Fleddy Melculy
Enquête

Van de kernleden Tipton, Downing, Hill en Halford is alleen de laatstgenoemde nog over in de live-formatie van Judas Priest. Vind je het daarom beter als voor optredens de bandnaam voortaan gewijzigd wordt?

Ja
Nee
Geen voorkeur

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 oktober:
  • Anvil en Killer
  • Bards of Valor, Ilmarinen, Epinikion en Captain Kelphair and the Salty Seamen
  • Electric Eel Shock en Money & The Man
  • Elise en Jurassic Park
  • Fajtfest Fryslân
  • Life's Metaphor, Unfinished en Drain Life
  • Marko Hietela
  • Reinkaos en Morbid Stinsel
  • Spider Deathfest
    Met Rotten Remains, Anomic en Stoflik Omskot
  • The Dirty Denims en Glock '45
  • The Narrator
  • Wounded
  • 18 oktober:
  • Dimmu Borgir, Behemoth en Dark Funeral
  • Firtan
  • 20 oktober:
  • Amon Amarth, Orbit Culture en Soilwork
  • Wolvennest en Bedsore
  • 21 oktober:
  • Guilt Trip, Judiciary, Justice For The Damned en Long Goodbye
  • 22 oktober:
  • Deep Sun, Oikoumen en Hel’s Throne
  • Wolvennest, Bedsore en Vigljos
  • 23 oktober:
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
    17 november:
  • Eluveitie, Pain en Wolfheart
  • Hail The Sun
  • Mother's Finest
  • Soen, Tribulation en Vulkan
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrián Terrazas-González (The Mars Volta) - 51
  • Agyl (Scald)† - 54
  • Alex Erian (Despised Icon) - 46
  • Allen West (Obituary) - 59
  • Bill Hudson (The Hudson Brothers) - 77
  • Blues Saraceno (Poison) - 55
  • Brandon Pertzborn (Marilyn Manson) - 32
  • Chris "Motionless" Cerulli (Motionless In White) - 40
  • Dana Colley (Morphine) - 65
  • David St. Hubbins (Spinal Tap) - 79
  • Derrick Plourde (Lagwagon)† - 55
  • Don Of The Dead (Nunslaughter) - 57
  • Emerson Burton (HIM) - 52
  • Fran Cosmo (Boston) - 70
  • Jacques van Oevelen (Picture)† - 70
  • Jim Seals (Seals And Crofts)† - 84
  • Joran Dijkstra (Disintegrate) - 38
  • Kevin Rutmanis (Melvins) - 68
  • Kim Ljung (Seigmen) - 55
  • Marcela Bovio (Stream Of Passion) - 47
  • Marcin "Novy" Nowak (Vader) - 51
  • Mark Ibold (Pavement) - 64
  • Michael Eavis (Glastonbury-festival) - 91
  • Michael Hossack (The Doobie Brothers)† - 80
  • Mike Arellano (Spirit Adrift) - 41
  • Mike Judge (Beavis And Butt-Head) - 64
  • Mladen Vojičić (Divlje Jagode) - 66
  • Pino Palladino (The Who) - 69
  • Rafael Trujillo (Obscura) - 32
  • Sarah Teets (Mindmaze) - 38
  • Shyaithan (Impiety) - 54
  • Steve MacDonald (Gorguts)† - 55
  • Stian "Stanley" Johannessen (Amok) - 46
  • The Dirtball (Kottonmouth Kings) - 52
  • Tobbe Sillman (Vicious Art) - 48

Vandaag overleden:
  • Criss Oliva (Savatage) - 1993
  • Frédéric Chopin (componist) - 1849
  • Gord Downie (The Tragically Hip) - 2017
  • Jokke (Jokke Og Valentinerne) - 2000
  • Steve MacDonald (Gorguts) - 2002
Review

Angel Witch - Angel Witch
Jaar van release: 1980
Label: Bronze Records
Angel Witch - Angel Witch
De popwereld kent een lange rij eendagsvliegen: artiesten die een Top 40 hitsingle scoren, om vervolgens al weer snel in de obscuriteit te verdwijnen. Hoewel metalbands meer gericht zijn op langspelers dan op (hit)singles, kent de metalwereld toch zijn eigen equivalent van de one-hit-wonder: de heavy metalgroep die een absolute topplaat uitbrengt, maar dat niveau vervolgens nooit meer kan evenaren en al snel in de vergetelheid raakt.

