter zich kunnen laten en dat Immortal spoedig weer eens live kan optreden. Overigens heeft Abbath in een recent interview juist laten weten dat hij open staat voor een eventuele terugkeer bij Immortal.

Weer ruzie binnen Immortal

Reacties...

Into The Grave 2026

Review: Heavy Harvest - Iron Lung

Geplaatst op 04-08-2020 om 10:30u.

Review: Heavy Harvest - Iron LungWanneer je Iron Lung, het tweede album van het Zwitserse drietal Heavy Harvest, voor het eerst opzet, zou je haast vergeten dat noiserock een genre is dat alweer decennia meegaat. Zo fris, energiek en intens is het geluid van het trio dat bestaat uit O'Neal Haas (zang/gitaar), Aaron Wetzel (bas) en Jonas Häne (drums). De band begon in 2011 als stonerkwartet en is door de jaren heen geëvolueerd tot een driemanschap dat in 2017 debuteerde met Rats.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Geen extra financi

Geplaatst op 04-08-2020 om 10:00u.

Als het aan minister Van Engelshoven (D66) ligt, komt er niet meer steun voor de kunst- en cultuursector. Drie fractievoorzitters in de Tweede Kamer, te weten Lodewijk Asscher (PvdA), Jesse Klaver (GroenLinks) en Lilian Marijnissen (SP) geven aan dat kleinere podia, bioscopen en musea dreigen om te vallen, maar Engelshoven geeft aan "dat we los moeten komen van het verhaal dat er meer steun bij moet."

De culturele sector mist dit jaar al zo'n 2,6 miljard euro aan inkomsten. Ongeveer 38.000 makers ontvangen nog altijd helemaal geen steun. Kleinere poppodia, schouwburgen en theaters geven aan dat ze er zonder extra steun volgend jaar simpelweg niet meer zijn. Steeds meer mensen die op die podia horen te staan, verlaten de sector.

Lees verder...
Klassiekers van de dag op Facebook en Spotify

Geplaatst op 03-08-2020 om 20:51u.

Dagelijks plaatsen we op onze Facebook-pagina een klassieker van de dag. De aanleiding is vaak de verjaardag of sterfdag van een bandlid, of dat de single of het bijbehorende album op die datum is uitgebracht. Zo vierden we precies een jaar geleden de verjaardag van Metallica-zanger/gitarist James Hetfield (die op 3 augustus 1963 ter wereld kwam) met het nummer One en zetten we vandaag de exact 33 jaar oude kassakraker Hysteria van Def Leppard in het zonnetje middels de single en openingstrack Women.

Je kunt bijna alle Metalfan.nl Klassiekers Van De Dag beluisteren op de bijgevoegde Spotify-playlist, die we regelmatig aanvullen. Op dit moment bevat de afspeellijst exact vijfhonderd songs en meer dan 42 uur hoogstaande muziek. Slechts vier voormalige Klassiekers Van De Dag ontbreken, namelijk Liar van Rollins Band, Headless Cross van Black Sabbath, Manowars Gloves Of Metal en Heartwork van Carcass. Die tracks staan namelijk niet (meer) op Spotify.

Daar staat tegenover dat we de afgelopen maanden nog favoriete songs hebben toegevoegd in allerlei metalgenres en aanverwante muzieksoorten, van onder meer AC/DC, Asphyx, Black Sabbath, Carach Angren, Cannibal Corpse, Cradle Of Filth, Death, Devildriver, Golden Earring, Guns N' Roses, Heart, Heidevolk, Judas Priest, Legion Of The Damned, Manowar, Megadeth, Metal Church, Poison, Rammstein, Satyricon, Saxon, System Of A Down, Twisted Sister, Vandenberg en Volbeat. We wensen jullie veel luisterplezier toe!

Lees verder...
Negen nieuwe clips met onder meer Joe Satriani en Lyria

Geplaatst op 03-08-2020 om 18:45u.

We beginnen de week waarin Def Leppard elke dag het 33-jarig jubileum van Hysteria viert met verschillende activiteiten, met negen clips van andere bands.

