Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
  • 24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Cairns (Therapy?) - 61
  • Ben Sotto (Heavenly) - 46
  • David Coverdale (Whitesnake) - 75
  • Frank Ferreira (Helstar) - 61
  • Jeremiah Riley (Lucifixion) - 49
  • Rhett Forrester (Riot)† - 70

Vandaag overleden:
  • Colin Jones (fotograaf) - 2021
Review

King Diamond - Songs For The Dead Live
Jaar van release: 2019
Label: Metal Blade Records

King Diamond - Songs For The Dead Live

Goed beeldmateriaal van King Diamond is schaars en dat is jammer, want een show van deze meesterverteller moet je zien. Een optreden van King Diamond is muziektheater zoals je dat maar bij weinig bands aantreft. Een enorm, onheilspellend decor, King die al sinds jaar en dag met make-up en kostuum rondbanjert, toneelknechten in gewaden en allerlei andere showelementen. Het is geen minuut saai wanneer de Deense zanger op het podium staat.

Fans hebben er lang op moeten wachten, maar met Songs For The Dead Live is er dan eindelijk een officiële concertregistratie met hoogwaardig videomateriaal voorhanden. Het pakket is in ruim een dozijn verschillende versies verkrijgbaar, waarbij er gekozen kan worden uit een bizarre hoeveelheid kleuren vinyl en andere formats. Er zal behoefte aan zijn, maar iets absurdistisch heeft het wel. De standaardset bestaat uit twee concertregistraties op dvd: Live At The Filmore 2015 en Live At Graspop Metal Meeting 2016. Het concert in The Filmore zit daar op cd bij.

De twee shows zijn nagenoeg hetzelfde. Er worden wat klassiekers van King Diamond en Mercyful Fate ten gehore gebracht, waarna het album Abigail (1987) in zijn geheel volgt. Alleen Eye Of The Witch en Halloween wisselen van plaats in de setlists, maar voor de rest zijn het alleen de sfeer van de intiemere The Filmore en het grootse van Graspop die van elkaar verschillen. Het scheelt een dot wanneer er duizenden of tienduizenden fans mee staan te brullen. Op het podium van Graspop wordt daarnaast duidelijk hoe enorm het decor van King Diamond is.

Toch is de focus van het beeldmateriaal grotendeels hetzelfde. Er zijn diverse camerastandpunten, maar het blijven opnames van bijna identieke shows, waarbij de muzikanten hun stinkende best doen er iets moois van te maken. Er wordt af en toe wat overdadig gewisseld tussen shots, wat niet ongewoon is voor dit type dvd, maar over het algemeen valt er weinig aan te merken op de beeldregistratie. Het is wat je als fan wil zien en soms nog meer, zoals een blikje vanuit de doodskist waar King met veel enthousiasme een pop inwerpt.

Het geluid is bijzonder goed en alle instrumentalisten zijn goed te horen. Natuurlijk is er het fantastische gitaarspel van Andy LaRocque, maar onderschat vooral ook Mike Wead als tweede gitarist niet. De ritmesectie klinkt solide en er zit veel dynamiek in. Drummer Matt Thompson komt ook met regelmaat goed in beeld. Uiteindelijk draait het om de zangkunsten van King Diamond met zijn typerende hoge uithalen. Het is verbazingwekkend dat het hem nog altijd lukt dit een volledige show vol te houden. Naarmate het concert vordert, lijkt het wel af en toe (bijvoorbeeld tijdens Omens) iets minder gecontroleerd uitgevoerd te worden, maar nergens lijken King of de achtergrondzangeres grote fouten te maken.

Songs For The Dead Live is een liveregistratie om je vingers bij af te likken. Het lange wachten op degelijk beeldmateriaal wordt beloond met een ontzettend mooie verzameling die vrijwel elke fan tevreden zal stemmen. Als er dan toch een punt van kritiek genoemd moet worden, is het de Mercyful Fate-fanfavoriet Evil die ontbreekt. Ook is er geen materiaal te vinden van na 1990. Dat is echter geen reden om zuur te doen over deze heerlijke concertopnames.

Tracklist Live At The Filmore 2015:
1. Out From The Asylum
2. Welcome Home
3. Sleepless Nights
4. Eye Of The Witch
5. Halloween
6. Melissa (Mercyful Fate-cover)
7. Come To The Sabbath (Mercyful Fate-cover)
8. Them
9. Funeral
10. Arrival
11. A Mansion In Darkness
12. The Family Ghost
13. The 7th Day Of July 1777
14. Omens
15. The Possession
16. Abigail
17. Black Horsemen
18. Insanity

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 22 januari 2019

Meer King Diamond:

Zoeken
    20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
  • 23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.