Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
    12 december:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Desolated, Bayway, D Bloc en Sidestep
  • Eindhoven Metal Meeting
  • Epinikion, Cathubodua en Abstracted Mind
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Stainthorpe (My Dying Bride) - 57
  • David Ellefson (Megadeth) - 61
  • Donald "Buck Dharma" Roeser (Blue Öyster Cult) - 78
  • Miika "Azhemin" Niemelä (Thy Serpent) - 47
  • Stefan Helleblad (Within Temptation) - 47
  • Vic Chesnutt† - 61

Vandaag overleden:
  • Mitch Mitchell (The Jimi Hendrix Experience) - 2008
  • Phil "Philthy Animal" Taylor (Motörhead) - 2015
Review

Duel - Valley Of Shadows
Jaar van release: 2019
Label: Heavy Psych Sounds

Duel - Valley Of Shadows

Er zijn van die bands waar je een zwak voor hebt ondanks dat je weet dat het muzikaal niet echt baanbrekend is. Voor mij is dat Duel. De Texaanse band heeft met Fears Of The Dead (2016) en Witchbanger (2017) twee platen gemaakt die weliswaar niet vernieuwend zijn, maar man man, wat luistert het allemaal lekker weg. Na het vorig jaar verschenen livealbum Live At The Electric Church gaat Duel gewoon weer door met aanstekelijke, occult getinte protometalplaten maken.

Ook Valley Of Shadows gaat geen muzikale revoluties ontketenen. Er wordt nog steeds veelvuldig geflirt met de klanken van Danzig, Thin Lizzy en ZZ Top. Alleen kent Valley Of Shadows net wat meer psychedelische momenten. De band gebruikt hetzelfde basisrecept, maar doet er alles aan om het te perfectioneren. Dat Duel met Tom Frank een goede zanger met gevoel voor dramatiek in de gelederen heeft, wisten we al. Maar Frank overtreft zichzelf in de nieuwe songs. Met zijn charismatische stemgeluid laat hij pakkende melodielijnen horen die zich stevig in je brein nestelen. Vooral Black Magic Summer is een ware plaag en blijft dagenlang in je hoofd hangen. Daarnaast klinken de gitaarpartijen van Jeff Henson en Tom Frank spannender dan voorheen.

Het zijn kleine, maar niet te onderschatten verbeteringen. Valley Of Shadows past weliswaar perfect in het rijtje van zijn voorgangers, maar de groep komt hier duidelijk beter voor de dag. Vooral The Bleeding Heart, Tyrant On The Throne en I Feel No Pain zijn tekenen dat Duel als band gegroeid is. Duel stelt wederom niet teleur en voegt een nieuw hoofdstuk toe aan zijn vermakelijke discografie.

Tracklist:
1. Black Magic Summer
2. Red Moon Forming
3. Drifting Alone
4. Strike And Disappear
5. Broken Mirror
6. Tyrant On The Throne
7. I Feel No Pain
8. The Bleeding Heart

Score: 82 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 17 mei 2019

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.