Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Fitzgerald (Night Ranger) - 76
  • Charly Steinhauer (Paradox) - 62
  • Jennifer Haben (Beyond The Black) - 30
  • Maggy Luyten (Nightmare) - 57
  • Mike Smith (Suffocation) - 54
  • Ryan McCombs (Soil) - 51
  • Scott Kelly (Neurosis) - 58

Vandaag overleden:
  • Biz Markie - 2021
  • Jon Lord (Deep Purple) - 2012
Review

Hirax - Thrash Til' Death (dvd)
Jaar van release: 2006
Label: Black Devil Records
Hirax - Thrash Til' Death (dvd)
Laten we beginnen met het eindverdict: de langverwachte eerste dvd van de cult thrashmetalband Hirax valt toch wel wat tegen. Het is logisch dat een klein bandje geen groot budget kan vrijmaken om een dvd in elkaar te boksen, maar de geluids- en beeldkwaliteit is gewoonweg te slecht om hier veel plezier uit te halen. En dat is jammer want inhoudelijk valt er met een volledig concert opgenomen op het Minneapolis Mayhem Festival, gevarieerd bootlegmateriaal en wat verstopte extra’s niet te klagen. Maar enkel de echte diehard Hirax fan moet dit bestellen, andere oldschool thrashmetalfans moeten toch maar voorzichtig zijn.

Hirax speelt in Minneapolis een degelijke set die bestaat uit nieuw materiaal van The New Age Of Terror en de bekende oude krakers. Onze zwarte vriend Katon W. De Pena, oftewel El Diablo Negro, blijft een goede performer en stoeit met alle metalclichés (vuist voortdurend in de lucht, overdreven headbangen, praten over bier en seks en aftandse poserhoudingen), maar gaat ook af en toe gigantisch de mist in met valse hoge uithalen. Het geluid is zoals al vermeld matig en het camerawerk is erg amateuristisch, onlogisch en schokkerig.

Het bonusmateriaal ziet er nog slechter uit, maar bevat wel enkele leuke momenten. Zoals Katon die de Friese vlag in handen neemt tijdens het Dokk’em Open Air Festival en Virgin’s Steele’s Jack Starr die mee speelt op het Bang Your Head Festival. Toch wel leuk om een keertje te gezien hebben.

Tracklist Minneapolis Concert:
1. El Dia de los Muertos
2. Massacre of the Innocent
3. Blind Faith
4. The New Age of Terror
5. Hate, Fear and Power
6. Hostile Territory
7. Destroy
8. Broken Neck
9. El Diablo Negro
10. Killswitch
11. Walk With Death
12. Barrage of Noise
13. The Plague
14. Bombs of Death
15. Unleash the Dogs of War
+ bonus footage van Band Your Head, Sweden Rock, Tidal Wave Festival, Dokk’em Open Air en The Pound

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 10 juli 2006

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.