Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Prostitute Disfigurement - Left In Grisly Fashion
Jaar van release: 2005
Label: Neurotic Records
Prostitute Disfigurement - Left In Grisly Fashion
Dames van Nederland en omstreken, opgepast! Dacht u de zomer lachend tegemoet te treden, zich in korte rokjes en strakke bustverpletteraars hijsend? Think again! Want vanaf vandaag loeren er weer hongerige ogen van achter parkbankjes en vuilcontainers en in donkere steegjes verspreidt de glimp van het meslemmet zijn kille gloed. Dus trek de burka maar uit de kast of spoed u naar uw locale Turk voor een vers exemplaar. Prostitute Disfigurement is immers weer op vrije voeten en gewelddadiger dan ooit tevoren.

De afgelopen maanden waande u u veilig daar de heren der deze ontleedgrage killerband zich achter slot en grendel van de Excess Studios bevonden. Maar nu is de gekte uitgebroken en geniet de band met volle (bloed)teugen van de herwonnen vrijheid. En niet onterecht, want in de Excess was het de afgelopen tijd zweten en zwoegen geblazen. Maar middels de nodige riffs, bier en maaginhoud (don't try this at home!) is de nieuwe plaat "Left In Grisly Fashion" dan alsnog aan elkaar gekleid. Een rotsvast recept, zoals gebleken is. Want geen sloopkogel heeft deze herriemassa vooralsnog ten gronde kunnen richten.

"Left In Grisly Fashion" ligt in wezen niet mijlenver van de voorganger "Deeds Of Derangement". Nog altijd speelt de band oorbotvergruisende brute death waar je met geen mogelijkheid ook maar een speld tussen weet te wrikken. Het tempo meet zich wederom met een denderende goederentrein, de riffs laten diepzeemijnen spontaan ontspringen en de knuppelende drums spannen uw hersenvlies met gemak voor hun karretje.
Wel heeft "Left In Grisly Fashion" iets diverser uitgepakt dan het werk dat Prostitute Disfigurement tot dusver heeft geleverd. Schrik niet, denk niet meteen aan drastische wentelingen. De heren houden hun gruwelnaam hoog en ontleden de muzikale slachtoffers nog met exact dezelfde toewijding en maken er wederom een bloederig zooitje van. Maar wat bijvoorbeel wel opvalt is dat de geluidmassa op "Left In Grisly Fashion" alleen maar in omvang is toegenomen. Kregen we met "Deeds Of Derangement" al een ferme muur van ruw steen, ijzersterk beton en dikke stalen draden over de hersenpan, dan heeft Prostitute Disfigurement de muur die de nieuwe plaat draagt alleen maar aangedikt. Het geluid is vol, massaal en overweldigend, vol bittere haat, woede, bloeddorst en dreiging.

Die sfeer van dreiging, ongenoegen en gruwelen omringt het nieuwe album overigens aan alle kanten. De artwork is deze keer werkelijk angstaanjagend, de onderwerpen van kabaal druipen bloed, wondvocht en ingewanden en de gorgelkrijsbrullende Niels jaagt de luisteraar weer de nodige stuipen op het lijf. Overigens krijgen zijn vocalen zo nu en dan wat bijval van Robbert Kok (oa Disavowed) en Joel Sta (oa Pyaemia), want zo af en toe schieten deze heren uit de grond vol mensenlijke resten om hun verbale medewerking te verlenen.
Ook horen we meer diversiteit in de riffs en ook het ritme weet zo nu en dan als breekpunt te fungeren.

Aanbidders van genadeloos beukende, rammende en razende herrie kunnen zich dus handwrijvend opmaken voor een heus half uurtje doorblazende no nonsense death metal van eigen bodem. U, die al enige tijd naar een knapperig stukje mensenvlees snaakt, volg het spoor van deze disfigurers en ze werpen u geheid een knabbelrestje toe.

Tracklist:
1. Body Ravage
2. Freaking on the Mutilated
3. Left in Grisly Fashion
4. The Corpse Garden
5. Bluedrum Torso
6. Victims of the Absurd
7. Shotgun Horror
8. Disemboweled
9. In Death's Decay
10. Bloodlust Redemption

Score: 89 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 6 juni 2005

Prostitute Disfigurement - Left In Grisly Fashion
Reactie van Een_Metalfan op 25-08-2005 om 04:18u
Score: 1 / 100

lol

Prostitute Disfigurement - Left In Grisly Fashion
Reactie van torre op 22-11-2005 om 23:04u
Score: 95 / 100

zeker een superstrak album, prachtig, je moet echt gewoon geestelijk helemaal lijp zijn om die teksten en riffs te verzinnen echt prachtig

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.