Helldorado
Enquête

Wie zie jij het liefst worden bevestigd voor Graspop 2026 als één van de hoofdacts?

A Perfect Circle
AC/DC
Alice Cooper
Architects
Bad Omens
Bring Me The Horizon
Electric Callboy
Foo Fighters
Ghost
Gojira
Limp Bizkit
Marilyn Manson
Megadeth
Pantera
Parkway Drive
Queens Of The Stone Age
Rammstein
Sabaton
Slayer
System Of A Down
The Offspring
Twisted Sister
Volbeat
Within Temptation
een andere topact, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 oktober:
  • Alcest en Bruit ≤
  • Fajtfest Fryslân
  • Hemelbestormer en Ter Ziele
  • The Curse Made Flesh en Epistulum
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 26 oktober:
  • Testament, Obituary, Destruction en Goatwhore
  • Vower en Giant Walker
  • 28 oktober:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • 30 oktober:
  • Thornhill, Ocean Grove en Bloom
Geen concerten bekend voor 25-11-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Webster (Cannibal Corpse) - 56
  • Chad Smith (Red Hot Chili Peppers) - 64
  • David Kietzmann (Agro)† - 51
  • Glenn Tipton (Judas Priest) - 78
  • Jon Anderson (Yes) - 81
  • Katy Perry - 41
  • Matthias Jabs (Scorpions) - 70
  • Neil Fallon (Clutch) - 54
  • Robert Lowe (Candlemass) - 61

Vandaag overleden:
  • Jack Bruce (Cream) - 2014
  • Phil Lesh (Grateful Dead) - 2024
  • Vincent Price (acteur) - 1993
Review

Dodsferd - Death Set The Beginning Of My Journey
Jaar van release: 2008
Label: Moribund Records

Dodsferd - Death Set The Beginning Of My Journey

Twee jaar geleden wist deze Griekse éénmandsband er twee volledige albums en een split door te drukken. Vorig jaar deed Wrath met het uitbrengen van nieuw materiaal wat rustiger aan, maar achter de schermen is hij ongetwijfeld zeer druk bezig geweest. Death Set The Beginning Of My Journey is namelijk het eerste deel van een trilogie en geen onverdienstelijke, zo op het eerste gehoor. Rauw, ontoegankelijk en met een Noorse sound, dat kenmerkt de black metal van Dodsferd al jaren en dat is ook nu weer niet veranderd.

Toch is Death Set The Beginning Of My Journey anders dan het voorgaande werk. Wrath heeft duidelijk verbeteringen doorgevoerd in zijn muziek, maar ze zijn vrij subtiel. De opbouw van de nummers is anders, waardoor er nu een duidelijk waarneembare lijn in zit en het geheel is daardoor heel vloeiend geworden. Het basisgeluid van Dodsferd is in grote lijnen onveranderd gebleven, maar Wrath speelt meer met melodie en afwisselende stukken qua tempo. Snel en agressief versus langzaam en melodieus en alles wat er tussenin hangt.

Zo is Death Set The Beginning Of My Journey een prima opener van de trilogie geworden, eentje die behoorlijk wat afwisseling te bieden heeft. Een breed scala aan black metal, waarbij ook nog eens de zang behoorlijk varieert, maar altijd met een licht treurige ondertoon. Als Dodsferd deze lijn door weet te zetten en ook de afzonderlijke albums goed weet te variëren, dan gaan we met deze band nog een leuke tijd tegemoet. Alleen laat die samples aan het eind van het album alsjeblieft achterwege, als ze geen toegevoegde waarde hebben.

Tracklist:
1. You Were Talking About A Kingdom, What The Fuck Is That!!!
2. The Day You Will All Rot, I Will Bury Forever My Hate!
3. I Can Easily Destroy All The Things I Have Created!
4. Suicide Was Created By Your Incompetence
5. Light Is Darker In This Swamp
6. Death Set The Beginning Of My Journey

Score: 78 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 20 maart 2009

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.