Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

De acht hoofdacts van Graspop 2026 zijn Bad Omens, Bring Me The Horizon, Def Leppard, Limp Bizkit, Sabaton, The Offspring, Twisted Sister en Volbeat. Hoeveel van deze bands zou jij komende zomer graag willen zien?

Alle acht
Zeven
Zes
Vijf
Vier
Drie
Twee
Eén
Geen van allen

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Clemens "Botis" Frank (Disillusion) - 42
  • Cliff Williams (AC/DC) - 76
  • Dick Wagner (Alice Cooper)† - 83
  • Henri "Henkka" Pirkkalainen (Excalion) - 42
  • Mamen Castaño (Arwen) - 49
  • Mappe Björkman (Candlemass) - 61
  • Steven Verstuyft (Consensus) - 57
  • Tim Skold (Shotgun Messiah) - 59
  • Timo Honkanen (Battlelore) - 46
  • Tom Englund (Evergrey) - 52
Review

Perzonal War - The Last Sunset
Jaar van release: 2015
Label: Metalville

Perzonal War - The Last Sunset

Het is altijd het lastigst te schrijven over een plaat die wel goed is, maar je niet volledig omver blaast. Zo'n schijf die je niet als onderzetter wilt gebruiken, maar ook niet van de daken wil schreeuwen dat het de nieuwste sensatie in metalland is. The Last Sunset van de Duitse thrashers van Perzonal War is zo'n plaat. Waar ik in 2008 nog laaiend enthousiast was over hun derde plaat Bloodline, heb ik bij The Last Sunset dat blijde gevoel echt iets bijzonders te horen helemaal niet.

Het is niet dat het qua musiceren verkeerd zit, of dat de songs van een laag niveau zijn. Het is veeleer dat het klinkt als zoveel andere bands in het thrashmetalgenre: rappe gitaren met strakke solo's, een zanger die in de verte klinkt als James Hetfield en natuurlijk een ijzersterke ritmesectie. Het weet me echter niet zo te raken als hun eerdere platen dat wel deden, althans, het grootste gedeelte van deze schijf, want naarmate deze plaat vordert, wint deze aan overtuigingskracht.

Het eerste deel bevat de aardige, harde songs Salvation, 30 Years en natuurlijk de verplichte ballads Never Look Back en When Faith Has Gone Forever. Vooral die laatste is te langgerekt en weet niet volledig te interesseren na al dat andere metalgeweld. De volgorde is ook niet geheel logisch wanneer er na al die lethargie nog een degelijke powerballad komt in de vorm van What Would You Say. Wanneer de groep vervolgens inzet met de sterke titelsong The Last Sunset, is weer duidelijk waarom deze band al bijna twintig jaar meegaat en hun eerdere albums op positieve reacties konden rekenen, want met die song wordt een solide slotakkoord ingezet.

Times Of Hate heeft een zeer pakkende vibe en met I See Nothing zit de groep weer helemaal op het juiste pad. Het is jammer dat de mannen met het vuur dat ze in de laatste song laten horen, geen volledig album hebben gevuld. Dat zou de herspeelbaarheid van dit The Last Sunset zeker ten goede zijn gekomen. Nu blijft het bij een degelijke plaat waar meer in had gezeten en gezien het eerdere materiaal van deze mannen, stelt me dat toch wel een beetje teleur.

Tracklist:
1. Salvation
2. Speed Of Time
3. 30 Years
4. Never Look Back
5. Metalizer
6. When Faith Has Gone Forever
7. What Would You Say
8. The Last Sunset
9. Times Of Hate
10. I See Nothing

Score: 75 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 30 mei 2015

Perzonal War - The Last Sunset
Reactie van CoenV op 02-06-2015 om 19:54u

Wat een bullshitscore weer. Een 'degelijke plaat', met 'aardige songs', 'die een beetje teleurstelt' geef je toch gewoon een 60/65.
Een 75 is een dikke voldoende, iets wat op geen enkele manier uit de recensie af te leiden is.

Zoeken
    12 december:
  • Astral Spear - Ancient Throne Of Sinister Rites
  • Dark Divination - Liitto Hengen Ja Veren
  • Glasgow Kiss - Down In Flames
  • Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 2
  • Moonlit Masquerade - Wreckage
  • Parásito - Despoblador II
  • Pedestal For Leviathan - Enter: Vampyric Manifestation
  • Sun Of The Suns - Entanglement
  • Unrecht - A Thousand And One Nightmares
  • Xathra - Renancer
  • 18 december:
  • Shadowborn - Through The Hourglass
  • 19 december:
  • Alien Orchestra - Under My Pale Skin
  • Funeral Vomit - Upheaval Of Necromancy
  • Imperatore - The Lionspirit
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.