-
14 november:
- As I Lay Dying en Deathmask
- For I Am King en Sugar Spine
- Lacuna Coil en Nonpoint 15 november:
- Blackbriar en Forever Still
- For I Am King en Sugar Spine
- Plan Nine
- Submit Fest 2025 16 november:
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown 18 november:
- Halestorm en Bloodywood
- Lacuna Coil en Nonpoint
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown 19 november:
- Orbit Culture, Gaerea en Atlas 20 november:
- Lacuna Coil en Nonpoint
- Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
- Temple Fang
-
14 december:
- Katatonia, Evergrey en Klogr
- Alec John Such (Bon Jovi)† - 74
- Cory Betts (Black Majesty) - 55
- Frankie Banali (Quiet Riot)† - 74
- Franz Treichler (The Young Gods) - 64
- James Guthrie (producent) - 72
- James Young (Styx) - 76
- Josh Silver (Type O Negative) - 63
- Piet Sielck (Iron Savior) - 62
- Doug Harrington (Defiance) - 2006
- Peter Sinfield (King Crimson) - 2024
Geplaatst op 28-01-2018 om 18:46u.
Afgelopen vrijdag is Catharsis verschenen, het gloednieuwe studio-album van Machine Head. De professionele recensies van deze langspeler lopen flink uiteen. Wij zijn daarom erg benieuwd wat jullie eerste indruk van Catharsis is: top of flop? Stemmen (en reageren) kan via de bijgaande link. Kies s.v.p. het antwoord dat jouw mening over de cd het beste weergeeft.
Deze enquête blijft normaal gesproken een dag of zeven in het linkerblok op de frontpage van www.metalfan.nl staan, voordat we de uitslag bepalen en bekendmaken. Dus als je het nieuwe album van Machine Head later deze week pas voor het eerst (of opnieuw) gaat beluisteren, kun je vervolgens nog steeds een stem uitbrengen middels een bezoekje aan onze website.
Kies s.v.p. voor het antwoord dat jouw eerste indruk van Catharsis het beste weergeeft.
Lees verder...Geplaatst op 27-01-2018 om 20:14u.
Recent stelden we onze lezers de vraag: "Met welke band is voor jou de liefde voor harde muziek destijds begonnen?" Die enquête leverde duizenden stemmen en honderden reacties op. Iron Maiden blijkt van alle metalbands de meeste (Nederlandse en Vlaamse) zieltjes te hebben gewonnen voor hard rock en heavy metal, met meer dan vijftien procent van de stemmen, op gepaste afstand gevolgd door Metallica en Kiss. De top tien ziet er als volgt uit:
1. Iron Maiden
2. Metallica
3. Kiss
4. Guns N' Roses
5. AC/DC
6. Rammstein
7. Deep Purple
8. Slipknot
9. Linkin Park
10. Black Sabbath
Tot slot verdienen enkele bands een speciale vermelding, die niet bij de 24 door ons voorgeselecteerde keuze-opties stonden, maar in de reacties door lezers wel veelvuldig werden genoemd als hun eerste 'harde' liefde: Accept, Judas Priest, Pantera, Saxon, Status Quo en The Sweet!

Geplaatst op 27-01-2018 om 10:45u.
De rockende mannen van Bigfoot hebben opnamen gemaakt tijdens hun releaseshow in Manchester. Daar presenteerden ze hun debuutalbum dat via Frontiers Music Srl verschijnt. Maak kennis met het kwintet uit het Engelse Wigan met de beelden bij Freak Show.
Josh Todd en gitarist Stevie Dacanay van Buckcherry vertellen het verhaal van hun leven in The Story Of My Life van Josh Todd & The Conflict. Het nummer staat op Year Of The Tiger (2017).
Een remix van de video van Is This Love van Whitesnake. De ballad staat op Whitesnake: Super Deluxe Edition, een uitgave ter ere van het dertigjarige jubileum van het zelfgetitelde album uit 1987. De songs op deze speciale uitgave zijn geremasterd ten opzichte van het origineel en er staan live- en onuitgebrachte songs op.
”In 2018 gaat Sabaton zich richten op het schrijven van het nieuwe album” aldus bassist Pär Sundström. Daarom treedt de populaire band minder op. We moeten het dus doen met live-beelden in de clip van The Last Stand.
