Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Van welke artiest zou jij in 2026 graag een nieuw album zien verschijnen?

AC/DC
After Forever
Ayreon
Blind Guardian
Carcass
Dool
Enslaved
Evil Invaders
Gojira
Guns N' Roses
Hell
Iced Earth
Iron Maiden
Judas Priest
Mastodon
Metallica
Nevermore
Parkway Drive
Rammstein
Rush
Slipknot
System Of A Down
The Gathering
Tool
een andere artiest, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 januari:
  • Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
  • Hesken, Anapoda en Hyla
  • Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity
  • 16 januari:
  • Cryptosis en Hesken
  • Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck
  • 17 januari:
  • Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
  • Martyr, Velozza en Red Skelliot
  • Mid Jonno Prog festival
    Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd
  • Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire
  • 18 januari:
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • 20 januari:
  • Lionheart en Madball
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
  • Adam Jones (Tool) - 61
  • Anaea (Dark Embrace) - 44
  • Biff Byford (Saxon) - 75
  • Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
  • Duke Erikson (Garbage) - 75
  • Earl Hooker† - 96
  • James Hunt (The Eternal) - 48
  • Jesse Damon (Silent Rage) - 67
  • Pete Trewavas (Marillion) - 67
  • Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
  • Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46

Vandaag overleden:
  • Kim Fowley (producent) - 2015
Premi

Geplaatst op 27-09-2018 om 17:45u.

Eerder dit jaar bracht Black Stone Cherry het album Family Tree uit. Vandaag mogen we de nieuwe videoclip Carry Me Down The Road in première laten gaan.

De nieuwe videoclip werd opgenomen met regisseur door Mike Rodway. Volgens bassist Jon Lawhon geeft de clip perfect weer hoe het is om met Black Stone Cherry op tour te zijn. Vrijdag 9 november is de band uit Kentucky te zien in Trix in Antwerpen, een dag later staan de mannen in Popppodium 013 te Tilburg.

Lees verder...

Bibelot, Dordrecht

Tweede editie Faster & Louder

Geplaatst op 27-09-2018 om 13:10u.

Het Faster & Louder festival kondigt na een succesvolle eerste editie in maart van dit jaar alvast drie nieuwe namen aan voor de tweede editie; Frank Carter & The Rattlesnakes, Cosmic Psychos en The Spades. Meer namen volgen spoedig. De tweede editie vindt wederom in Eindhoven plaats, deze keer in de Effenaar op 6 april 2019. Faster & Louder wordt georganiseerd door Bart & Bartman die, na twintig jaar samen de ritmesectie van Peter Pan Speedrock te hebben gevormd, hun liefde voor harde en snelle muziek in dit nieuwe festival kwijt kunnen. Kaarten kosten € 38,-. Alle informatie vind je op www.fasterandlouder.nl.

Reacties...
Leprous in Eindhoven

Geplaatst op 27-09-2018 om 11:29u.

Leprous houdt van touren. En van Nederland. Dat moet wel, want de Noren staan voor de tweede keer in een jaar tijd in Nederland. En nog wel met twee shows. Ze kunnen het daarbij goed vinden met hun IJslandse matties van Agent Fresco die net als vorig jaar in Patronaat het voorprogramma verzorgen. Het Noorse 22 doet de warming-up. Wouter ging een kijkje nemen in Eindhoven. Je kunt zijn verslag van deze avond hier lezen!

Leprous in Eindhoven

Lees verder...

Dynamo Metalfest 2026

Nieuwe enqu

Geplaatst op 26-09-2018 om 22:33u.

De veteranen van Kiss beginnen in 2019 aan een lange afscheidstournee, die hun meest spectaculaire tour ooit moet worden. Wordt dat wellicht jouw eerste kennismaking met het live-spektakel van Gene Simmons en Paul Stanley of heb jij beide heren juist al tientallen keren in actie gezien? Met andere woorden, hoe vaak heb jij Kiss al live gezien? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.

Hoe vaak heb jij Kiss al live gezien?

Kies s.v.p. het antwoord dat het beste bij jou past.

Nieuwe enqu

Lees verder...
Zes nieuwe clips met o.a. Within Temptation en Gus G

Geplaatst op 24-09-2018 om 21:45u.

Op 30 november releaset Punishment 18 Records het debuutalbum van Overruled. De in Hoogeveen opgerichte thrash/speedmetalformatie is actief sinds 2012 en bestaat uit Remco Smit (vocalen en gitaar), Ronald Reinders (leadgitaar), Joeri Klaassens (bas) en Gerald Warta (drums). Maak kennis met de mannen door de clip bij Pawns Of War te bekijken.

Het Belgische Atmospheres heeft door Stef Exelmans and Serch ‘3ngine’ Carriere geproduceerde beelden vrijgegeven bi Nul. Deze djenty en atmosferische track staat op Reach.

