Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
Geen concerten bekend voor 12-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Mailänder (Brainstorm) - 55
  • Ben Kenney (Incubus) - 49
  • Claudio Sanchez (Coheed And Cambria) - 48
  • Guy Speranza (Riot)† - 70
  • J.D. Kimball (Omen)† - 68
  • Leonard Chess (Chess Records)† - 109
  • Minoru Niihara (Loudness) - 66
  • Roy Khan (Kamelot) - 56
  • Steve "Nachtgarm" Marbs (Negator) - 45
  • Steve Harris (Iron Maiden) - 70

Vandaag overleden:
  • Clive Burr (Iron Maiden) - 2013
  • Michael Hossack (The Doobie Brothers) - 2012
Review

Dodsferd - A Breed Of Parasites
Jaar van release: 2013
Label: Funeral Industries
Dodsferd - A Breed Of Parasites
Ik herinner me nog dat ik jaren geleden het schijfje Fucking Your Creation van deze Griekse eenmansformatie besprak. Hoewel de ranzige black ‘n’ roll, die overduidelijk door de heruitvinding van Darkthrone (The Cult Is Alive) geïnspireerd was, er ondanks de simplistische titel prima in ging, ben ik de werkzaamheden van de heer Wrath sindsdien een beetje uit het oog verloren. Als ik Dodsferd anno 2013 weer op het spoor kom middels A Breed Of Parasites, blijkt wel dat dit heerschap niet bepaald heeft stil gezeten en inmiddels een flinke stroom aan full lengths, splits en ander obscuur spul heeft uitgebracht. Bovendien is Dodsferd inmiddels uitgegroeid tot een volledige band.

Ik verwacht op A Breed Of Parasites dus een goed gesmeerde machine aan het werk te horen. Zeker op het enorm sterke Days Of Mental Deterioration is dat absoluut het geval. Dit nummer knalt – met een punk-achtige bravoure - op bijzonder aangename wijze uit de speakers, met nu eens vet groovende black ‘n’ roll, dan weer tergende suicidal black metal passages met bijbehorende screams. Een moddervette song! Toch is het eindresultaat uiteindelijk nog wel wat wisselvallig. Het belangrijkste probleem is dat het album met slechts 33 minuten nu niet bepaald overloopt qua nieuw materiaal, zeker als er ook nog eens twee intermezzo’s en een (aardige) Judas Iscariot-cover van bijna tien minuten op terug te vinden zijn. Dan blijven er dus eigenlijk maar twee echte nieuwe nummers op deze plaat, waardoor ik geneigd ben om A Breed Of Parasites meer als een E.P. dan als een full length te zien.

Die twee nieuwe nummers zijn dan wel weer zeer indrukwekkend, want naast Days Of Mental Detoriation is ook het afsluitende Burning The Symbols Of Your God een erg goed in elkaar zittend nummer, dat wat meer melancholisch overkomt, maar geen moment aan kracht verliest (en verrassend muzikaal is voor dit genre, met zelfs een verrassend mooie, bijna gevoelig gespeelde solo). Dat deze band inmiddels in staat is om een stel fantastische blackmetalnummers neer te pennen, is mij inmiddels wel duidelijk. Het is dan ook jammer dat er zoveel overbodige ballast op dit album staat, want dat staat een hogere beoordeling in de weg.

Tracklist:
1. An Unbearable Pain
2. Days Of Mental Deterioration
3. ...Till the Day You Die
4. Eternal Bliss... Eternal Death (Judas Iscariot cover)
5. The Burden Of Feeling Alive
6. Burning The Symbols Of Your God

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 maart 2014

Dodsferd - A Breed Of Parasites
Reactie van bert op 24-03-2014 om 22:06u
Score: 15 / 100

-

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.