-
15 januari:
- Aeternus, Nordjevel, Phantom Fire en The Black Moriah
- Hesken, Anapoda en Hyla
- Patriarkh, Arkona, HATE, Halls of Oblivion en Sanity 16 januari:
- Cryptosis en Hesken
- Rise Of The Wood, Val Tvoar en Echowreck 17 januari:
- Electric Callboy, Bury Tomorrow en Wargasm
- Martyr, Velozza en Red Skelliot
- Mid Jonno Prog festival
Met Pravitas, Exist Immortal, Playgrounded en Schizoid Lloyd - Shoot The Messiah, Inferum, Ter Ziele en Sordid Empire 18 januari:
- Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels 20 januari:
- Lionheart en Madball
-
15 februari:
- Ian Paice with Purpendicular
- Aad Kloosterwaard (Sinister) - 59
- Adam Jones (Tool) - 61
- Anaea (Dark Embrace) - 44
- Biff Byford (Saxon) - 75
- Carl McCoy (Fields Of The Nephilim) - 63
- Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 63
- Duke Erikson (Garbage) - 75
- Earl Hooker† - 96
- James Hunt (The Eternal) - 48
- Jesse Damon (Silent Rage) - 67
- Pete Trewavas (Marillion) - 67
- Ronnie Van Zant (Lynyrd Skynyrd)† - 78
- Vadim Smirnov (ZX Spectrum) - 46
- Kim Fowley (producent) - 2015
Geplaatst op 03-11-2018 om 12:40u.
Samuel Halleen is de regisseur van de video bij Dangerous van August Burns Red. Het nummer van de metalcoreformatie staat op Phantom Anthem. De Amerikanen touren samen met Betraying The Martyrs en Wage War door Europa en doen daarbij op 18 november JC Zappa in Antwerpen aan en op 15 december Melkweg in Amsterdam.
Drive is de titel van de nieuwe single van Polar. De Engelse metalcoregroep is sinds 2009 actief en komt in de lente van 2019 met een nieuw album. Op 8 november staan de Londenaren samen met Alazka, Northlane, Casey, Thousand Below, Being As An Ocean en Currents al onderdeel van de Impericon Never Say Die-tour in Dynamo te Eindhoven.
Enkele weken geleden stond Cellar Darling nog als een van de headliners op het podium in Eindhoven op FemME, het meerdaagse female metal event. Inmiddels is er een clip van de nieuwe single Insomnia. Op 2 april komen de Zwitserse musici terug naar Nederland voor een optreden in De Helling te Utrecht.
Het Belgische collectief Off The Cross heeft samen met een koor en diverse gastmuzikanten een ep opgenomen met de titel ERA. Neem een kijkje achter de schermen bij de opnamen met de videoclip bij The Mist.
Daniel Priess is de man achter de clip bij That Crazy White Boy Shit van Sick Of It All. Het nummer staat op Wake The Sleeping Dragon, dat door Century Media is uitgebracht. De Amerikaanse hardcoreband is al meer dan dertig jaar actief en heeft al dertien full-lengths achter zijn naam staan.
”Do you want more?” Amon Amarth komt op 16 november met de documentaire The Pursuit Of Vikings: 25 Years In The Eye Of The Storm. Op de bijzondere release staan twee verschillende sets die op Summer Breeze 2017 zijn gespeeld. Bekijk hier de clip bij Raise Your Horns. Skål!
Lees verder...Geplaatst op 03-11-2018 om 11:57u.
Vanaf komende winter kunnen we weer een nieuw album van Dream Theater op de platenspeler leggen. Het veertiende album van deze Amerikanen heet Distance Over Time en moet in februari uitkomen. Als je verder leest kun je alvast een korte teaser van het album beluisteren. In maart gaat de band door Noord-Amerika op tournee. Interessant is dat op de tourposter voor de The Distance Of Time Tour vermeld staat dat het twintigjarig jubileum van het album Scenes From A Memory gevierd wordt. Gaat Dream Theater dat album integraal spelen op de komende tournee? Het zou niet de eerste keer zijn dat de band albums in zijn geheel speelt. Wanneer Dream Theater naar Europa komt is helaas nog niet bekend.
Lees verder...Geplaatst op 03-11-2018 om 10:29u.
De Graspop Metal Meeting heeft al 58 namen vrijgegeven voor de editie van volgend jaar, waaronder de hoofdact van elke festivaldag: Within Temptation (op de vrijdag), Slipknot (zaterdag) en Kiss (zondag). Ben jij blij met de drie headliners van Graspop 2019? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link. Kies s.v.p. het antwoord dat het beste bij jou past.
