Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 december:
  • Clutch
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Eindhoven Metal Meeting Warm Up
  • 12 december:
  • Bad Omens, The Ghost Inside, Bilmuri
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
  • 13 december:
  • Bad Omens, The Ghost Inside, Bilmuri
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Grindpad, Obstruktor en Axident
  • 14 december:
  • Katatonia, Evergrey en Klogr
  • 16 december:
  • Imminence
  • Katatonia, Evergrey en Klogr
  • 17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
    11 januari:
  • Born of Osiris, Aversions Crown, Within Destruction en Larcenia Roe
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bob Ludwig (technicus) - 81
  • Jari Kuusisto (Omnium Gatherum) - 49
  • Nikki Sixx (Mötley Crüe) - 67
  • Stevie Young (AC/DC) - 69
  • Zachary "Zacky Vengeance" Baker (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Lynn Strait (Snot) - 1998
Review

Duel - Valley Of Shadows
Jaar van release: 2019
Label: Heavy Psych Sounds

Duel - Valley Of Shadows

Er zijn van die bands waar je een zwak voor hebt ondanks dat je weet dat het muzikaal niet echt baanbrekend is. Voor mij is dat Duel. De Texaanse band heeft met Fears Of The Dead (2016) en Witchbanger (2017) twee platen gemaakt die weliswaar niet vernieuwend zijn, maar man man, wat luistert het allemaal lekker weg. Na het vorig jaar verschenen livealbum Live At The Electric Church gaat Duel gewoon weer door met aanstekelijke, occult getinte protometalplaten maken.

Ook Valley Of Shadows gaat geen muzikale revoluties ontketenen. Er wordt nog steeds veelvuldig geflirt met de klanken van Danzig, Thin Lizzy en ZZ Top. Alleen kent Valley Of Shadows net wat meer psychedelische momenten. De band gebruikt hetzelfde basisrecept, maar doet er alles aan om het te perfectioneren. Dat Duel met Tom Frank een goede zanger met gevoel voor dramatiek in de gelederen heeft, wisten we al. Maar Frank overtreft zichzelf in de nieuwe songs. Met zijn charismatische stemgeluid laat hij pakkende melodielijnen horen die zich stevig in je brein nestelen. Vooral Black Magic Summer is een ware plaag en blijft dagenlang in je hoofd hangen. Daarnaast klinken de gitaarpartijen van Jeff Henson en Tom Frank spannender dan voorheen.

Het zijn kleine, maar niet te onderschatten verbeteringen. Valley Of Shadows past weliswaar perfect in het rijtje van zijn voorgangers, maar de groep komt hier duidelijk beter voor de dag. Vooral The Bleeding Heart, Tyrant On The Throne en I Feel No Pain zijn tekenen dat Duel als band gegroeid is. Duel stelt wederom niet teleur en voegt een nieuw hoofdstuk toe aan zijn vermakelijke discografie.

Tracklist:
1. Black Magic Summer
2. Red Moon Forming
3. Drifting Alone
4. Strike And Disappear
5. Broken Mirror
6. Tyrant On The Throne
7. I Feel No Pain
8. The Bleeding Heart

Score: 82 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 17 mei 2019

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.