Het Amsterdamse The Charm The Fury heeft beelden van zijn wereldtournee gecompileerd in de clip bij Songs Of Obscenity. De moderne metaltrack staat op The Sick, Dumb & Happy.
De alternatieve rockers van Good Tiger hebben een videoclip online gezet bij Salt Of The Earth, dat afkomstig is van We Will All Be Gone. De goede tijgers uit Engeland touren vooral in eigen land en Verenigde Staten als support van Protest The Hero.
Lees verder...Geplaatst op 26-01-2018 om 19:30u.
Op 16 februari verschijnt de ep Legenden van Asenblut. Het Duitse kwintet tourt rond die tijd in eigen land. De oosterburen brengen een mix van black, thrash en melodieuze death metal die aan Amon Amarth en een beetje aan Rammstein doet denken.
Eline van Zwieten (vocalen), Dominic Ponger (drums), Peet Krijns (bas) en Vincent van Zwieten (gitaar) vormen samen Derailed Revolution. Het vaderlandse kwartet dat van eten houdt, noemt zijn eigen stijl revolutionairy rock en noemt als invloeden onder andere Flyleaf, My Chemical Romance, Seether, Evanescence, Muse, Linkin Park en Volbeat.
Mariangela Demurtas, bekend van onder meer Tristania, is ook nog in een wereldmuziekgroep actief. De naam daarvan is Luminosa. Het Portugese trio is pas sinds vorig jaar actief. Maak kennis met de Zuid-Europese groep door het bekijken van de video bij Horizons.
Op 16 maart releaset Small Stone Records Surge Ex Monumentis van JIRM. Het Zweedse collectief combineert spacerock, stoner en psych en is sinds 2004 actief. Een voorproefje van de nieuwe plaat vind je hier met Candle Eyes.
As Humanity Weeps is de nieuwste single van Mors Subita. De Finse groove/deathmetalband is opgericht in 1999. Het derde album van de Finnen is onderweg.
De vetranen van het Japanse Loudness hebben een clip online gezet bij Soul On Fore. De rockende track staat op Rise To Glory, dat vanaf vandaag in de winkels ligt. De rockers brachten maar liefst 27 studio-albums uit sinds 1981.
Lees verder...Geplaatst op 26-01-2018 om 18:20u.
Op vrijdag stond Amenra in een kerk in Nijmegen, een dag later was het normale poppodium in die stad aan de beurt. In Doornroosje vond de tweede show van deze Belgische band plaats, waarbij ook Aluk Todolo, VVOVNDS, Sembler Deah en Throane optraden. Wouter was ook hier aanwezig. Zijn verslag van deze avond kun je hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 26-01-2018 om 16:43u.
Ruim 25 jaar geleden bracht W.A.S.P. al de single Chainsaw Charlie (Murders In The New Morgue) uit. Blackie Lawless en zijn mannen hebben het bijbehorende album opnieuw opgenomen en ook Chainsaw Charlie komt opnieuw uit. Als je verder leest kun je de videoclip bij de nieuwe versie van het nummer bekijken.
De opnieuw opgenomen versie van The Crimson Idol heet ReIdolized (The Soundtrack To The Crimson Idol). Het album is verdeeld over twee cd's en bevat nu ook enkele songs die in 1992 er niet opstonden, waaronder Miss You dat de fans al kennen van het laatste album Golgotha. ReIdolized (The Soundtrack To The Crimson Idol) ligt vanaf 2 februari in de winkels.
Lees verder...Geplaatst op 26-01-2018 om 16:12u.
Vier jaar geleden was Nine Inch Nails voor het laatst in Nederland en Vlaanderen te zien. Dit jaar gaat de industrial rock/metalband eindelijk weer op tournee en gelukkig wordt de Benelux daarbij niet overgeslagen. Op zondag 8 juli staan frontman Trent Reznor en zijn begeleiders op de slotdag van het Rock Werchter festival. De andere acts die reeds voor die dag bevestigd zijn, zijn David Byrne, Eels, Kaleo en Nick Cave & The Bad Seeds. Hopelijk komt daar nog wat steviger werk bij. Op de drie voorafgaande dagen staan in Werchter onder meer Queens Of The Stone Age, Snow Patrol, Pearl Jam en Jack White op het podium. Zie de bijgevoegde festivalbanner voor de voorlopige line-up. Daar komen nog vele namen bij. Meer informatie, zoals over de kaartverkoop, vind je op de website van Rock Werchter.