Kies s.v.p. het antwoord dat het beste bij jou past.
Lees verder...Geplaatst op 02-11-2018 om 21:58u.
Greta Van Fleet is het nieuwe (hard)rock-sprookje. Het is de band van de tweelingbroers Josh (zang) en Jake Kiszka (gitaar) met hun bassende broertje Sam en drummer Danny Wagner. De bandnaam is een verbastering (met toestemming) van de polkamuzikante Gretna Van Fleet uit hun dorp Frankenmuth in Michigan. Met twee EP's en het net verschenen tweede album is de band de rijzende ster aan het (hard)rockfront. Fel gitaarwerk op een bluesrockerige, stampende ritmesectie kenmerkt de classic rock met moderne twist. Tel daar de Robert Plant-achtige zang bij op en een (plagiaatachtige) vergelijking met het almachtige Led Zeppelin is het gevolg. Greta Van Fleet trekt zich daar niets van aan en de fans ook niet, getuige uitverkochte optredens over de hele wereld. Ook de grote zaal van Poppodium 013 is voor deze avond al lang uitverkocht. Dirk was erbij. Je kunt zijn verslag van deze avond hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 02-11-2018 om 20:00u.
Op 17 mei 2017 speelde Opeth in het amfitheater van Red Rocks. Daarvan zijn beeld- en geluidsopnamen gemaakt die zijn verschenen op de lp/cd/dvd/blu-ray Garden Of The Titans: Live At Red Rocks Amphitheatre, die vandaag is uitgekomen. Kom hier in de sferen met Ghost Of Perdition.
Ook Lacuna Coil komt met een live-album/dvd/blu-ray. Dat gebeurt op 9 november. The 119 Show - Live In London is een registratie van de speciale show op 19 januari ter ere van het twintigjarige jubileum. Een voorproefje vind je hier met de beelden bij The House Of Shame. Morgen staat de Italiaanse groep samen met Amberian Dawn in Entrepot in Brugge en zondag in Gebr. de Nobel in Leiden.
Een week later komt Anneke Van Giersbergen inclusief het Residentie Orkest met het live-album Symphonized, met daarop songs die in zowel Paard te Den Haag als in 013 te Tilburg zijn opgenomen. Mark Uyl regisseerde de clip bij de aangepaste versie van Zo Lief, het nummer dat de zangeres acht jaar geleden heeft geschreven voor haar zoon Finn en dat gebruikt is voor de film Apenstreken.
Eerder deelden we al de beelden bij Interstellar Islands van Azusa. Nu is het de beurt aan Fine Lines en het titelnummer van de eerste full-length Heavy Yoke, die op 16 november uitkomt via Solid State Records. De experimentele groep bestaat uit leden van Sea + Air, The Dillinger Escape Plan en Extol.
Porselain is een nieuwe Nederlandse band, bestaande uit gitarist Cas Kruse, bassist Jim Onstenk, zangeres Micky Huijsmans (ex-End Of The Dream) en drummer Wouter Macare (Hillsphere, Inferum). Het kwartet gaat verder dan alleen muziek en richt zich onder andere op beeldende kunst. Maak kennis met de artistieke kant van de alternatieve/avantgardeband met de videoclip bij Hiraeth. Het nummer staat op het debuutalbum, waarvan de crowdfundingcampagne nog een week loopt.
Lees verder...Geplaatst op 02-11-2018 om 16:26u.
Het Faster & Louder festival presenteert vandaag vier nieuwe namen voor de tweede editie: de Britse stonerband Orange Goblin, de Amerikaanse punkformatie The Queers, de uit hetzelfde land afkomstige thrashers van Oozing Wound en de Nederlandse herriemakers van Herder. Eerder kondigde het festival reeds de komst aan van Frank Carter & The Rattlesnakes, Cosmic Psychos en The Spades. Meer namen volgen spoedig.
De tweede editie vindt wederom in Eindhoven plaats, deze keer in de Effenaar op 6 april 2019. Faster & Louder wordt georganiseerd door Bart & Bartman die, na twintig jaar samen de ritmesectie van Peter Pan Speedrock te hebben gevormd, hun liefde voor harde en snelle muziek in dit nieuwe festival kwijt kunnen. Kaarten kosten € 38,-. Alle informatie vind je op www.fasterandlouder.nl.