  • Joe Satriani (instrumentale rock)
  • Lyria (ballad)
  • Saber (old school metal)
  • Silius (groovy thrash)
  • From Ashes To New feat. Anders Fridén (modern rock)
  • Delusional (nu metal)
  • Moon Tooth (akoestisch)
  • Peripheral Cortex (prog death jazz)
  • The Tangent (progressieve rock)

Negen nieuwe clips met onder meer Joe Satriani en Lyria

Lees verder...
Herinnering enqu

Geplaatst op 03-08-2020 om 13:22u.

In de huidige frontpage-enquête op Metalfan.nl vragen we jullie: "Wat is jouw favoriete studio-album van Kiss?" De aanleiding is de recente aankondiging van een Europese (afscheids)tournee van de Amerikaanse hardrockband, die in juni en juli 2021 plaats moet vinden. Komende woensdag, 5 augustus, maken we de einduitslag bekend. Je kunt dus nog zo'n anderhalve dag stemmen en reageren via de bijgaande link!

Wat is jouw favoriete studio-album van Kiss?

Kiss heeft afgelopen week een Europese tournee aangekondigd, die in juni en juli 2021 plaats moet vinden. De rondreis begint in Antwerpen en doet daarna onder meer Parijs, Dortmund, Hamburg, Frankfurt, Stuttgart en het Spaanse festival Rock Fest Barcelona aan. Het is wellicht de laatste kans om Kiss live te zien. Daarom deze week een enquête over deze legendarische band!

Lees verder...
Review: Angel - A Woman's Diary - Chapter II

Geplaatst op 03-08-2020 om 12:00u.

Review: Angel - A Woman's Diary - Chapter IIAngel is de artiestennaam van zangeres Helena Iren Michaelsen en tevens de naam van haar dochter. In 2002 maakte Michaelsen deel uit van de eerste line-up van Sahara Dust, de voorloper van Epica, voordat Simone Simons de positie achter de microfoon overnam. De Noorse zangeres richtte vervolgens samen met drummer Steve Wolz Imperia op, een symfonische band waarmee ze vorig jaar nog optrad op FemME en Flames Of Eternity op de markt bracht. Daarnaast heeft ze altijd solomateriaal geschreven. Op het tweede solo-album album krijgt ze hulp van multi-instrumentalist en levenspartner Oliver Philipps (Everon, Phantasma). Hij is verantwoordelijk voor alle instrumentatie.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Eerste namen voor Download Festival 2021

Geplaatst op 03-08-2020 om 11:27u.

Ook het Download Festival heeft de eerste namen voor 2021 bekendgemaakt, en dat zijn er aardig wat. Headliners zijn Kiss, Biffy Clyro en System Of A Down. Verder zien we nog onder meer Korn, Deftones, A Day To Remember, Volbeat, Gojira, Killswitch Engage, Steel Panther, Mastodon, Sepultura, Funeral For A Friend, Alestorm, Powerwolf, Skillet, Lacuna Coil, Airbourne Haken, Obituary en Blues Pills op de poster staan. Download Festival vindt plaats van 4 t/m 6 juni op Donington Park bij het Britse Leicestershire. De kaartverkoop begint aanstaande vrijdag. Alle informatie vind je op www.downloadfestival.co.uk.

Eerste namen voor Download Festival 2021

Reacties...
Einde voor Stairway aan de Mariaplaats in Utrecht

Geplaatst op 03-08-2020 om 10:00u.

Na 25 jaar doen Henk Westbroek (68) en zijn vrouw Julia Harris het aan de Mariaplaats in Utrecht gevestigde Stairway over aan hun dochter Chrissie (31) en diens partner Dani Aguilera. De vanwege Vara's Vuurwerk bij metalheads populaire radio-dj vindt het mooi genoeg geweest. In de beginjaren gaat het crescendo voor het rockcafé. Onder meer Alanis Morissette, Golden Earring, Shania Twain en Herman Brood treden er op. Als echter de bezoekersaantallen teruglopen, wordt in 2012 de naam Stairway To Heaven veranderd in Stairway en maken de rockoptredens plaats voor horeca op aanvraag met ruimte voor hiphop, happy hardcore, jongerenfeesten en feesten voor nudisten en lesbiennes. Omdat er veel concurrentie is op zalengebied, gaan na acht jaar de naam Stairway en het concept echter verdwijnen. Chrissie: "Ik wil een plek voor jong en oud, waar je overdag met je kinderen kunt zijn, en ’s avonds een lekker drankje kunt doen. De zaak zal een warme, Zuid-Amerikaanse sfeer krijgen. 25 augustus begint de verbouwing, die ongeveer zes weken gaat duren."

