Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
Geen concerten bekend voor 27-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Bown (Status Quo) - 80
  • Björn Mankner (fotograaf) - 53
  • Greg Puciato (The Dillinger Escape Plan) - 46
  • Jörg Michael (Stratovarius) - 63
  • Marcus Riewaldt (Suidakra) - 48
  • Michael Beinhorn (producent) - 66
  • Phil Chess (Chess Records)† - 105
  • Rafael Diaz (Barón Rojo) - 49
  • Renato Russo (Legião Urbana)† - 66

Vandaag overleden:
  • Peter "Pete" Wells (Rose Tattoo) - 2006
  • Rolf Kempf (songwriter) - 2025
Review

Hirax - Immortal Legacy
Jaar van release: 2014
Label: SPV / Steamhammer Records
Hirax - Immortal Legacy
Altijd goed voor een potje oldschool thrash metal! Het liefst met nog wat losse kreten (in capslock) en Manowarriaanse termen. Een uitgebreidere omschrijving heeft Hirax niet nodig. Daarom is wat mij betreft deze energieke band een graag geziene gast. Dat ze in onze contreien meer bekend staan als een band die optredens keer op keer afzegt, is iets waar de heren toch zelf verantwoordelijk voor zijn. Ook nu staat er nog een optreden in Nederland op het programma. We zijn nog enkele weken verwijderd van hun optreden in Arnhem (15 mei), maar er kan nog veel gebeuren.

De reden van dit stukje tekst is natuurlijk niet het onstuimige tourleven van Katon W. de Pena en co. Tussen alle singles, EP’s, splits, dvd’s en compilaties komt er nog wel eens een volwaardige plaat uit die we graag wat aandacht geven. Hirax levert altijd wel kwaliteit af, al heb ik persoonlijk mijn twijfels bij het vroege werk. Terwijl veel leeftijdsgenoten zich hebben ingelaten met moderne invloeden, is Hirax altijd trouw aan de klassieke sound gebleven.

Immortal Legacy mag dan meer van hetzelfde zijn. Het fijne is natuurlijk dat de nieuwe plaat weer prettig wegluistert. Geen poespas, geen rare progressieve inslag. Nee, gewoon thrash metal die recht voor je raap is. Katon, El Diablo Negro, de Pena (nee, dat is geen racisme) staat als vanouds maniakaal in je gezicht te schreeuwen. Hellion Rising mag gerust tot de beste songs van Hirax gerekend worden. Door de stoere opbouw is het misschien wel een van de betere thrashsongs van de laatste jaren. Al heeft dat er ook mee te maken dat het genre aardig doodgebloed is. Hirax gaat daar niks aan veranderen, ook al vliegen de leuke riffs en prima soleerwerk je om de oren. Niet alles is even goed, maar zelfs de mindere nummers zijn tenminste genietbaar.

Voor sommigen zal de verveling misschien snel toeslaan. Hirax is er dan ook voornamelijk voor de mensen die oldschool thrash metal willen hebben, zonder enige poespas. Dat heeft de band altijd al gedaan en zal het ook altijd blijven doen. Voor wie het interessant vindt: er staan bijdrages op deze plaat van Jim Durkin (Dark Angel), Juan Garcia (Agent Steel) en Rocky George (Suicidal Tendencies) op deze plaat. Joost mag weten waar precies. Immortal Legacy is niet zo goed als El Rostro De La Muerte, maar mag er zeker wezen.

Tracklist:
1. Black Smoke
2. Hellion Rising
3. Victims Of The Dead
4. Thunder Roar, The Conquest, La Boca De La Bestia - The Mouth Of The Beast
5. Earthshaker
6. Tied To The Gallows Pole
7. Deceiver
8. Immortal Legacy
9. S.O.W.
10. Violence Of Action
11. Atlantis (Journey To Atlantis)
12. The World Will Burn

Score: 77 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 13 april 2014

Hirax - Immortal Legacy
Reactie van Jeffrey op 13-04-2014 om 15:36u

Ontzettend brute hoes, maar Hirax is altijd, net als voor veel Thrash Metal voor mij net niet.

Hirax - Immortal Legacy
Reactie van bakvet op 13-04-2014 om 16:57u
Score: 68 / 100

Geen slecht album en prima als achtergrondmuziek, maar komt niet in de buurt van vergelijkbaar werk Alienigma van Agent steel.

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.