Een duidelijk voorbeeld is Angel Witch. In 1980 raakt de New Wave Of British Heavy Metal-stroming op volle snelheid en schiet een aantal jonge Britse acts als kometen naar de top van de (underground) metalscene. Sommige van die artiesten, zoals Def Leppard, Iron Maiden en Saxon, ontwikkelen zich verder en behoren tegenwoordig tot de gevestigde orde. De naam van Angel Witch zal daarentegen voor altijd verbonden blijven aan het jaar 1980.

Om te beginnen verschijnt in februari van dat jaar het compilatie-album Metal For Muthas, waarop een negental jonge metalbands zich mag voorstellen. De verzamelaar reikt verrassend genoeg tot plek twaalf van de Britse albumcharts. Dat heeft vooral te maken met de aanwezigheid van twee vroege Iron Maiden-tracks. Voor Angel Witch, dat met het sterke Baphomet op Metal For Muthas vertegenwoordigd is, betekent dit verkoopsucces echter ook de eerste kennismaking met het grote publiek (en vice versa).

Als amper een maand later het titelloze debuutalbum van Angel Witch in de winkel ligt, zijn de verwachtingen derhalve hooggespannen. De belofte van Baphomet wordt volledig ingelost. Openingstrack en lijflied Angel Witch is meteen een voltreffer van het hoogste kaliber. Een meer aanstekelijke heavy metalsong zul je niet gauw tegenkomen. Het nummer is weliswaar vrij kort en eenvoudig, maar het refrein is onweerstaanbaar en het lied bevat een meezingsectie die gemaakt lijkt om een vol stadion te laten meebrullen. Met deze song en dit album lijkt Angel Witch in 1980 dan ook op weg om binnen de kortste keren zelf een stadionact te worden.

De andere negen songs, inclusief de instrumentale afsluiter Devil's Tower, bevatten geen enkel zwak moment. Mijn persoonlijke favorieten zijn (naast het reeds genoemde lijflied) het viertal White Witch, Sorceress (op sommige releases als Sorcerers gespeld), Gorgon en Angel Of Death; niet geheel toevallig allemaal songs met een occult onderwerp en een sfeer die doet denken aan de griezelfilms uit de Britse Hammer Horror reeks, waarmee Angel Witch zich onderscheidt van haar tijdgenoten.

Eigenlijk doet het titelloze debuut van Angel Witch niet of nauwelijks onder voor het eveneens titelloze debuut van Iron Maiden, dat nota bene een maand later pas verschijnt. Maiden is tegenwoordig echter hoofdact op de grootste rock- en metalfestivals en vult met gemak grote hallen en voetbalstadions over de hele wereld. Angel Witch staat daarentegen binnenkort als opwarmer in het voorprogramma van het Zweedse, relatief jonge Grand Magus, in het kleine Baroeg. Waar is het mis gegaan met de Engelse superbelofte uit 1980?

Angel Witch viel na het debuut al rap uit elkaar en hoewel zanger, gitarist en songwriter Kevin Heybourne sindsdien de groep in wisselende samenstellingen herhaaldelijk nieuw leven heeft proberen in te blazen, was het heilige vuur verdwenen. In 2012 is na liefst zesentwintig jaar eindelijk weer een regulier studio-album van Angel Witch verschenen, de vierde in totaal. Om eerlijk te zijn heb ik hem nog niet aangeschaft of beluisterd. Mijn verwachtingen zijn namelijk laag en er is zoveel andere muziek om naar te luisteren. Dankzij dat klassieke eerste album uit 1980 zal eendagsvlieg Angel Witch door liefhebbers van traditionele heavy metal echter nooit helemaal vergeten worden.

Tracklist:
1. Angel Witch
2. Atlantis
3. White Witch
4. Confused
5. Sorceress
6. Gorgon
7. Sweet Danger
8. Free Man
9. Angel Of Death
10. Devil's Tower

Score: 92 / 100

Reviewer: Gilbert
Toegevoegd: 7 januari 2013

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van Jeffrey op 07-01-2013 om 22:21u
Score: 99 / 100

Ga dan maar snel de laatste luisteren. Een logische evolutie, maar zo ontzettend goed

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van Fred op 08-01-2013 om 01:15u
Score: 100 / 100

Sluit me aan bij Jeffrey...Ga snel de nieuwe Angel Witch beluisteren!