Lees verder...Geplaatst op 02-11-2018 om 12:45u.
Op 22 en 23 maart vindt in de Eindhovense Effenaar de eerste editie plaats van Prognosis, een nieuw festival waar prog centraal staat. Vandaag heeft de organisatie weer vier bands aan de line-up toegevoegd: TesseracT, Leprous, The Gathering en Alex Skolnick Trio. Eerder waren Haken, Witchcraft, Soen, Sleepmakeswaves, COG, Green Carnation, Our Oceans en Nosound al bevestigd.
Naast optredende bands is er ook ruimte voor wat anders op Prognosis. Op vrijdag 22 maart kunnen bezoekers deelnemen aan de eerste prog-conferentie in het land, om vervolgens aan te sluiten bij een van de clinics. In het café van de Effenaar zal een tentoonstelling zijn van kunstenaar Travis Smith. Hij maakte covers voor onder andere Opeth, Death, Devin Townsend, Nevermore en Anathema. Combitickets voor Prognisis kosten € 79,00. Alle informatie vind je op www.prognosis-festival.com.

Geplaatst op 02-11-2018 om 10:41u.
In september hadden we al gemeld dat we hadden opgevangen dat Rammstein naar De Kuip in Rotterdam komt. Vandaag blijkt dit dus te kloppen. Concertpromoter Greenhouse Talent plaatste gisteren een vrij duidelijke aankondiging en nu is ook de datum bekend. Op dinsdag 25 juni 2019 komt de legendarische Duitse band naar het Rotterdamse voetbalstadion De Kuip. De verwachting is dat rond die tijd ook een nieuw album van Rammstein uitkomt.
Ook komt de Duitse formatie naar België. Op 10 juli is de band te zien in het Koning Boudewijnstadion in Brussel. Daarnaast zijn twee shows in Gelsenkirchen bevestigd (27 en 28 mei). Wie iets verder wil rijden, kan Rammstein zien in onder meer Hannover en Rostock. De voorverkoop voor het concert in De Kuip begint volgende week donderdag 8 november, om 10 uur 's ochtends. De ticketprijzen lopen van 55 tot 99 euro. De kaartverkoop loopt via eventim.com.

Geplaatst op 02-11-2018 om 08:00u.
Het nieuwe album van Whitechapel is klaar. Op 29 maart brengt de Amerikaanse band de nieuwe langspeler The Valley uit. Net als het vorige album Mark Of The Blade werd ook deze nieuwe schijf geproduceerd door Mark Lewis. De mannen hebben gelijk ook een nieuw nummer online gezet. Als je verder leest kun je de eerste single Brimstone beluisteren.
Lees verder...Geplaatst op 01-11-2018 om 17:54u.
Ook komend jaar staan er weer hele bijzondere voorstellingen op het programma tijdens Roadburn. Een ervan is het optreden van Triptykon met het Metropole Orkest. Deze zullen samen het Requiem-drieluik opvoeren. Het eerste deel, Rex Irae verscheen oorspronkelijk op het album Into The Pandemonium van Celtic Frost, de vorige band van Triptykon-bandleider Tom G. Warrior. Het laatste deel, getiteld Winter, stond op het laatste Celtic Frost-album Monotheist. Het middelste deel, Grave Eternal, ontbrak tot dusver. Op vrijdag 12 april gaat daar dus verandering in komen, als Triptykon het hele drieluik gaat spelen op het Roadburn festival, met orkestratie door het Metropole Orkest.
Roadburn vindt volgend jaar plaats van 11 t/m 14 april in en rondom Poppodium 013 in Tilburg. Curator is dit jaar Tomas Lindberg van At The Gates. Zijn band treedt dan ook op op het festival. Daarnaast staan onder meer Sleep, Mono, Heilung, Midnight en Myrkur op het programma. Voor een 4-dagenkaart betaal je €209,50, maar er zijn ook dagkaarten en 3-dagenkaarten. Alle informatie vind je op www.roadburn.com.

Geplaatst op 01-11-2018 om 14:51u.
De thrashers van Dust Bolt brengen op begin volgend jaar hun nieuwe album uit. Deze heet Trapped In Chaos en ligt vanaf 18 januari 2019 in de winkels. Dit wordt alweer het vierde album van deze Duitsers. Na de release gaat Dust Bolt weer op tour, maar daar zit vooralsnog geen show in de Benelux bij.