Lees verder...Geplaatst op 26-01-2018 om 15:47u.
Het lijkt momenteel een hype te worden onder succesvolle, invloedrijke artiesten om de afscheidstournee aan te kondigen. Kort na Slayer en (aan het andere eind van het muzikale spectrum) Elton John, maken nu ook de southern rockers van Lynyrd Skynyrd bekend dat ze aan hun laatste reeks optredens gaan beginnen. Voorlopig beperkt de 'Last Of The Street Survivors Tour' zich helaas tot Noord-Amerika, in de periode van mei tot september. Daarbij krijgt de band ondersteuning van een aantal muzikaal getalenteerde vrienden, zoals .38 Special, Bad Company, Blackberry Smoke, Blackfoot, de Charlie Daniels Band, Hank Williams Jr., Kid Rock en de Marshall Tucker Band. Volgens het persbericht is dit pas het eerste deel van de afscheidstournee, dus hopelijk steekt het gezelschap ook nog eenmaal de grote plas over voor een rondreis door Europa. De laatste keer dat wij in Nederland mee konden zingen met onder andere Free Bird, Simple Man en Sweet Home Alabama was vijftien jaar geleden op de eerste editie van het (inmiddels al lang ter ziele gegane) Arrow Rock Festival, in 2003.
Reacties...Geplaatst op 25-01-2018 om 21:01u.
We hebben er lang op moeten wachten, maar het nieuwe album van Dimmu Borgir is eindelijk af. Acht jaar na Abracahabra komt de Noorse band eindelijk met opvolger Eonian. Net als op het vorige album zijn drummer Daray en toetsenist Gerlioz weer van de partij. Vanaf 4 mei moet Eonian in de winkels liggen. Het album wordt op 23 februari voorafgegaan door de eerste single Interdimensional Summit.
Lees verder...Geplaatst op 25-01-2018 om 16:30u.
The Shadow Theory is de titel van het nieuwe album van Kamelot. De symfonische metalband brengt de opvolger voor het bijna drie jaar oude Haven uit op 6 april. Net als zijn voorganger werd ook deze nieuwe schijf geproduceerd door Sascha Paeth. De band heeft onder meer Lauren Hart (Once Human) en Jennifer Haben (Beyond The Black) weten te strikken voor gastrollen op het album. The Shadow Theory verschijnt in diverse uitvoeringen, waaronder cd, lp, earbook en een boxset. Bij enkele versies zit een bonus-cd met daarop zes instrumentale songs en een extra track. Binnenkort lees je bij ons alles over het album in een interview met frontman Tommy Karevik en gitarist Thomas Youngblood.
Na de zomer gaat Kamelot weer op tournee door Europa. Natuurlijk wordt Nederland niet overgeslagen. Op 14 september is de band te zien in Poppodium 013 in Tilburg, waar opnames gemaakt zullen worden voor een live-dvd. Er is nog geen datum voor België bekendgemaakt.
Lees verder...Geplaatst op 25-01-2018 om 16:06u.
De organisatie van de Graspop Metal Meeting heeft vandaag 26 nieuwe namen vrijgegeven voor de eerstvolgende editie, die plaatsvindt van 21 t/m 24 juni in de Vlaamse gemeente Dessel. Het gaat om Accept, Arch Enemy, Baroness, Batushka, Carach Angren, Corrosion Of Conformity, Culture Abuse, Dead Cross, Diablo Blvd, DOOL, Ego Kill Talent, Eisbrecher, Ghost, Hollywood Undead, Jonathan Davis, L7, Mantar, Neurosis, Perturbator, Septicflesh, Shinedown, Skillet, Skindred, The Vintage Caravan, Tremonti en Wolves In The Throne Room.
Eerder werd al een lading namen bekendgemaakt, waaronder de vier headliners Guns N' Roses, Iron Maiden, Volbeat en Ozzy Osbourne. De line-up is nu bijna compleet. Graspop biedt dit jaar een XL-versie, met een extra dag plezier. Een regulier vierdagenticket kost 245 euro, een driedagenticket (voor vrijdag t/m zondag) 205 euro. Een dagticket voor de donderdag (met Guns N' Roses) kost 89 euro, voor de andere dagen betaal je 99 euro voor een losse dagkaart. Er zijn ook duurdere VIP-entreebewijzen beschikbaar. Meer informatie, zoals de volledige line-up en de dagindeling, vind je op www.graspop.be.

