Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
    21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anton Reisenegger (Criminal) - 57
  • Austin Waidelich (Lucifixion) - 41
  • Barry Clayton (acteur)† - 95
  • Chris Kilmore (Incubus) - 53
  • Cordell Crockett (Ugly Kid Joe) - 61
  • Denis Mellion (Alkemyst) - 48
  • Jesús María "Txus di Fellatio" Hernández Gil (Mägo De Oz) - 56
  • John Keane (producent) - 67
  • Martin Sharp (illustrator)† - 84
  • Mike Terrana (Rage) - 66

Vandaag overleden:
  • Garth Hudson (The Band) - 2025
  • Theodor Kittelsen (illustrator) - 1914
Review

Hirax - Immortal Legacy
Jaar van release: 2014
Label: SPV / Steamhammer Records
Hirax - Immortal Legacy
Altijd goed voor een potje oldschool thrash metal! Het liefst met nog wat losse kreten (in capslock) en Manowarriaanse termen. Een uitgebreidere omschrijving heeft Hirax niet nodig. Daarom is wat mij betreft deze energieke band een graag geziene gast. Dat ze in onze contreien meer bekend staan als een band die optredens keer op keer afzegt, is iets waar de heren toch zelf verantwoordelijk voor zijn. Ook nu staat er nog een optreden in Nederland op het programma. We zijn nog enkele weken verwijderd van hun optreden in Arnhem (15 mei), maar er kan nog veel gebeuren.

De reden van dit stukje tekst is natuurlijk niet het onstuimige tourleven van Katon W. de Pena en co. Tussen alle singles, EP’s, splits, dvd’s en compilaties komt er nog wel eens een volwaardige plaat uit die we graag wat aandacht geven. Hirax levert altijd wel kwaliteit af, al heb ik persoonlijk mijn twijfels bij het vroege werk. Terwijl veel leeftijdsgenoten zich hebben ingelaten met moderne invloeden, is Hirax altijd trouw aan de klassieke sound gebleven.

Immortal Legacy mag dan meer van hetzelfde zijn. Het fijne is natuurlijk dat de nieuwe plaat weer prettig wegluistert. Geen poespas, geen rare progressieve inslag. Nee, gewoon thrash metal die recht voor je raap is. Katon, El Diablo Negro, de Pena (nee, dat is geen racisme) staat als vanouds maniakaal in je gezicht te schreeuwen. Hellion Rising mag gerust tot de beste songs van Hirax gerekend worden. Door de stoere opbouw is het misschien wel een van de betere thrashsongs van de laatste jaren. Al heeft dat er ook mee te maken dat het genre aardig doodgebloed is. Hirax gaat daar niks aan veranderen, ook al vliegen de leuke riffs en prima soleerwerk je om de oren. Niet alles is even goed, maar zelfs de mindere nummers zijn tenminste genietbaar.

Voor sommigen zal de verveling misschien snel toeslaan. Hirax is er dan ook voornamelijk voor de mensen die oldschool thrash metal willen hebben, zonder enige poespas. Dat heeft de band altijd al gedaan en zal het ook altijd blijven doen. Voor wie het interessant vindt: er staan bijdrages op deze plaat van Jim Durkin (Dark Angel), Juan Garcia (Agent Steel) en Rocky George (Suicidal Tendencies) op deze plaat. Joost mag weten waar precies. Immortal Legacy is niet zo goed als El Rostro De La Muerte, maar mag er zeker wezen.

Tracklist:
1. Black Smoke
2. Hellion Rising
3. Victims Of The Dead
4. Thunder Roar, The Conquest, La Boca De La Bestia - The Mouth Of The Beast
5. Earthshaker
6. Tied To The Gallows Pole
7. Deceiver
8. Immortal Legacy
9. S.O.W.
10. Violence Of Action
11. Atlantis (Journey To Atlantis)
12. The World Will Burn

Score: 77 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 13 april 2014

Hirax - Immortal Legacy
Reactie van Jeffrey op 13-04-2014 om 15:36u

Ontzettend brute hoes, maar Hirax is altijd, net als voor veel Thrash Metal voor mij net niet.

Hirax - Immortal Legacy
Reactie van bakvet op 13-04-2014 om 16:57u
Score: 68 / 100

Geen slecht album en prima als achtergrondmuziek, maar komt niet in de buurt van vergelijkbaar werk Alienigma van Agent steel.

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.