Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete deathcore-album?

After The Burial - Rareform
All Shall Perish - The Price Of Existence
Born Of Osiris - The Discovery
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings
Carnifex - Dead In My Arms
Despised Icon - The Ills Of Modern Man
Distant - Heritage
Fit For An Autopsy - Oh What The Future Holds
Humanity's Last Breath - Ashen
Job For A Cowboy - Doom
Lorna Shore - Pain Remains
Make Them Suffer - Neverbloom
Shadow Of Intent - Melancholy
Signs Of The Swarm - The Disfigurement Of Existence
Slaughter To Prevail - Kostolom
Suicide Silence - The Cleansing
The Acacia Strain - You Are Safe From God Here
The Faceless - Akeldama
The Red Chord - Fused Together In Revolving Doors
Thy Art Is Murder - Hate
Veil Of Maya - The Common Man's Collapse
Whitechapel - Hymns In Dissonance
Winds Of Plague - Decimate The Weak
Within The Ruins - Phenomena
een ander deathcore-album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 18 april:
  • Ancient Fragments
  • Dynamo Metalfest Bandbattle
  • Metal Legion Fest: Chaos Unleashed, Shinigami, Project Pain en Los Metallicos
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
  • 19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chuck Biscuits (Danzig) - 61
  • Don Kirshner (manager)† - 92
  • Ernst le Cocq d'Armandville (Casual Silence) - 53
  • Heidi Shepherd (Butcher Babies) - 41
  • Matt Chamberlain (Critters Buggin) - 59
  • Matthieu Marcotte (Augury) - 50
  • Maynard James Keenan (Tool) - 62
  • Mikael Åkerfeldt (Opeth) - 52
  • Tomas Stolt (Insania) - 51
  • Turkka Tapio Vuorinen (Dreamtale) - 44
  • Yan Memmi (technicus) - 61

Vandaag overleden:
  • Earl King - 2003
  • Eddie Cochran - 1960
Review

Striborg - This Suffocating Existence
Jaar van release: 2015
Label: Razed Soul Productions
Striborg - This Suffocating Existence
Wanneer ik gedurende de afgelopen jaren weer eens een individualistisch blackmetalprojectje tegenkwam, waarin een geïsoleerd persoon aan de lopende band ondergeproduceerd materiaal het wereldwijde web inslingert, wilden mijn gedachten nog wel eens afdwalen richting de Tasmaanse bossen. Hoe zou het toch gesteld zijn met Sin Nanna, de persoon achter het obscure eenmansproject Striborg? Van 2003 tot 2008 was het bijna onmogelijk om zijn materiaal niet tegen te komen, zeker toen Displeased Records een aantal compilaties van obscure demo’s uitbracht.

Hoewel het nog zacht is uitgedrukt als ik stel dat niet iedereen gecharmeerd was van de lo-fi esthetiek van Striborg, hadden platen als Mysterious Semblance en Spiritual Catharsis een onmiskenbare aantrekkingskracht door hun minimalistische sound, spookachtige keyboards en hysterische, rondechoënde vocalen. De esthetiek van die platen sloot perfect aan bij de beelden die door het materiaal gecultiveerd werden: eindeloze nachtelijke dwalingen door kille, uitgestrekte bossen. Na de release van Southwest Passage (2009) werd het echter angstvallig stil. Toegegeven – er verscheen nog wel een split-release met Vardan (nog zo’n zolderkamerproject), maar nieuw materiaal bleef uit.

Wat zou er aan de hand zijn? In mijn fantasie wisselen scenario’s zich af. Sin Nanna verdwaald en tot stof vergaan in de uitgestrekte bossen. Sin Nanna die in een trailerpark woont met een lelijke vrouw en zes irritante kinderen. Sin Nanna die met een onherkenbare coupe hip-hop maakt. We zullen het waarschijnlijk nooit weten. Feit is wel dat vorig jaar, vanuit het niets, een nieuwe full-length verscheen. This Suffocating Existence is de naam die de plaat heeft meegekregen. Vrolijker is hij dus niet geworden de afgelopen jaren.

De plaat begint – letterlijk – met een valse noot, want de schelle gitaren in opener A Lone Vigil In A Haunted Asylum doen pijn aan de oren. De malaise houdt echter gedurende het hele album aan. Feitelijk is er niets aan de sound veranderd: Striborg staat nog altijd voor uitermate primitieve, repetitieve black metal, met minimale middelen en zonder veel instrumentbeheersing gemaakt. Alleen: de magische momenten van destijds zijn weg. Dat komt vooral doordat de iele keyboards, die juist voor zo’n spookachtig effect zorgden, vrijwel volledig zijn verdwenen. Ze maken slechts op sporadische momenten hun opwachting, zoals in The Bermuda Forest.

Ook de echo’s over het (matige) gekrijs van Sin Nanna zijn bijna niet meer te bekennen. Zonder al die ambient-effecten wordt pijnlijk duidelijk dat er naast saaie, dissonante gitaarriffs, helemaal niets overblijft. Zo is A Black Cloud Enshrouds Me niet veel meer dan ruim zes minuten onsamenhangend gejammer. Het titelnummer sleept zich zelfs een miserabele zestien minuten voort. Het is van een niveau waar ieder weldenkend individu zich voor zou schamen en het is dan ook eigenlijk niet voor te stellen dat een album als This Suffocating Existence anno 2015 nog wordt uitgebracht. Ieder genoemd scenario was beter geweest dan het scenario dat Striborg weer terug is en ons met nieuw materiaal van deze kwaliteit gaat bestoken!

Tracklist:
1. A Lone Vigil In A Haunted Asylum
2. The Bermuda Forest
3. Suicidal Ghost
4. Sleep Paralysis
5. A Black Cloud Enshrouds Me
6. This Suffocating Existence

Score: 45 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 13 februari 2016

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.