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van appie op 08-01-2013 om 11:08u
Score: 80 / 100

de bands die in de nwobhm flow kopje onder gingen of onopvallend bleven hebben allemaal een paar overeenkomsten, allereerst het erbarmelijke productiegeluid van veel van die vroege platen, maar ook zeker het ontbreken van een goede zanger (diamond head, angel witch, satan, raven,witchfynde, tank)
de bands die wel meer of minder zijn doorgebroken hebben daarentegen stuk voor stuk uitstekende zangers (iron maiden, judas priest, samson, saxon, def leppard)
ozzy had natuurlijk als een kruiwagen na zn periode met black sabbath
prima plaat touwens deze eerste angel witch

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van Johnny op 08-01-2013 om 12:08u

Ben het grotendeels met Appie eens. Maar ook geluk, marketing en op het juiste moment op de juiste plek. Daarbij was er ook heel veel concurrentie begin jaren 80
Ook ik dacht dat ook Raven, Riot het ver zouden schoppen. Je kunt het ook zelf verpesten door van je stijl af te wijken of een slecht album uit te brengen.
Ozzy trouwens had wel een kruiwagen maar ook goede albums en een goede marketing.

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van harry op 08-01-2013 om 14:40u
Score: 90 / 100

veel bands uit die tijd teren een beetje op hun eerste werk. Bands als blitzkrieg, holocaust , daimond head , sweet savage en later ook bands als savage en tokyo blade waren grote beloften,maar zijn nooit door gebroken.

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van Metalfuel op 08-01-2013 om 15:08u
Score: 95 / 100

Superplaat, absoluut VERPLICHTE aanschaf.

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van Vinyl-Veteran op 09-01-2013 om 00:58u
Score: 92 / 100

Het laatste Angelwitch album As Above, So Below had eigenlijk de tweede studiorelease moeten zijn, dan had deze band de "boot zeker niet gemist"...
De eerste plaat is een NWOBHM klassieker van formaat, en i.d.d.Metalfuel,VERPLICHTE aanschaf voor iedere serieuze (classic) Heavy Metal liefhebber!

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van weemoed op 09-01-2013 om 14:18u

Ik vond toen screamin'n bleedin ook wel aardig, maar kan zijn dat als je dat nu terug luistert.....tja

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van Old Mhb op 09-01-2013 om 16:58u
Score: 10 / 100

Indertijd deze geprobeerd maar vond hem niks. Omdat een mens nogal wat evalueert op o.a. muzieksmaak heb ik dank zij dit review de schijf nog eens aanhoort. ('k Wist ook niet echt meer hoe hij klonk) Enfin, 33 jaar later kan hij me nog steeds niet bekoren. Satan en Raven vond ik altijd al redelijk goed. De laatste 2 albums van Tank vind ik erg flauw. Om nu te zeggen dat Samson een grote band is vind ik overdreven, Def Leppard alleen in Amerika, mede dankzij het uitbrengen van commercële rommel. Pyromania was de laatste die er nog mee door kon.

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van Johnny op 10-01-2013 om 08:01u

@ Old Mhb. Ik had het album van Angel WItch ook gekocht wegens de goede kritiek maar ik vond er ook niets aan. Samson stelde inderdaad ook niets voor. De naam is ook wel belangrijk en die hebben Tank en Satan tegen. Persoonlijk zou ik ook niets kopen van een band met die naam. De laatste albums van Def Leppard ken ik ook niet. Maar toch hebben ze het wel redelijk overleeft en zijn ze nog beroemd in de USA. Ik denk ook dat er door de opkomst van de Metal begin 80 iedereen maar een album uitbracht.

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van peetn op 10-01-2013 om 20:51u
Score: 90 / 100

Er waren gewoonweg teveel goede groepen en slechts enkele zijn uitverkoren...marketing..geluk..Het was een pracht jaar 1980!!!!