Einde voor Stairway aan de Mariaplaats in Utrecht

Reacties...
Clips: U.D.O., Oceans Of Slumber, MoonSun en meer

Geplaatst op 02-08-2020 om 19:55u.

Een paar dagen nadat zowel Uriah Heep als Overkill laten weten dat ze aan een nieuw album werken en een dag nadat Cradle Of Filth zijn thee-lijn presenteert, delen we negen clips van andere bands.

  • U.D.O. & Das Musikkorps Der Bundeswehr (heavy metal)
  • Oceans Of Slumber (progressive doom metal)
  • MoonSun (symfonische metal)
  • OST+FRONT (Neue Deutsche Härte)
  • Orbit Culture (groove metal)
  • Bendida (symfonische folk metal)
  • Chaos Magic feat. Caterina Nix (symfonische metal)
  • LIK (melodeath)
  • The Erkonauts (prog sludge punk)

Clips: U.D.O., Oceans Of Slumber, MoonSun en meer

Lees verder...
Interview met Dee Snider

Geplaatst op 02-08-2020 om 17:00u.

Met For The Love Of Metal heeft Dee Snider eindelijk een album gemaakt dat zeer goed in de smaak viel bij het grote publiek. De 65-jarige zanger kon niet anders dan op tournee gaan. Had hij met het einde van Twisted Sister echter niet aangegeven dat de energieke frontman niet oud wilde worden op het podium? Aan Metalfan.nl vertrouwt Dee toe dat hij heeft gemerkt dat de jaren inderdaad beginnen te tellen. "Mijn ego laat echter niet toe dat ik een mindere show geef aan mijn fans." Zijn ervaring op het podium als zestiger komt ruimschoots aan bod, evenals de nieuwe liverelease For The Love Of Metal Live zijn gastbijdrage op het nieuwe Ayreon-album. Je kunt het interview met Dee Snider hier lezen!

Interview met Dee Snider

Lees verder...
Review: Imperial Triumphant - Alphaville

Geplaatst op 02-08-2020 om 16:30u.

Review: Imperial Triumphant - AlphavilleImperial Triumphant is een band waar je goed voor moet gaan zitten. Naar eigen zeggen zet het New Yorkse trio de geluiden en indrukken van 'The Big Apple' om in muziek. De grootsheid en absurde luxe tegenover de smeerboel, de corruptie en de delen van de stad waar je niet dood gevonden wil worden. Het levert een interessant, redelijk uniek geluid op dat bestaat uit invloeden van black metal, (free) jazz en allerlei avantgardistische elementen. Het is een combinatie die doorgaans geen vrolijke, behapbare deuntjes oplevert. Deze zul je dan ook niet vinden op het vierde album Alphaville, dat fantastisch is geproduceerd door Trey Spruance (onder andere Mr. Bungle, Secret Chiefs 3). Wat deze schijf wel biedt, is een van de spannendste muzikale avonturen van het jaar.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Nieuwe Noorse symfonische metalband: Confidential

Geplaatst op 02-08-2020 om 16:00u.

De metalwereld is een nieuwe symfonische metalband rijker dankzij zangeres Astrid K Mjøen uit het Noorse Ørland. Zij is de initiator van Confidential. De muziek is geïnspireerd door vooral Eleine, Amaranthe en Nightwish. De bandleden zitten in de studio om aan het debuut-album te werken, dat begin 2021 zou moeten verschijnen. De laatste weken zijn de leden van de vaste line-up bekendgemaakt. Dit zijn ritmegitarist Frode Hovd (Aldaria, ex-Memorized Dreams), drummer Robert Redmax Myrhaug (Sandberg, Slagmaur, Tragediens Trone), toetseniste/achtergrondzangeres Charlotte Stav (ex-Dåven, ex-Set It Alight, ex-Viggja Voices). Onder de gastartiesten bevinden zich Jake E (ex-Amaranthe), Madeleine Liljestam en Rikard Ekberg (beiden Eleine).

Lees verder...
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.