Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Geen concerten bekend voor 10-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Dalbec (Converge) - 51
  • Glen Buxton (Alice Cooper)† - 78
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer)† - 78
  • Jenni Onishko (Kivimetsän Druidi) - 43
  • Martin Motnik (Eisbrecher) - 53
  • Roy Thomas Baker (producent)† - 79
  • Scott Columbus (Manowar)† - 69
  • Terry Butler (Obituary) - 58
  • Zoltán "Zoli" Téglás (Ignite) - 56
Review

Perzonal War - When Times Turn Red
Jaar van release: 2005
Label: AFM Records
Perzonal War - When Times Turn Red
De review van het vorige Perzonal War album ("Faces") ontlokte me een paar, hoewel cryptisch geschreven, persoonlijke uitspraken. Een band die je tot zulke dingen aanzet is wat waard. Niet dat het in dit geval semi-emotionele bagger betrof, van dat slepende jammerende gekweel van teksten over verloren of onbereikbare liefdes op akoestisch geneuzel met solo's die zouden moeten raken omdat ze hoog, langzaam en met een onstrakheid die per ongeluk ‘gevoel’ is genoemd zijn ingespeeld. Neen, Perzonal War speelde daar even vette metal. Een voor de hand liggende hoop is natuurlijk of het nieuwe album ook zo vet is. En is het zo?

Perzonal War is de Heavy Metal Band Die Steeds Meer Thrash Wordt, of zoals sommige mensen menen de Band Die Metallica Had Moeten Zijn. Want hoewel de band uit Duitsland komt heeft de muziek veel meer inspiratie geput uit de Bay Area Thrash. "When Times Turn Red" begint met een spanningopwekkende sitar die snel ontaardt in een knallend thrashnummer. De felle distortion siert, al is 'sieren' misschien niet het beste woord ervoor. Een werkwoord dat benadrukt dat je er niet zonder kleerscheuren vanaf komt is toepasselijker. 'Vernietigt' of 'sloopt' misschien?

Wie bij de term 'thrash' hoopt op een puur en onvervalst rauw eighties-gevoel zit verkeerd. De heavy metal van de tijd dat de band nog Personal War heette hoor je alleen nog terug in "The Unbeliever", maar ook bij Perzonal War is de aanstekelijke melodie nog een groot goed. Het eveneens melodieuze "Frozen Image" klinkt met zijn beats, samples en stemvervorming erg hedendaags. Er wordt op meer plaatsen geëxperimenteerd met studiospeeltjes. Zo klinkt de eerste helft van "Hope Dies Last" alsof het zo van een low-fi radio komt, iets waarvan het nut me overigens geheel ontgaat.

Matthias Zimmer, de zanger die de broer van James Hetfield had kunnen zijn, is er nog steeds bij maar gaat steeds minder 'Metallica' klinken. De gladde stem van twee albums terug die iedere zin met een Hetfield-achtige 'argh' eindigde is al helemaal verleden tijd. Op "For The Last Time" dat wel erg irritant zeurende zanglijnen kent of op "My Conspiracy", "Metti" klinkt er rauw en goed bij.

"When Times Turn Red" is wat je moet hebben als je Bay Area thrash met een modern tintje zoekt. Na "Faces" is de verrassing er wel een beetje af, maar Perzonal War is en blijft een érg sterke band.

Tracklist:
1. When Time Turns Red
2. In Flames
3. For The Last Time
4. The Unbeliever
5. My Conspiracy
6. New Age
7. Frozen Image
8. 5 More Days
9. Hope Dies Last
10. Inferno

Score: 87 / 100

Reviewer: Bob
Toegevoegd: 31 december 2005

Perzonal War - When Times Turn Red
Reactie van Luuk op 27-09-2007 om 10:46u
Score: 90 / 100

Heerlijke cd, zeker de moeite waard!!!!

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.