Alcatraz
Enquête

Wil jij dat Max en Iggor Cavalera met hun Chaos A.D.-show naar de Benelux komen? Zou je dan gaan kijken?

Ja, heel graag, daar wil ik hoe dan ook bij zijn
Wellicht naar een zaaloptreden, als het niet teveel kost
Ach, op een festival zou ik het wel meepikken
Alleen als het met de klassieke line-up van Sepultura zou zijn
Nee, liever Arise of Beneath The Remains
Nee, ik heb geen interesse in een concert van de Cavalera’s
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Jerry Cantrell en Velvet Rush
  • The Midnight Ghost Train en Sons Of Node
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • 21 juni:
  • Grafjammer, Zwart, Suttungr en Frontline Despair
  • Graspop Metal Meeting
  • Hang Youth en Ploegendienst
  • One Eyed Wizard en Impact
  • Thantifaxath em Messor Falce
  • 22 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Tetrarch en The Hara
  • The Sword, Yama en Thammuz
  • 23 juni:
  • Deafheaven, Birds In Row en Ontaard
  • 24 juni:
  • Alien Ant Farm en Tigress
Geen concerten bekend voor 18-07-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amber Webber (Black Mountain) - 45
  • Ashley Shadow (The Organ) - 45
  • Dirge Rep (Enslaved) - 49
  • Dizzy Reed (Guns N' Roses) - 62
  • Domenik Papaemmanouil (Agrypnie) - 42
  • Glen Benton (Deicide) - 58
  • Marc Canlers (Monolithe) - 48
  • Pablo J. Tammen (Human Fortress) - 46
  • Paul McCartney (The Beatles) - 83
  • Pavel Slíva (Salamandra) - 52
  • Roger "Infernus" Tiegs (Gorgoroth) - 53
  • Tamás Schrottner (Ektomorf) - 47
  • Vadim Pruzhanov (Dragonforce) - 43
Review

Striborg - Autumnal Melancholy
Jaar van release: 2008
Label: Displeased Records

Striborg - Autumnal Melancholy

Zoals verwacht is Striborg’s laatste album Autumnal Melancholy grotendeels meer van hetzelfde. Al jarenlang produceert Sin Nanna een combinatie van black metal en ambient en die formule is ook op dit album niet veranderd. In de manier waarop dit gebracht wordt is in de loop der jaren wel enige verandering geslopen. Eerdere albums waren een gruwelijke combinatie van saai geneuzel en gebrek aan talent, maar sinds Ghostwoodlands en Solitude was er ook positief nieuws te melden.

Zo was de kwaliteit van de productie beter, werden de nummers beter uitgewerkt en verbeterde ook het zangwerk. Hoewel ik op Autumnal Melancholy niet direct een verbetering hoor ten opzichte van die albums, is wel duidelijk te merken dat de destijds doorgevoerde verbeteringen ook hier terugkomen. Sin Nanna’s bijzonder tergende stem komt weer goed uit de verf en is erg aanwezig, hoewel de nadruk toch op de muziek ligt. Ook is het hele ambientgebeuren opgeleukt met stukken black metal, die voor een klein beetje afwisseling zorgen.

Een echte hoogvlieger is Striborg echter nog steeds niet, want ook Autumnal Melancholy kenmerkt zich weer door grotendeels eentonige stukken ambient. Op dit album springen ze wellicht nog meer in het gehoor dan op vorige, omdat ervoor gekozen is om twee keer twee gezongen nummers af te wisselen met twee ambient nummers. Hoewel The Manifestation Of Black Residual Energy slechts kort is, zijn dit nummer en zijn voorganger genoeg om je weer lekker in te laten dutten. Zo wordt het een hele prestatie om deze muziek een uur lang aan te moeten horen.

Tot slot wil ik enkel nog zeggen dat ik in de nabije toekomst hoop op échte verbetering bij Striborg. Verbetering die zich niet alleen richt op de kwaliteit van het spel of productie, maar ook dat Sin Nanna eens met iets echt vernieuwends komt. Een album met meer enthousiasme en werkelijk afwisselende uitspattingen, dat het vermoeden doet afnemen dat Sin Nanna enkel periodiek zijn trucje doet om weer wat geld in het laatje te brengen.

Tracklist:
1. The Scrying Mirror
2. The Void And Cloudless Sky
3. As A Hermit Hiding In The Trance Of Night
4. In Oppressive Silence
5. The Manifestation Of Black Residual Energy
6. Autumnal Melancholy
7. Meandering In Sorrow
8. Transfiguration Of Terror

Score: 60 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 25 juni 2008

Striborg - Autumnal Melancholy
Reactie van iron_dennis op 25-06-2008 om 11:28u
Score: 30 / 100

Wat een hilarische band. Je hebt de ene review nog maar net gelezen of de volgende plaat staat alweer aangekondigd op de website van Displeased! Wie dit koopt is gek!

Striborg - Autumnal Melancholy
Reactie van 20 op 25-06-2008 om 20:28u

.. en houdt van boutmuziek !

sorry, a matter of opinion ;)

Striborg - Autumnal Melancholy
Reactie van Fred op 26-06-2008 om 13:05u
Score: 80 / 100

Een kwestie van smaak zoals altijd.
Striborg is apart ja.. Er komen wel wat veel cd's van hem uit
Van Sin Nanna dus.

Striborg - Autumnal Melancholy
Reactie van Wout op 27-06-2008 om 11:41u

Een album met meer enthousiasme en werkelijk afwisselende uitspattingen, dat het vermoeden doet afnemen dat Sin Nanna enkel periodiek zijn trucje doet om weer wat geld in het laatje te brengen.

?????????

Deze man verdient hier echt geen ster aan. Zowel? Dan moet ik ook maar eens aan de slag gaan...

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.