Spinefarm Records releaset op 12 oktober In Our Wake van Atreyu. Het is de zevende full-length van de Amerikaanse alternatieve metal(core)band. De mannen uit Californië hebben een clip online laten zetten bij The Time Is Now.

Inmiddels zijn er ook beelden bij The Reckoning van Within Temptation. In het nummer hoor je gastzanger Jacoby Shaddix van Papa Roach. Op het aankomende album Resist zullen tevens Anders Fridén (In Flames) en Jasper Steverlinck (Arid) als gastvocalisten te horen zijn.

Ron Underwood is de regisseur van de video voor de derde single van Westfield Massacre’s nieuwe album Your Salvation. Salvation staat op de tweede full-length van de Amerikaanse alternatieve metalformatie. De plaat komt op 26 oktober uit.

Force Majeure is de titel van de nieuwe single van Gus G. Vinnie More (UFO) is te gast op dit schijfje van de Griekse gitarist. Dennis Ward (Pink Cream 69, Unisonic) en drummer Will Hunt (Evanescence) zijn de andere muzikanten die je hoort.

Lees verder...
Interview met Therapy?

Geplaatst op 24-09-2018 om 20:30u.

Bij Therapy? denk je automatisch aan het doorbraak-album Troublegum uit 1994. De charme van de muziek van Therapy? zit hem in de messcherpe rocksongs, waarin gevoelens van angst, woede, depressie, onvrede en melancholie naar voren komen. Inmiddels zijn we dertien albums verder, maar op de nieuwste plaat Cleave blijkt Therapy? niets van zijn charme te hebben verloren. Tijd om even bij te praten met de bassist en medeoprichter Michael McKeegan. Je kunt Hugos interview hier lezen!

Interview met Therapy?

Lees verder...
Nieuw album en nieuwe clip van Sirenia

Geplaatst op 24-09-2018 om 19:37u.

Er komt een nieuw album van Sirenia aan. Deze heet Arcane Astral Aeons en moet op 26 oktober verschijnen. Beast In Black-frontman Yannis Papadopoulos heeft een gastrol op het album. Als voorproefje heeft Sirenia alvast een videoclip uitgebracht. Als je verder leest kun je de clip voor Love Like Cyanice bekijken.

Lees verder...
Verslag van Baroeg Open Air

Geplaatst op 23-09-2018 om 20:56u.

Het zag er heel even naar uit dat Baroeg Open Air dit jaar niet door zou gaan, maar na een geslaagde crowdfunding-campagne gaat deze editie in als de meest bezochte editie tot nu toe. In plaats van de achtduizend mensen van vorig, telde de organisatie nu tienduizend bezoekers. Vanzelfsprekend is dit prachtige nieuws voor Rotterdams beste alternatieve poppodium. Dit jaar stonden onder meer Rose Tattoo, God Dethroned en Heidevolk op het podium. Ons verslag van Baroeg Open Air 2018 kun je hier lezen!

Verslag van Baroeg Open Air

Lees verder...
In januari nieuwe cd van Legion Of The Damned

Geplaatst op 22-09-2018 om 12:00u.

Het heeft even geduurd, maar eindelijk is een nieuw studio-album op komst van Legion Of The Damned. De opvolger van het in 2014 verschenen Ravenous Plague verschijnt op 4 januari via platenlabel Napalm Records en heet Slaves Of The Shadow Realm. Een beter begin van het nieuwe jaar kunnen we ons moeilijk voorstellen. De plaat is geproduceerd door Andy Classen en bevat elf songs. Bijgevoegd vind je de tracklist en albumhoes. Volgens frontman Maurice Swinkels zal het kersverse materiaal meer melodie en atmosfeer bevatten dan het voorgaande werk, zonder dat dit ten koste gaat van de heaviness. Wat de songteksten betreft, moet dit het donkerste werkstuk van Legion Of The Damned worden tot nu toe. De teksten zijn wederom geschreven door Tony 'Skullcrusher' Manero. Bij Metalfan.nl zijn we alvast benieuwd hoe het resultaat zal uitvallen.

Lees verder...
Clips: MaYaN, Saxon, Riverside, Tribulation en meer

Geplaatst op 22-09-2018 om 11:00u.

Johan Hegg heeft het er maar druk mee. Hij was laatst al te zien in de clip van Doro en nu vormt hij een bijzonder duet met Bill Byford van Saxon in Predator. De heavymetalformatie staat op 16 oktober in TivoliVredenburg te Utrecht om Thunderbolt te promoten.

Robert Piel is de regisseur van de video van Tribulations Nightbound. Van het nummer dat op Down Below staat, is een single verschenen met twee alternatieve versies. Het album zelf is al een tijdje uit.

Laura Guldemond en haar mannen van Shadowrise hebben in de grotten van Limburg een clip laten opnemen door Ofer Vazana voor het nummer To Live And Die For, dat op het naar zichzelf vernoemde debuut staat.