Lees verder...Geplaatst op 01-11-2018 om 12:29u.
Beast In Black staat op het punt te beginnen aan de Europese tournee als voorprogramma van Nightwish, maar de band heeft nu ook een nieuw album aangekondigd. De opvolger voor debuutalbum Berserker heet From Hell With Love. Het tweede album van deze Finse band moet op 8 februari 2019 uitkomen. Zoals gezegd, Beast In Black is binnenkort te zien met Nightwish. Op 7 november wordt het Sportpaleis in Antwerpen aangedaan, op 26 november de Ziggo Dome in Amsterdam. Na de release van het album komt de band met een eigen tour. Op 1 maart is de band te zien in de Melkweg in Amsterdam, een dag later in de Biebob in het Belgische Vosselaar.
Lees verder...Geplaatst op 01-11-2018 om 11:00u.
Zo slecht kan The Night Flight Orchestra toch niet zijn? Oordeelt u zelf aan de hand van Can’t Be That Bad. Het nummer staat op Sometimes The World Ain’t Enough. De retrorockgroep komt binnenkort naar Nederland om die plaat te promoten. Op 25 november staat de formatie, met in de gelederen onder andere bassist Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) en zanger Björn ‘Speed’ Strid (Soilwork), in Cultuurpodium Boerderij in Zoetermeer en een dag later in Willemeen te Arnhem.
Jonathan Davis heeft sinds 2007 songs geschreven die uiteindelijk in 2018 op een solo-album zijn beland. Op Black Labyrinth staat onder andere Basic Needs. De videoclip vertelt net als de vorige twee een verhaal en er komt ook nog een vervolg op.
Op 25 januari 2019 komt Suicide King van King 810 uit. Op dit nieuwe album van de in Michigan opgerichte formatie rond David Swan staat onder meer het experimentele en filmische Heartbeats.
Volgende week vrijdag releaset Drakkar Entertainment None For One van Flat Earth. Dat is het debuut van de groep, waarvan de line-up bestaat uit de van HIM bekende Mikko "Linde" Lindström (gitaar) en Mika "Gas Lipstick" Karppinen (drums), ex-Amorphis-bassist Niclas Etelävuori en zanger Anttoni "Anthony" Pikkarainen van Polanski. Beluister en bekijk hierbij een voorproefje met de naam Given Time.
De alternatieve metalcoregroep Imminence heeft beelden vrijgegeven bij de nieuwe track Paralyzed. Op 16 december staat het kwartet dat sinds 2010 actief is en sinds 2014 actief tourt in Melkweg te Amsterdam.
Het Finse, symfonische metalcollectief Amberian Dawn heeft een nummer uit 2014 gearrangeerd en opnieuw opgenomen. De originele versie van Cherish My Memory staat op Magic Forest. Binnenkort tourt de band rond zangeres Capri en componist/toetsenist Tuomas Seppälä samen met Lacuna Coil door Europa. Op zaterdag aanstaande staan de bands in Entrepot in Brugge en een dag later in Gebr. de Nobel in Leiden.
Lees verder...Geplaatst op 31-10-2018 om 20:30u.
Slipknot heeft onverwacht een nieuwe single uitgebracht. Als je verder leest kun je de clip bij All Out Life bekijken, welke geregisseerd werd door M. Shawn Crahan, oftewel Slipknots eigen Clown. All Out Life zal staan op het nieuwe, langverwachte album. Frontman Corey Taylor heeft de laatste tijd vaker genoemd dat er volgend jaar een nieuwe plaat aankomt, maar meer details zijn daar nog niet over bekend. Wat wel bekend is, is dat Slipknot volgende zomer headliner is op diverse festivals, waaronder Graspop Metal Meeting, Rock Am Ring en Download UK.
Lees verder...Geplaatst op 31-10-2018 om 20:20u.
For I Am King heeft een nieuwe track uitgebracht. De nieuwe single van het aankomende, tweede album I is Home en als je verder leest kun je het nummer beluisteren. Het nieuwe album ligt vanaf 7 december in de winkels. Op die dag is ook de releaseparty in de Melkweg in Amsterdam. De dagen erna is For I Am King ook nog te zien in Groningen en Sittard.
Lees verder...-
15 januari:
- Hyperion - Cybergenesis 16 januari:
- Dymytry Paradox - Born From Chaos
- Kreator - Krushers Of The World
- Ov Sulfer - Endless
- Soen - Reliance
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.







