Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juli:
  • Pitfest
  • Valient Thorr
  • 12 juli:
  • Pitfest
  • 13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
    11 augustus:
  • Between The Buried And Me en Rezn
  • The Fall Of Troy, Boneflower en Meth
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel MacMaster (Bonham)† - 57
  • Dave Fortman (Ugly Kid Joe) - 58
  • Hank Shermann (Mercyful Fate) - 67
  • John Douglas (Anathema) - 53
  • Larry Barragán (Helstar) - 61
  • Richie Sambora (Bon Jovi) - 66

Vandaag overleden:
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore) - 2005
Review

Dodsferd - Cursing Your Will To Live
Jaar van release: 2007
Label: Moribund Records

Dodsferd - Cursing Your Will To Live

Dodsferd’s Wrath is toch maar een druk mannetje. Na in januari het album Fucking Your Creation uitgebracht te hebben en in februari Doom And Destroy, de split met Ganzmord, komt hij dit jaar alweer met een album. In tegenstelling tot een andere black metalband die dit jaar hetzelfde gepresteerd heeft, ben ik daar bij Dodsferd niet heel ontevreden over.

Hoewel Dodsferd van Griekse bodem is, hoef je geen lekker slepende black metal te verwachten, zoals Necromantia en Varathron dat maken, of black metal zoals Rotting Christ dat in elkaar gedraaid heeft. Nee, Dodsferd’s muziek heeft meer weg van wat enkele Noord-Europese bands produceren. Denk daarbij aan bands die een lekker stevige pot black metal spelen, met veel melodieuze capriolen, zoals dat enkele Noorse en Duitse bands toevertrouwd is, met de nadruk op Noors. Tekstueel gezien bezit Wrath niet over bijzonder veel fantasie, zoals uit de tracklist hieronder blijkt. Erg veel diepgang heeft Cursing Your Will To Live dan ook niet. Ook op muzikaal gebied gaat deze bewering op. Dodsferd’s muziek is vrij simpele black metal, met een overduidelijke melodieuze inslag, die zo’n beetje in elk nummer wel goed uit de verf komt. Lekker krijsje er overheen, wat samples tussendoor en klaar is Kees.

Ruim een half uur lang doet Wrath lekker zijn ding en dat gaat hem prima af. Totdat je aangekomen bent bij het zesde nummer, Under A Broken Cross, I Burned Your World. Dit is werkelijk één van de meest wanstaltige tracks die ik in een lange tijd gehoord heb. Geen muziek, maar zes minuten lang ergerlijk gekrijs. Het slaat totaal nergens op, maar het brengt je wel zodanig van de wijs dat Standing At The Ashes Of A Forsaken Kingdom met een behoorlijke kracht tevoorschijn knalt. Of dit een trucje van Wrath is geweest om de luisteraar ook het tweede halve uur te kunnen boeien, weet ik niet, maar ik had het liever anders gezien. Of liever gezegd: korter. De muziek op dit album mag er best zijn, maar al met al is het gewoon te standaard om langer dan een half uur geconcentreerd naar te luisteren.

Natuurlijk zullen er ook voor dit album genoeg liefhebbers te vinden zijn. Je kent ze wel, van die mensen die alles wat maar een beetje naar traditionele black ruikt, meteen geweldig vinden. Deze mensen wens ik veel plezier met dit album, maar de liefhebbers die hogere eisen aan hun muziek stellen, kunnen beter één van de andere geweldige albums van dit jaar aanschaffen. Iemand de nieuwe Svartsyn al gehoord?

Tracklist:
1. All Of Them Are Dead
2. Hypocritic Shitfuckers Still Breathing
3. You Called It Resurrection; I Call It Fairytale For Human Parasites, Your Kind!
4. Failure Was Described As Religion, As Heresy
5. I Was Challenged To Enter The Gates Of Blasphemy
6. Under A Broken Cross, I Burned Your World
7. Standing At The Ashes Of A Forsaken Kingdom
8. Cursing Your Will To Live
9. Your Death, My Propitiation
10. I Kept Standing With Disgust

Score: 66 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 17 november 2007

Dodsferd - Cursing Your Will To Live
Reactie van iron_dennis op 18-11-2007 om 18:04u
Score: 85 / 100

Ik denk daar anders over!

Dodsferd - Cursing Your Will To Live
Reactie van Erik op 19-11-2007 om 10:08u

Nou, laat maar eens horen dan. :)

Dodsferd - Cursing Your Will To Live
Reactie van iron_dennis op 22-11-2007 om 17:56u
Score: 85 / 100

Dodsferd klinkt rauw als de neten, er zit een behoorlijke groove in wat ik ook wel apart vind klinken. De titels en teksten zijn ook weer heerlijk misantropisch!

Dodsferd - Cursing Your Will To Live
Reactie van iron_dennis op 24-10-2008 om 16:17u
Score: 85 / 100

Inderdaad ik denk daar ook anders over. Wat een geweldige band en wat een haatzaaiende teksten!

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.