Alcatraz Pitfest
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2025 werd uitgebracht?

After Taste - Hungry For Life
Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Austere - The Stillness Of Dissolution
Buckcherry - Roar Like Thunder
Ceremony - Solitary Bleed
Cryptopsy - An Insatiable Violence
Fallujah - Xenotaph
Fragmentum - Warriors Of Chaac
Gaahls Wyrd - Braiding The Stories
Gruesome - Silent Echoes
Heaven Shall Burn - Heimat
Hellevaerder - Fakkeldragers
Inhuman Condition - Mind Trap
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
King Witch - III
Lord Belial - Unholy Trinity
Malevolence - Where Only The Truth Is Spoken
Neil Young & The Chrome Hearts - Talkin’ To The Trees
Shadow Of Intent - Imperium Delirium
Sodom - The Arsonist
Turnstile - Never Enough
Volbeat - God Of Angels Trust
White Snake Of Blackened Maze - The Ocean Of Truth
Winterblind - Ego
een ander album uit juni 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bon Scott (AC/DC)† - 79
  • Courtney Love (Hole) - 61
  • Erik Lindmark (Deeds Of Flesh)† - 53
  • Frank Bello (Anthrax) - 60
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience)† - 79

Vandaag overleden:
  • Michael "Würzel" Burston (Motörhead) - 2011
Review

Dodsferd - Death Set The Beginning Of My Journey
Jaar van release: 2008
Label: Moribund Records

Dodsferd - Death Set The Beginning Of My Journey

Twee jaar geleden wist deze Griekse éénmandsband er twee volledige albums en een split door te drukken. Vorig jaar deed Wrath met het uitbrengen van nieuw materiaal wat rustiger aan, maar achter de schermen is hij ongetwijfeld zeer druk bezig geweest. Death Set The Beginning Of My Journey is namelijk het eerste deel van een trilogie en geen onverdienstelijke, zo op het eerste gehoor. Rauw, ontoegankelijk en met een Noorse sound, dat kenmerkt de black metal van Dodsferd al jaren en dat is ook nu weer niet veranderd.

Toch is Death Set The Beginning Of My Journey anders dan het voorgaande werk. Wrath heeft duidelijk verbeteringen doorgevoerd in zijn muziek, maar ze zijn vrij subtiel. De opbouw van de nummers is anders, waardoor er nu een duidelijk waarneembare lijn in zit en het geheel is daardoor heel vloeiend geworden. Het basisgeluid van Dodsferd is in grote lijnen onveranderd gebleven, maar Wrath speelt meer met melodie en afwisselende stukken qua tempo. Snel en agressief versus langzaam en melodieus en alles wat er tussenin hangt.

Zo is Death Set The Beginning Of My Journey een prima opener van de trilogie geworden, eentje die behoorlijk wat afwisseling te bieden heeft. Een breed scala aan black metal, waarbij ook nog eens de zang behoorlijk varieert, maar altijd met een licht treurige ondertoon. Als Dodsferd deze lijn door weet te zetten en ook de afzonderlijke albums goed weet te variëren, dan gaan we met deze band nog een leuke tijd tegemoet. Alleen laat die samples aan het eind van het album alsjeblieft achterwege, als ze geen toegevoegde waarde hebben.

Tracklist:
1. You Were Talking About A Kingdom, What The Fuck Is That!!!
2. The Day You Will All Rot, I Will Bury Forever My Hate!
3. I Can Easily Destroy All The Things I Have Created!
4. Suicide Was Created By Your Incompetence
5. Light Is Darker In This Swamp
6. Death Set The Beginning Of My Journey

Score: 78 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 20 maart 2009

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.