Angel Witch - Angel Witch
Reactie van Sentinel op 15-01-2013 om 12:18u
Score: 100 / 100

Het nummer "Sorceress" is een muzikaal orgasme. Deze plaat is nog steeds onovertroffen; een terechte klassieker.

Zoeken
    15 oktober:
  • JAMES KENNEDY & THE UNDERDOGS - Kill The Machines
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
  • 16 oktober:
  • A Secret Revealed - The Ruin I Summoned Forth
  • Among the Seeds of Death - Master
  • Antania - The Unholy 33
  • Blind Illusion - Stage Flight: Live At The UC Theatre
  • Carnation - Symphony In Flesh
  • Cløudy Skies - Bury Me Beneath The Stars
  • Defects - Artificial Icons
  • Double Space - Not In A Million Years
  • Fervence - Constructs
  • Generation Steel - Steelmachine
  • Gloryhammer - Space 1993: Wrath of Kor-Virliath
  • Grant The Sun - Biomes
  • Iapetus - The Mother Void
  • Joe Stump - Lords of the Strings
  • Love In Chains - Good Lovin
  • Lugubrious Garment - In The Wide Vale Of Uncreated Night
  • Mannveira - Vesöld
  • Mother of Graves - The Light that Keeps Us
  • NEKUS / BLOODSOAKED NECROVOID - Funerary Rites of Ancient Doom
  • Night Hag - Great Dismal Darkness
  • SADURN - The Underworld
  • SAVE US - Death To Something
  • Scherbentanz - Spiegelmaid
  • Sépulcre - Cryptic Temple Of Otherworldly Abhorrations
  • Shores of Null - Homesick
  • Shy, Low - Purity Spiral
  • Sidus - Lotus
  • St. Digue - Secret Language
  • Stoned Jesus - Songs to Moon
  • STRAY VIEW - Self Inflicted
  • Streamer - Into the Void
  • Temperance - Arcani
  • The Lovecraft Sextet - Penance
  • THE NUMBER TWELVE LOOKS LIKE YOU - Howls from the Holographic Heart
  • Thrakian - The Way
  • Threestepstotheocean - Death of Permanence
  • Urarv - Nychta Psychis
  • URNA - The Great Jihad
  • VENUS GRRRLS - To Die as Lovers May
  • Xeria - Agua
  • 21 oktober:
  • Arabs in Aspic - Sorgens Kapittel
  • 23 oktober:
  • Absolute Darkness - Witness To A Dying World
  • After Infinity - Beyond Eternity
  • Beaten To Death - Vntrve
  • Boneyard - Black Static
  • Boss Keloid - Float & Aperture
  • City Of Lights - City Of Lights
  • Could Seed - Terminal
  • Dragonland - Prophecies
  • Embryectomy - Vitriolic Baptism
  • Entheos - Empty on the Inside
  • Estertor - Evil Black Church
  • Forbidden - Forbidden
  • GDP - Cross Off Matthew
  • Get The Shot - Crucifixion Depiction
  • Godzilla in the Kitchen - Termination Sequence
  • Half Me - DOGMA
  • HENFALD - Fortæl Om Dit Døgn (EP)
  • High On Blood - The Bloodrite Doctrine
  • Hostilia - The Curse of Khamun
  • Ian Blurton's Future Now - Imperial Filth
  • Ignea - Monumental
  • IN PAIN (swe) - My Knife Cuts Flesh
  • Kant - Echoes Of Unfortunate Times
  • Killed By Sorrow - Empire of Excess
  • LEADFEATHER - Catch The Silvertrain
  • LENG TCH'E - Hammered Into Collapse
  • LIKE ROSES - After It Ends
  • Moni Jitchell - Aware
  • Neon Rider - Keepers Of The Flame
  • Saprobiontic - Of Fire and Bloodshed
  • Savage Grace - Underworld
  • Sigilo - Gloria ad Inferi
  • SPIKE AND THE GIMME GIMMES - Shit the Bed
  • Stygian Steel - Black Lotus Veil
  • Swervedriver - Raise: Demos
  • The Flower Kings - Hope
  • Tony Iommi - From The Dark
  • Turmion Kätilöt - Resodance
  • Viper Queen - Munich City Nights
  • Wolfshead - Wolfshead
  • Wyrm Chasm - Wyrm Chasm
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.