Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • 1000mods, Frenzee en Grim Rhythm
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
  • 30 september:
  • Integrity, Ringworm en World I Hate
  • 1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
    25 oktober:
  • Gloryhammer, Majestica en Arion
  • Typhus en Slavantas
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Sheldon (producent) - 64
  • Holger Ziegler (Abandoned) - 56
  • Jamin Hakimi (Phantom Mask) - 50
  • Mariusz Duda (Riverside) - 51
  • Mike Luce (Drowning Pool) - 55
  • Mirko "Pagan" Klier (Adorned Brood) - 52
  • Peter Vermeersch (X-Legged Sally) - 67
  • Rawad Abdel Massih (The Hourglass) - 46
  • Ron Thal (Bumblefoot) - 57

Vandaag overleden:
  • Chris Dreja (The Yardbirds) - 2025
  • John Bonham (Led Zeppelin) - 1980
Review

Nightrage - Wolf To Man
Jaar van release: 2019
Label: Despotz Records
Nightrage - Wolf To Man
Voor wie een beetje bekend is met de geschiedenis van Nightrage zal het niet als een verrassing komen dat de line-up voor het nieuwe album Wolf To Man wederom afwijkt van de formatie waarmee de band de uitstekende voorganger The Venomous (2017) inblikte. De melodieuze deathmetalgroep rondom gitarist Marios Iliopoulos heeft immers al zoveel bezettingswisselingen doorgemaakt dat er een voetbalelftal van oud-leden geformeerd kan worden - inclusief reservespelers! Ook in de afgelopen twee jaar zien we een tweetal wijzigingen. Zo is bassist Anders Hammer na negen jaar Nightrage met de horizon vertrokken, terwijl drummer Lawrence Dinamarca het slechts twee jaar heeft uitgezongen (2016-2018). Zij zijn vervangen door Francisco Escalona (basgitaar) en Dino George Stamoglou (drums).

Nightrage is echter vooral het project van Iliopoulos, die met Wolf To Man alweer aan de achtste langspeler toe is. De muziek is als vanouds vooral een aanrader voor liefhebbers van ouderwetse, agressieve melodeath. Het publiek dat vindt dat groepen als Arch Enemy, Kataklysm en Amon Amarth te voorspelbaar en gezapig zijn gaan klinken bijvoorbeeld. Zij vinden in Nightrage een aangename uitlaatklep, waarin gelikt gitaarwerk, fijne solo’s en jachtige ritmes samenkomen in puntige tracks zonder veel aanvullende tierelantijntjes. The Venomous was een voltreffer, omdat daarop veel ruimte was voor het smeuïge gitaarwerk van Iliopoulos. Wolf To Man lijkt die trend in grote lijnen door te trekken.

Zo maakt de uitstekende opener Starless Night direct de sterke kanten van de band duidelijk. De track bevat alle vertrouwde elementen van de Nightrage-sound. Het melodieuze refrein doet denken aan het oude werk van In Flames en Dimension Zero, terwijl de snellere passages aan The Haunted en At The Gates refereren. Vooral het gitaarwerk is weer bijzonder fijn. De overwegend snelle nummers worden doorspekt met heerlijke riffs. Embrace The Nightrage, Desensitized en vooral het zeer melodieuze Arm Aim Kill (dat zich tot een echte oorwurm ontpopt) vallen hierdoor in positieve zin op. Wanneer de sporadische hardcore-invloeden hun intrede doen, daalt de overtuigingskracht. Zo is het stugge titelnummer iets te simplistisch opgebouwd. Het is ook de enige track waarin het gitaarwerk vlak te noemen is.

Frontman Ronnie Nyman, die sinds The Puritan (2015) de microfoon hanteert, buldert het geheel met zijn hardcore-achtige vocalen op ietwat stugge wijze aan elkaar. Hij heeft precies de juiste rasp in zijn stemgeluid om de teksten vol venijn uit te spuwen. Bovendien is hij veelzijdiger gaan klinken. Zo zijn de schreeuwerige uithalen in het refrein van By Darkness Drawn precies goed in combinatie met de verfijnde melodielijn. Met het wat brallerige The Damned overschreeuwt hij zich echter. Het is een enkel smetje op een verder zeer vertrouwde plaat. Wolf To Man kent iets minder uitschieters, maar desondanks is het een prima werkstuk geworden. De plaat is dan ook als een goed ingelopen stel oude schoenen. Ze mogen wellicht niet meer tot de nieuwste mode behoren, maar wat zitten ze lekker!

Tracklist:
1. Starless Night
2. Wolf To Man
3. Embrace The Nightrage
4. Desensitized
5. God Forbid
6. By Darkness Drawn
7. The Damned
8. Arm Aim Kill
9. Gemini
10. Disconnecting The Dots
11. Escape Route Insertion
12. Lytrosis

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 juni 2019

Meer Nightrage:

Zoeken
    23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
  • 29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.