Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 19-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brian May (Queen) - 78
  • Martin Powell (Cradle Of Filth) - 52
  • Robb Flynn (Machine Head) - 57
  • Russell Allen (Symphony X) - 54
  • Tom Gabriel Fischer (Celtic Frost) - 62
Review

Dodsferd - Suicide And the Rest Of Your Kind Will Follow
Jaar van release: 2009
Label: Moribund Records

Dodsferd - Suicide And the Rest Of Your Kind Will Follow

Dodsferd is een behoorlijk actieve black metalband uit Griekenland. Sinds 2006 zijn er al vijf albums uitgekomen. Mijn collega-recensenten hebben over een deel daarvan wel aardig positieve stukjes geschreven. Ook ik zal deze eenmansband niet afkraken. Suicide and the Rest of Your Kind Will Follow is namelijk geen slecht album geworden.

Het album bestaat uit slechts twee nummers, die beide rond de 20 minuten duren.
De muziek van Dodsferd is niet bepaald afwisselend, vooral het eerste nummer gaat telkens in hetzelfde tempo voort. Wonder boven wonder wordt het niet saai. Enig bandlid Wrath weet een goede wanhopige sfeer neer te zetten, mede door zijn zang. De productie is, in tegenstelling tot die van veel bands in dit segment van de black metal, niet erg ruizig. Dit komt het luisterplezier zeer ten goede.
Het eerste nummer neigt iets naar saaie eentonigheid maar aan het begin van het tweede nummer, His Veins Colored The Room zit een interessant gitaarstukje, wat ervoor zorgt dat je na het meer dan 20 minuten durende Suicide And The Rest Of Your Kind Will Follow er weer helemaal bij bent.

Wrath laat zien een prima muzikant te zijn. Jammer dat hij dit niet nóg meer tot uiting gebracht heeft in dit album. Doordat het uit maar twee nummers bestaat, die bovendien niet erg afwisselend zijn, voelt Suicide And The Rest Of Your Kind Will Follow aan als een EP. Het fijne geluid en de desolate sfeer vragen gewoon om meer nummers, het liefst met wat spannende elementen erin.

Suicide And the Rest Of Your Kind Will Follow is best een aanrader. Zeker liefhebbers van black metal met lange nummers die wel tegen een beetje eentonigheid kunnen, zullen het vast wel waarderen.

Tracklist:
1. Suicide And The Rest Of Your Kind Will Follow
2. His Veins Colored The Room

Score: 77 / 100

Reviewer: Nynke
Toegevoegd: 29 juli 2009

Dodsferd - Suicide And the Rest Of Your Kind Will Follow
Reactie van Mich op 29-07-2009 om 11:59u

Mag ik dan zeggen dat een liefhebber van het de metal-Burzum hier wel iets aan heeft?

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.