Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
    30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila "Galopp" Szucs (Tuzmadár) - 45
  • Eirin Bendigtsen (Where Angels Fall) - 48
  • Emanuel "Zouzahammen" Sousa (The Spektrum) - 41
  • Eric Clapton (Cream) - 81
  • Graeme Edge (The Moody Blues)† - 85
  • Joey Castillo (Queens Of The Stone Age) - 60
  • Kai Mühlenbruch (Galloglass) - 44
  • Luciano Esteban (Soul Takers) - 48
  • Marco Foddis (Pestilence) - 57
  • Maria Seeburger (Lucifixion) - 46
  • Martijn Westerholt (Delain) - 47
  • Martin Reichhart (Superior) - 58
  • Pat Lachman (Halford) - 56
  • Peter "Peppe" Johansson (Axenstar) - 52
  • Tim Sult (Clutch) - 56
  • Ville Vuorinen (The Zombi) - 42
  • Zaher Siryani (Tyrant Throne) - 42

Vandaag overleden:
  • Derrick Plourde (Lagwagon) - 2005
Review

John Petrucci - Terminal Velocity
Jaar van release: 2020
Label: Sound Mind
John Petrucci - Terminal Velocity
John Petrucci is natuurlijk vooral bekend als de gitaargod van Dream Theater. Hij is niet voor niets door meerdere gespecialiseerde tijdschriften uitgeroepen tot beste gitaarspeler ter wereld en heeft bovendien verschillende awards op zijn naam staan. Aangezien het grootste deel van zijn tijd in het touren met Dream Theater zit, heeft het lang geduurd voordat er weer een soloplaat onder zijn naam verschijnt. Terminal Velocity is de tweede en verschijnt liefst vijftien jaar na het debuut Suspended Animation (ik laat de eerdere samenwerking met Jordan Rudess even buiten beschouwing). En laat ik maar direct met de deur in huis vallen: het is een werkelijk verrukkelijk album geworden!

Een risico bij dergelijke instrumentele platen is dat de muziek vervalt in technische hocuspocus die misschien vanuit muzikaal oogpunt bijzonder knap is, maar voor de niet geoefende luisteraar in een complexe en niet te doorgronden brij eindigt. Daar is op Terminal Velocity echter totaal geen sprake van. Natuurlijk hoort iedere leek hoe fantastisch het gitaarwerk van Petrucci in elkaar zit en hoe enorm knap het spel vanuit technisch oogpunt is. Maar wat nog veel belangrijker is: de New Yorker is niet vergeten om die technische begaafdheid te kanaliseren in pakkende en goed in elkaar zittende, spannende composities. Het is de wisselwerking tussen onnavolgbaar gitaarspel en heerlijke melodieën die van Terminal Velocity een echte topschijf maakt.

Knap is bovendien dat iedere track zijn eigen gezicht heeft. Ondanks het ontbreken van een zanger is de diversiteit bijzonder groot. Zo ligt het titelnummer qua stijl het dichtst bij Petrucci’s werk bij Dream Theater, terwijl The Oddfather juist opvalt door de staccato ritmes en het Gojira-achtige gepiel. Gemini verrast met zijn originele flamencopassage, die kunstig in de track is verweven. In het ingetogen, meanderende Out Of The Blue horen we de invloeden van Carlos Santana in het spel van Petrucci (let maar eens op het gevoelige, ‘huilende’ gitaarwerk), terwijl Snake In My Boot juist weer een stoere rocker is (de hoofdriff had zó door Guns N' Roses geschreven kunnen worden).

Het absolute hoogtepunt van het album is het veelzeggend getitelde Happy Song. De track doet zijn naam eer aan en straalt vooral optimisme en elan uit, verpakt in een muzikale omlijsting die onweerstaanbaar is. De combinatie van frisse melodielijnen en goed getimed soleerwerk maakt dat deze track aandoet alsof Dragonforce een Bon Jovi-nummer schrijft (en neem het van mij aan: die onwaarschijnlijke combinatie klinkt veel beter dan ze op papier lijkt!). Zo etaleert Petrucci in iedere track zijn klasse, met een frivoliteit die verfrissend werkt. Hij wordt bijgestaan door gelouterde muzikanten in de personen van bassist Dave LaRue (Flying Colors) en meesterdrummer Mike Portnoy, die de vele avontuurlijke zijpaden van Petrucci moeiteloos bijbenen. Producer Andy Sneap voorziet het geheel bovendien van een uitstekende eindmix.

Terminal Velocity is een veelzijdig en uitstekend in elkaar zittend werk geworden. Door de afwisseling van het materiaal en de aandacht die aan de composities is besteed, is het bovendien een album dat uitnodigt tot herhaaldelijke luisterbeurten. Technisch hoogstaand én toegankelijk: een prestatie van formaat!

Tracklist:
1. Terminal Velocity
2. The Oddfather
3. Happy Song
4. Gemini
5. Out Of The Blue
6. Glassy-Eyed Zombies
7. The Way Things Fall
8. Snake In My Boot
9. Temple Of Circadia

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 29 november 2020

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.