Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chuck Biscuits (Danzig) - 61
  • Don Kirshner (manager)† - 92
  • Ernst le Cocq d'Armandville (Casual Silence) - 53
  • Heidi Shepherd (Butcher Babies) - 41
  • Matt Chamberlain (Critters Buggin) - 59
  • Matthieu Marcotte (Augury) - 50
  • Maynard James Keenan (Tool) - 62
  • Mikael Åkerfeldt (Opeth) - 52
  • Tomas Stolt (Insania) - 51
  • Turkka Tapio Vuorinen (Dreamtale) - 44
  • Yan Memmi (technicus) - 61

Vandaag overleden:
  • Earl King - 2003
  • Eddie Cochran - 1960
Review

Dodsferd - Fucking Your Creation
Jaar van release: 2007
Label: Moribund Cult
Dodsferd - Fucking Your Creation
Dirty black ‘n’ roll, the next big metal style of 2007! Dat schreeuwt de promotieflyer van het Amerikaanse label Moribund Cult mij tenminste tegemoet. Aangezien het recente Darkthrone-album The Cult is Alive wat mij betreft tot één van de beste albums van de laatste jaren gerekend mag worden, wekte de omschrijving van het label dan ook direct mijn interesse op.

Dodsferd blijkt een eenmansproject te zijn van een zekere Wrath uit Griekenland, maar de Griekse achtergrond is geen moment in de muziek terug te horen. Bij Griekenland denk ik aan olijven, zon, zee en strand, of in het geval van muziek aan Rotting Christ, maar de lekker ranzig geproduceerde black metal op Fucking Your Creation vertoont meer raakvlakken met de klassieke Noorse sound.

Er staan eigenlijk maar vier echte nummers op dit album, met een gemiddelde lengte van bijna tien minuten. Gelukkig blijken de nummers goed in elkaar te zitten, waardoor de verveling eigenlijk geen moment toeslaat. Met name het geweldige And Disease Was Spread In A Matter of Seconds verdient een extra vermelding. Dit is tevens het meest ‘black ‘n’ roll’-achtige nummer op Fucking Your Creation. Het hierop volgende I Was Welcome Only By Death doet mij meerdere malen aan Judas Iscariot denken.

Tot dusverre niets aan de hand, maar de ruim zeven minuten durende afsluiter Wrath laat een beetje een vieze nasmaak achter. Dit nummer bestaat vrijwel alleen uit wat Abruptum-achtig gekrijs, maar het komt de sfeer niet bepaald ten goede. Het roept hooguit een gevoel van verveling en ergernis op. Jammer dat het album zo als een nachtkaars uitgaat, maar desondanks staat er genoeg prima materiaal op Fucking Your Creation. Volgens het label is dit album aan te raden voor fans van Nargaroth, Sargeist en Craft, en daar kan ik me prima in vinden. Zeker eens een kans geven.

Tracklist:
1. Die In Pain
2. ...And Disease Was Spread in a Matter of Seconds
3. I Was Welcome Only By Death
4. Fucking Your Creation
5. Wrath

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 9 maart 2007

Dodsferd - Fucking Your Creation
Reactie van behemoth666 op 09-03-2007 om 16:11u

je hoeft de hoes nog geen nanoseconde te zien om black metal te herkennen :p

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.