Op 28 maart van dit jaar liet Hologram Earth beelden opnemen in E-sound Studios te Weesp terwijl de bandleden Crown Of Vanity speelden. In diezelfde studio werkte Thomas Cochrane aan de mix, mastering en productie.

MaYaN stond gisteren in Reuver voor een try-outshow. De symfonische deathmetalband staat vandaag samen met Carthagods en Elyose in Tivoli De Helling om Dhyana te presenteren. Op die nieuwe plaat staat onder meer Saints Don’t Die.

Volgende week komt Wasteland van Riverside uit via InsideOut Music. De progressieve Polen komen op maandag 12 november naar de grote zaal in TivoliVredenburg om het nieuwe album (deels) ten gehore te brengen. Ze spelen daar wellicht ook Lament, waarvoor Tomasz Pulsakowski een clip regisseerde.

Lees verder...
Veel nieuwe namen voor Wacken Open Air

Geplaatst op 21-09-2018 om 16:11u.

Nadat Wacken Open Air tijdens op de laatste dag van het festival de eerste namen bekendmaakte, werd het weer even stil rondom de line-up. Vandaag bevestigt het Noord-Duitse festival weer een aantal nieuwe acts voor volgend jaar. Hammerfall, Opeth, Queensrÿche, Eisbrecher, Life Of Agony, Primordial, Hamferð, Sweet, The Night Flight Orchestra, Thy Art Is Murder, The Adicts en Critical Mess komen allemaal naar Wacken. Eerder al waren onder meer Sabaton, Powerwolf, Demons & Wizards​, Parkway Drive​ en Airbourne​ bevestigd. De dertigste editie van Wacken Open Air vindt volgend jaar officieel plaats van donderdag 1 tot en met zaterdag 3 augustus, maar natuurlijk zullen ook dan op de woensdag al vele bands optreden, waardoor het festival eigenlijk vier dagen duurt. Kaarten waren te koop voor iets meer dan 200 euro, maar alle 75.000 waren in een mum van tijd weg. Alle informatie vind je op www.wacken.com.

Lees verder...
Eerste namen voor Rock Hard festival 2019

Geplaatst op 21-09-2018 om 13:19u.

Cannibal Corpse, Fifth Angel, Heir Apparent, Long Distance Calling, Tygers Of Pan Tang, Visigoth en The Idiots zijn de eerste namen die bevestigd zijn voor het Rock Hard festival. Ook volgend jaar vindt dit festival weer plaats met Pinksteren, dat dan van 7 t/m 9 juni is. Natuurlijk is de locatie weer het amfitheater van Gelsenkirchen. Een driedagenkaart zonder camping kost €97,90 en met camping €123,80. Dagtickets komen op een later tijdstip beschikbaar. Meer informatie vind je op www.rockhardfestival.de.

Lees verder...
Win kaarten voor Anathema

Geplaatst op 20-09-2018 om 20:59u.

Vorig jaar verscheen het album The Optimist van Anathema. Sindsdien is de band al diverse keren in Nederland te zien geweest, maar binnenkort komt de band terug met bijzondere shows. De Britse band komt namelijk naar ons land voor twee akoestische optredens. Wil je kans maken op kaarten voor Anathema in Tilburg of Amsterdam, doe dan nu mee met onze Anathema winactie!

Win kaarten voor Anathema

Lees verder...
Akoestische Vandenberg's Moonkings

Geplaatst op 20-09-2018 om 20:47u.

Binnenkort begint Vandenberg's Moonkings aan een tourtje door Nederland, maar er komt ook een nieuw album aan. Op Rugged And Unplugged staan acht songs uit de carrière van gitarist Adrian Vandenberg, maar nu in akoestische uitvoering met alleen Adrian op gitaar en Jan Hoving op zang. Natuurlijk staat ook de Vandenberg-klassieker Burning Heart er op, die je alvast kunt beluisteren als je verder leest. Vanaf 23 november ligt de plaat in de winkels.

Lees verder...
Rammstein bijna klaar met nieuw album

Geplaatst op 20-09-2018 om 10:08u.

Rammstein is bijna klaar met de opnames van een nieuw album, zo laat de Duitse band weten. Op het zevende studioalbum is onder meer een orkest en koor te horen. De opnames hiervan werden in Minsk gemaakt. Verwacht wordt dat het album, waarvan de titel nog niet bekend is, pas volgend jaar in de winkels ligt, bijna tien jaar na het vorige album Liebe Ist Für Alle Da. Komende zomer zou de band ook weer op tour gaan. Wij hebben in de wandelgangen opgevangen dat de band in de zomer naar de Kuip in Rotterdam komt. Vooralsnog heeft de band slechts twee shows in Mexico rond de jaarwisseling aangekondigd.

Lees verder...
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.