Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Kalender
Vandaag jarig:
  • Don Everly (The Everly Brothers)† - 89
  • Fredrik Lindgren (Unleashed)† - 55
  • Jani Lane (Warrant)† - 62
  • Jason Lader (Furslide) - 47
  • Kurt Ballou (Converge) - 52
  • Marco Kautonen (Sethian) - 49
  • Oliver Grbavac (Fleshcrawl) - 44
  • Rich Williams (Kansas) - 76
  • Ron Welty (The Offspring) - 55
  • Tim Cronin (Monster Magnet)† - 64
  • Urs Fischer (Felony) - 52

Vandaag overleden:
  • Jon Zazula (Megaforce Records) - 2022
Review

Blues Pills - Birthday
Jaar van release: 2024
Label: Pollinate Music

 -

Het leven bestaat uit verandering. De wereld transformeert, mensen groeien of stagneren en ook smaken, ervaringen en perspectieven kunnen in de loop der tijd langzaam of juist radicaal wijzigen. Dat doet soms pijn – het vertrouwde vormt vaak een baken – maar het kan ook tot nieuwe hoop, nieuw bewustzijn en verrijking leiden. In het geval van Blues Pills, de Zweedse bluesrockgroep rondom de formidabele zangeres Elin Larsson, vormt verandering eveneens een constante leidraad in de ontwikkeling van de groep. Het titelloze debuutalbum laat uitbundige en schurende bluesrock horen, waarin de fenomenale strot van Larsson een perfecte symbiose aangaat met het heerlijke gitaarwerk van Dorian Sorriaux. Wereldwijde lof valt de groep ten deel.

Blues Pills is echter een band die zijn eigen pad kiest. Met opvolger Lady In Gold (2016) en Holy Moly! (2020) kiest het gezelschap zeker niet voor de weg van de minste weerstand. Het fijnbesnaarde, psychedelische gitaarwerk wordt, zeker na het vertrek van Sorriaux, aan banden gelegd ten faveure van een meer songgerichte aanpak, waarin het stemgeluid van Larsson centraal staat en soul- en gospelinvloeden hun intrede maken. Lang niet iedereen kan deze verandering waarderen, maar wie de platen tijd geeft, zal ontdekken dat de relatief simpele composities desondanks erg fijn in het gehoor liggen en een verrassend hoge herspeelwaarde hebben.

Met het nieuwe album Birthday staat voor Larsson een van de grootste veranderingen die een mens kan doormaken centraal: haar zwangerschap. Het label heeft het dan ook over nieuwe emotionele diepte in de muziek. Toch is dat helaas niet helemaal terug te horen. Sterker nog: vooral de eerste helft van Birthday is ongekend matig. Van de eerste vijf nummers is alleen het redelijk aanstekelijke, maar verder behoorlijk simpele titelnummer nog enigszins de moeite waard. Het is een eenvoudig, maar effectief hardrocknummer dat wel wat weg heeft van Spiders. Don’t You Love It is een wel erg gemakzuchtige track, die muzikaal gezien weinig om het lijf heeft en ook nog eens flauwe teksten bevat. Voeg daar de futloze semi-ballad Top Of The Sky en het saaie en slaapverwekkende Like A Drug aan toe en een fiasco lijkt in de maak.

Gelukkig is de tweede helft van de plaat een heel stuk overtuigender. Piggyback Ride en Bad Choices halen het weliswaar niet bij het oudere werk, maar zijn ondanks hun ongecompliceerde karakter stiekem toch wel lekker in het gehoor liggende nummers, waarin vooral de pronte basgitaarritmes leidend zijn. Met Holding Me Back en Somebody Better horen we Larsson veel meer emotie en ziel in haar zang leggen. Met name laatstgenoemde track wordt vurig gezongen en met passie gespeeld. En I Don't Wanna Get Back On That Horse Again is zelfs bijzonder fraai. Het is een subtiel, gevoelig nummer, dat van klein en ingetogen mooi openbloeit middels lekker jankende gitaarriffs.

Zo is Birthday een zeer wisselvallig album. Zeker gedurende de eerste helft komt Blues Pills in muzikaal opzicht mat en saai voor de dag. Solo’s zijn nergens meer te vinden, maar waar de vorige platen nog interessante en weldoordachte arrangementen bevatten, is Birthday in compositorisch opzicht gewoon een lui album. De band leunt te gemakkelijk op de zang van Larsson, alsof dat op zichzelf al voldoende zou zijn om goede nummers te produceren. De tweede helft laat bij vlagen meer horen van de charme en kwaliteit die het gezelschap onmiskenbaar in zich heeft. Desondanks blijft het eindresultaat teleurstellend en zal Blues Pills met deze plaat zeker geen oude fans weten terug te winnen.

Tracklist:
1. Birthday
2. Don't You Love It
3. Bad Choices
4. Top Of The Sky
5. Like A Drug
6. Piggyback Ride
7. Holding Me Back
8. Somebody Better
9. Shadows
10. I Don't Wanna Get Back On That Horse Again
11. What Has This Life Done To You

Score: 65 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 25 augustus 2024

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.