Fleddy Melculy
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
  • 7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
    1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aesop Dekker (Agalloch) - 56
  • Albert Collins† - 94
  • Brian Greenway (April Wine) - 75
  • Cub Koda (Brownsville Station)† - 78
  • Earl Slick (Dirty White Boy) - 74
  • Esa Holopainen (Amorphis) - 54
  • Ethan Brosh (Fifth Angel) - 47
  • Ivan Sekyra (Drakar)† - 74
  • Jane Dornacker (The Tubes)† - 79
  • Kevin Griffin (Better Than Ezra) - 58
  • Kevin Storm (Heidevolk) - 46
  • Mariska Veres (Shocking Blue)† - 79
  • Martin Turner (Wishbone Ash) - 79
  • Mathias van Echelpoel (Chikatilo) - 34
  • Mikkel Sandager (Mercenary) - 50
  • Ola Aarrestad (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Richard Oakes (Suede) - 50
  • Robert Lelièvre (Pan)† - 84
  • Timo Claas (Lay Down Rotten) - 47
  • Wayne Fabra (Necrophagia) - 60

Vandaag overleden:
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 2026
Review

Blues Pills - Lady In Gold
Jaar van release: 2016
Label: Nuclear Blast Records
Blues Pills - Lady In Gold
Verschillende keren ben ik ervan beschuldigd dat ik er genoegdoening van krijg om met name populaire bands af te serveren met een bak kritiek en een cijfer te geven waar je vroeger na het terugkrijgen van een proefwerk niet mee naar huis durfde te komen. Ik geef toe dat het schrijven van dat soort reviews me in een aantal gevallen makkelijk afgaat, maar stiekem zou ik ook veel liever compleet in mijn nopjes zijn geweest wanneer de laatste platen van Slayer en Exodus echt tof waren. Soms doet kritiek leveren wel degelijk pijn. Zeker wanneer het gaat om een bandje dat je vanaf het prille begin volgt. Blues Pills bleef na de aankondiging dat ze op Roadburn zouden spelen, op mijn radar. Dit bandje zou het nog wel eens kunnen gaan maken! Ik was een van de gelukkigen die zich in het zaaltje wist te proppen en een weergaloos optreden aanschouwde. Na afloop rende ik naar de merchandisezaal om een shirt te kopen en net naast de toen nog enige EP Bliss te grijpen. Dat stukje tien inch vinyl is inmiddels op E-Bay zijn gewicht in goud waard.

In mijn review over het debuutalbum was ik nog voorzichtig positief, omdat daar nog enkele songs op staan die simpelweg erg goed zijn. Ik noemde Blues Pills een "veelzijdige band", maar het verminken van de evergreen Devil Man werpt nog steeds een schaduw over die plaat en vervolgens sloot ik mijn verslag af met: ‘Ik hoop dat ze weer de goede weg inslaan’. Daar is het blijkbaar goed misgegaan, want terwijl Blues Pills de wereld veroverde en haar publiek smachtte naar meer muziek, lijkt dit viertal alleen maar verder afgegleden te zijn.

Het hele album is samen te vatten in de single Lady In Gold. Vind je het (ook) niks, dan mag je er rustig van uitgaan dat je de rest ook niet zal pruimen. De opbouw is pure popmuziek, de teksten zijn erbarmelijk en worden op lelijke wijze uit het anders gouden strotje van Elin Larsson geperst. Maar, last but not least, wáár is de blues? Dorrian Sorriaux wist ons te verrassen met gitaarspel dat je doorgaans alleen bij gitaarveteranen hoort, maar hij bivakkeert continu op de achtergrond. Vurige solo’s zijn vervangen door slap gepingel van een beginnend gitarist. Het is dat zijn naam in de credits vermeld wordt, anders zou ik denken dat Dorrian niet meer in Blues Pills zit. Sommige mensen zullen het met me eens zijn en anderen kunnen Lady In Gold best pruimen, maar slechts een enkeling zal het briljant vinden.

Denk nou niet dat Lady In Gold het zuur is waar je doorheen moet. Dat moet zelfs nog komen. Songs als I Felt A Change en Bad Talkers zijn werkelijk om te janken. Ze zijn veel te simpel qua opzet. De teksten zijn pijnlijk slecht en om heel eerlijk te zijn, valt het vocaal soms flink tegen. Mijn gedachten dwalen nogal eens af naar het gekweel van popsterren als Whitney Houston en Adele en dat is iets wat me op voorhand onmogelijk leek. Elin Larsson klinkt over het algemeen wel gewoon goed, zoals je dat mag verwachten. De balans verschuift alleen in rap tempo naar een kant die op deze website niet besproken wordt. Een goede zanger(es) kan matige muziek slechts ten dele verbloemen. Sommige songs hebben potentie, maar verzanden stuk voor stuk. Alleen Elements And Things doet denken aan waar Blues Pills goed in is.

Je snapt misschien wel dat dit pijn doet. Ik had Blues Pills echt hoog zitten, maar dat is inmiddels wel voorbij. De blues is zo goed als verdwenen en dus zou ik bijna een naamswijziging willen voorstellen. Misschien maakt de band hier wel de juiste keuzes en zal het straks voor een uitverkocht Ziggo Dome spelen. De verschuiving naar soul en pop is commercieel gezien heel verstandig, maar metal- en hardrockminnend volk zal grotendeels afhaken. Laat ik in dat geval maar een van de eerste zijn. Met pijn in het hart, want deze soulplaat is een zielloze bedoening.

Tracklist:
1. Lady In Gold
2. Little Boy Preacher
3. Burned Out
4. I Felt A Change
5. Gone So Long
6. Bad Talkers
7. You Gotta Try
8. Won't Go Back
9. Rejection
10. Elements And Things

Score: 50 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 22 juli 2016

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
  • 7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.