Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
Geen concerten bekend voor 27-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Bown (Status Quo) - 80
  • Björn Mankner (fotograaf) - 53
  • Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan) - 46
  • Jörg Michael (Stratovarius) - 63
  • Marcus Riewaldt (Suidakra) - 48
  • Michael Beinhorn (producent) - 66
  • Phil Chess (Chess Records)† - 105
  • Rafael Diaz (Barón Rojo) - 49
  • Renato Russo (Legião Urbana)† - 66

Vandaag overleden:
  • Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo) - 2006
  • Rolf Kempf (songwriter) - 2025
Review

Jaded Star - Realign
Jaar van release: 2020
Label: Noble Demon

Jaded Star - Realign

We gaan het toch weer over female fronted hebben. En dat terwijl de 'seksistische' term inmiddels vrijwel geheel uit de gratie is geraakt. De reden dat we het beladen begrip weer uit de kluis halen, is dat de openingstrack van het nieuwe Jaded Star-album ingaat op de materie en er zelfs naar vernoemd is. De Grieken moeten echter niets van de term female fronted hebben.

Vanzelfsprekend maakt de formatie rond zangeres Maxi Nil dan ook geen typische female fronted symfonische metal. Je weet wel, van die Nightwish-klonen waarmee de term geassocieerd wordt. Nee, hier geen orkestraties, maar een moderne vorm van rock/metal, die veel stoerder is, meer groovet en swingt.

Ten opzichte van het debuutalbum Memories From The Future is Realign moderner, diverser en het rockt meer. De plaat is directer dan zijn atmosferische voorganger en nodigt meer uit tot meebewegen. De melodeathriffs hebben plaatsgemaakt voor gespierde, rockende powerakkoorden. De Amaranthe-achtige elektronica heeft een prominente plek in de compacte composities.

Maxi komt veel rockender voor de dag dan we van haar gewend zijn. Dat gaat haar goed af, zoals blijkt uit Breathing Fire, een heerlijke meezinger waarin ze wisselt tussen melodieuze zang en krachtige vocalen met een rauw randje. Ook als ze zich inhoudt, zoals in het begin van A Pain All Mine, komt ze overtuigend voor de dag dankzij het gevoel dat ze in haar performance legt. Opvallend is de geslaagde soultouch in de zang. Dit blijkt niet alleen uit het ingetogen, persoonlijke Maybe, maar ook in het krachtigere Adrian, dat dankzij de ambient synthesizers tijdens het mooie refrein een rustiger karakter krijgt.

Dat de plaat heel anders klinkt dan zijn voorganger is niet zo vreemd. We zijn immers vijf jaar verder. In die tijd zag de frontvrouw alle bandleden vertrekken en heeft ze een nieuw team om zich heen verzameld. Het levert een heel uiteenlopende collectie tracks op, die gedurfd en vrijmoedig overkomt. Invloeden uit de jarentachtigpop, jarennegentigrock en moderne elektronica komen bij elkaar, maar er komt in beperkte mate ook trip-hop, industrial en gothic voorbij. Het is een mix van Faith No More, Lacuna Coil, Amaranthe, Whitney Houston en Depeche Mode, maar dan nog breder qua inspiratiebronnen. Het levert een heel eigen geluid op, met veel ruimte voor het gave baswerk.

Realign laat een gemotiveerd Jaded Star in gewijzigde samenstelling horen met de gedreven vaste kracht Maxi voorop in de strijd. Het kwintet durft te experimenteren en juist op die momenten maken de muzikanten de beste indruk. Zo swingt Breathing Fire en overtuigt A Pain All Mine vanwege zijn beklijvende refrein en dynamische benadering. Maybe moet even op gang komen, maar heeft daarna een heerlijke vibe waarin soul- en gothic-elementen prima samenkomen. Het is jammer dat deze tweede full-length de laatste helft wat wegzakt naar de kwalificatie degelijk. Dat komt voornamelijk door We’re The Heroes (A Song For Us) en Vertigo, al is Higher Than Love een goede afsluiter. Concluderend geldt een positief aankoopadvies voor Realign. En Maxi, we zullen de term female fronted nooit meer gebruiken.

Tracklist:
1. Female Fronted
2. Breathing Fire
3. A Pain All Mine
4. Maybe
5. Adrian
6. Children Of Chaos
7. Rise Up
8. We’re The Heroes (A Song For Us)
9. Vertigo
10. Higher Than Love

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 29 november 2020

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.