Geplaatst op 25-01-2018 om 13:02u.
Op 31 maart vindt in Baroeg te Rotterdam weer het Veneration Of The Dead festival plaats. Het belooft weer een leuk dagje te worden, want headliner Ancient Rites is alvast bevestigd. Meer namen volgen nog. Kaarten kosten 19 euro in de voorverkoop. Meer informatie vind je op www.baroeg.nl.
Lees verder...Geplaatst op 25-01-2018 om 11:00u.
Het atmosferische darkfolkduo Nemuer is met regisseur Jakub Rehor de botanische tuinen van Stramberk en de regio van Moravië en Silezië in Tsjechië in getrokken om beelden op te nemen bij Descent To The Realm Of The Dead. Het hypnotiserende nummer staat op Gardens Of Babylon.
Ex-Thin Lizzy-bassist Marco Mendoza, tevens ex-lid van Black Star Riders en de huidige snarenplukker van The Dead Daisies, komt naar Europa om zijn nieuwe soloplaat Viva La Rock te presenteren. Het album verschijnt op 2 maart via Mighty Music. De Amerikaan slaat Nederland en België over, maar staat wel een aantal malen in Duitsland vlak over de grens.
Columbia Tatone is de regisseur van de video bij Colors Bleed van de poprockers van Pop Evil. Het nummer is geïnspireerd door de MeToo-beweging en “highlights togetherness: standing together against global issues”. Colors Bleed staat op het zelfgetitelde vijfde album, dat op 16 februari het levenslicht ziet.
Nog meer rock, maar dan veel meer old-school. Thunder geeft met de clip bij The Thing I Want inzage in de dvd Stage. De opnamen dateren van 24 maart in Cardiff Motorpoint Arena. De release van de Engelse rockers die sinds 1989 meedraaien, is in verschillende formaten verkrijgbaar.
Op dezelfde dag komt Fury van Ektomorf uit. De Hongaarse groovemetalmachine, die sinds 1993 actief is, heeft vorig jaar een metamorfose ondergaan. Nieuwkomers zijn Szebasztián Simon, Attila Asztalos en Dániel Szabó.
Later dit jaar verschijnt het derde, momenteel nog ongetitelde album van All Hail The Yeti. Een voorproefje daarvan vind je hier met de door Brian Cox geregisseerde video bij Slow Season. De mannen uit Los Angeles combineren blues, rock, groove en metal.
Lees verder...Geplaatst op 24-01-2018 om 21:50u.
Doornroosje heeft Amenra gestrikt om een dubbelconcert te geven. Afgelopen jaar leerden we al dat de de Belgen naast versterkt ook (semi-)akoestisch goed uit de voeten kunnen en het eerste deel van het tweeluik is dan ook een ingetogen concert van dat soort. De indrukwekkende en tegelijkertijd knusse St-Stevenskerk vormt het decor en Wouter was erbij. Je kunt zijn verslag van dit bijzondere concert hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 24-01-2018 om 20:57u.
Al vele jaren komt Sacred Reich iedere zomer naar Europa toe voor een bescheiden tournee, waarbij een concert in Nederland meestal niet ontbreekt. Het enige minpunt aan die shows is dat de setlist elke keer nagenoeg hetzelfde is. Volgend jaar komt daar echter verandering in. Voor het eerst sinds het album Heal uit 1996 werkt Sacred Reich namelijk aan gloednieuw materiaal. Onder leiding van zanger/bassist Phil Rind schrijft de Amerikaanse thrashformatie momenteel verse songs. Het plan is om komende zomer de studio in te duiken en begin 2019 een langspeler uit te brengen. Daartoe is reeds een contract getekend bij platenmaatschappij Metal Blade Records. Drummer Greg Hall zal op deze release echter niet te horen zijn, want de slagwerker werd onlangs door Sacred Reich ontslagen.
Reacties...-
12 november:
- Wheel of Time - Asymmetry 14 november:
- 1914 - Viribus Unitis
- Creatures - Creatures II
- Enemynside - In The Shadows Of Unrest
- Fimbul Winter - What Once Was
- Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
- Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
- Starforce - Beyond The Eternal Night
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.





