-
10 september:
- Pendragon 12 september:
- Angelcrypt en Artefacts
- Ayreon 13 september:
- Ayreon 14 september:
- Ayreon
- Chris Caffery (Savatage) - 58
- Daniel Mÿhr (Sabaton) - 45
- Doug Ingle (Iron Butterfly) - 79
- Erik Ljungqvist (Arise) - 46
- Jani Liimatainen (Sonata Arctica) - 45
- Jukka Ruotsalainen (Wingdom) - 46
- Kristoffer "Garm" Rygg (Arcturus) - 49
- Lucien Francœur (Aut’Chose)† - 77
- Michael Sjöö (Seven Tears) - 40
Geplaatst op 11-01-2020 om 12:43u.
In de nieuwjaarsnacht is in de dierentuin van Krefeld, vlak over de grens bij Venlo, een apenverblijf afgebrand. Op 25 en 26 januari wordt een benefietconcert georganiseerd in Kulturfabrik Krefeld, om geld op te halen voor de dierentuin zodat men het verblijf kan herbouwen. Een van de bands die daar zal optreden, is Blind Guardian. De band komt namelijk uit die regio. De mannen zullen op 26 januari een korte akoestische set spelen. Meer informatie vind je op www.kulturfabrik-krefeld.de.
Geplaatst op 11-01-2020 om 11:00u.
Op 6 maart komt Dance With The Devil van Burning Witches uit via Nuclear Blast Records. Dat is het derde album van de van oorsprong Zwitserse formatie, waar inmiddels twee Nederlandse vrouwen in zitten: gitariste Sonia Nusselder (Ursinne, ex-Ecocide) en zangeres Laura Guldemond (ex-Shadowrise, Epic Rock Choir). De metalvrouwen hebben een clip online laten zetten bij Sea Of Lies.
Lees verder...
Geplaatst op 11-01-2020 om 08:00u.

Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 10-01-2020 om 22:37u.
Afgelopen dinsdag is Neil Peart overleden, zo meldt muziekblad Rolling Stone. Bij de drummer van Rush werd drie jaar geleden een tumor in zijn hoofd ontdekt, waar hij sindsdien tegen vocht. Afgelopen dinsdag heeft hij de strijd helaas verloren. Peart is 67 jaar oud geworden.
De Canadees Neil Peart werd op 12 september 1952 geboren in Hamilton, Ontario. In 1974 trad hij toe tot Rush. De band had op dat moment net het eerste album uitgebracht, maar drummer John Rutsey verliet de band omdat hij niet op tour kon. Hij werd vervangen door Peart, die vanaf dat moment ook de voornaamste tekstschrijver van de band zou worden. Het eerste album waar Peart op te horen zou zijn, was het in 1975 verschenen tweede album Fly By Night. Twee albums later volgde de grote doorbraak voor Rush middels het prachtige 2112, waarvoor Peart de meeste songteksten gescheven heeft. In 2012 verscheen het laatste album Clockwork Angels. Daarna tourde Rush nog enkele jaren, maar in 2015 speelde Rush zijn laatste show. Enkele van de shows op deze laatste tour zijn verschenen op het livealbum R40 Live.
Geplaatst op 10-01-2020 om 21:50u.
Op 6 maart verschijnt Unbroken van het Duitse Crematory. The Downfall is de eerste single van het vijftiende album van de gothicmetalband. De tour in april en mei doet alleen Duitse en Zwitserse podia aan.
Lees verder...
Geplaatst op 10-01-2020 om 21:05u.
Jesse Draxler en Poppy hebben een clip geregisseerd voor het nummer Anything Like Me. De track staat op het vandaag via Sumerian Records verschenen I Disagree. Op 17 maart staat de Amerikaanse artieste in Melkweg te Amsterdam, een dag later in Orangerie te Brussel en op 21 maart in Zeche te Bochum.
Eerder deelden we de clips bij Fall To Ascend en Goodbye Divinity van Sons Of Apollo. Nu is het de beurt aan Desolate July. De drie tracks staan op het volgende week vrijdag te verschijnen album MMXX. Op 21 maart komt de supergroep naar Prognosis te Eindhoven.
Vorige week meldden we dat er een videoclip zou verschijnen bij Your Broken Shore van My Dying Bride. Die is er nu. Het is een voorproefje van wat je kunt verwachten van The Ghost Of Orion. Het nieuwe album van de Engelse doomformatie komt op 6 maart uit.
Op 7 februari releaset Metal Blade Records Illuminati van God Dethroned. De blackened deathmetalformatie van eigen bodem heeft beelden opgenomen voor een clip bij Spirit Of Beelzebub. Er zijn drie albumreleaseshows. Op 7 februari staan de veteranen samen met Asmah en Dawn Of Disease in Alter Schlachthof te Lingen, een dag later in Het Podium te Hoogeveen (enige show met Sisters Of Suffocation erbij) en nog een dag later in Baroeg te Rotterdam.
Star Wars-fans kennen Galactic Empire wellicht al. De Amerikaanse groep verpakt soundtracks van de film in een metaljasje. The Rise Of Shredi staat op het door Rise Records uitgebrachte Episode II (2018).
De punkers van Slime hebben een videoclip op het YouTube-kanaal van Arising Empire laten zetten bij de track Wem Gehört Die Angst?. Het label brengt het gelijknamige album op 13 maart uit. De tour van de groep die vorig jaar het veertigjarig jubileum vierde, vindt momenteel en de komende maanden plaats in Duitsland.
Lees verder...Geplaatst op 10-01-2020 om 12:48u.
Zanger/gitarist Nergal is binnenkort met zijn hoofdband Behemoth te zien in de Ziggo Dome, als voorprogramma van Slipknot. Ondertussen maakt de Pool zich ook nog klaar voor de release van het tweede album van zijn nevenproject Me And That Man. De nieuwe plaat heet New Man, New Songs, Same Shit, Vol.1 en hiervan is zojuist de derde single Surrender gelanceerd. Op dit nummer zijn Dead Soul en Rob Caggiano van Volbeat te horen. Het hele album staat vol met gastbijdrages. Onder meer Ihsahn (Emperor), Jørgen Munkeby (Noorse Shining), Brent Hinds (Mastodon), Corey Taylor (Slipknot) en Niklas Kvarforth (Zweedse Shining). New Man, New Songs, Same Shit, Vol.1 ligt vanaf 27 maart in de winkels.
Lees verder...
Geplaatst op 10-01-2020 om 10:10u.

Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 09-01-2020 om 21:30u.
Frankie Nasso is de regisseur van de clip bij Heavy Metal Rules van Steel Panther. Het is een vervolg op die van Death To All But Metal.
Op 6 maart releaset Season Of Mist Black Tides Of Obscurity van Earth Rot. Dat is een deathmetalformatie uit het Australische Perth. Dark Spirit Photography is verantwoordelijk voor de beelden bij Dread Rebirth.
We gaan verder met progressieve deathened black metal van RaptvrE. De oosterburen hebben een clip vrijgegeven bij Echokammer. De track staat op het in november via The Crawling Chaos Records verschenen debuut Monuments Of Bitterness.
Phil Demmel (Machine Head, Vio-lence) is te gast bij Disciples Of Verity. Dat is een samenwerkingsverband van Corey Glover (zanger Living Colour, Bowie Experience), George Pond (ex-bassist Negative Sky), Corey Pierce (ex-drummer God Forbid), Mark Monjoy (gitarist Sekond Skyn) en Danny Puma (leadgitarist Negative Sky). De track staat op het later dit jaar te verschijnen album Pragmatic Sanction.
Het Mexicaanse Atrum heeft beelden wereldkundig gemaakt bij Cancér. Het depressive suicidal black metal-nummer staat op de split met Indirect Euthanasia en Without Sadness: Between Heavens Of Disappointment uit 2019.
Aaron Gillespie van Underoath is te gast bij Silverstein in Infinite. Op 6 maart viert de posthardcoregroep uit Canada het twintigjarig jubileum met het nieuwe album A Beautiful Place To Drown.
Lees verder...Geplaatst op 09-01-2020 om 20:30u.
In september vorig jaar was zangeres Amy Lee van Evanescence al te horen in de trailer van Gears 5, een game van Xbox. In eerste instantie nam ze de track op als soloproject, maar inmiddels is er een door P.R. Brown geregisseerde clip bij de Evanescence-versie van de Fleetwood Mac-track. Lee: "I was drawn to the story of Kait overcoming fear and standing up to fight. Her story of breaking out with her own voice is most definitely one I relate to!" Behalve Lee hoor je ook Troy McLawhorn zingen en is er samengewerkt met een orkest en harpiste Kirsten Copely. De door Bobby Tahouri geproduceerde cover zal niet op het aankomende, vijfde album staan.
Lees verder...Geplaatst op 09-01-2020 om 11:04u.

Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 09-01-2020 om 10:26u.
Volgende maand brengt The Amity Affliction een nieuwe plaat uit. Deze heeft de romantische titel Everyone Loves You... Once You Leave Them. Het nieuwe album van deze Australiërs ligt vanaf 21 februari in de winkel, maar de band heeft nu wel al de tweede single Soak Me In Bleach uitgebracht, waarvan je hier de videoclip kan zien. Op 1 maart is de band te zien in Trix in Antwerpen en op 3 maart in de Melkweg in Amsterdam, als support van Beartooth.
Lees verder...
Geplaatst op 08-01-2020 om 21:54u.
Het tweede decennium van deze eeuw zit er op. Aangezien het lijstjestijd is, hebben onze redacteuren ook hun lijst ingeleverd van wat zij de beste 10 albums van de afgelopen 10 jaar vinden. Je kunt ze hier vinden!
Lees verder...Geplaatst op 08-01-2020 om 21:45u.
Op 24 januari releaset Season Of Mist Infinite Regress van Defiled. Dat is de zesde full-length van de Japanners, die al sinds 1992 actief zijn. Een voorproefje vind je hier met de clip bij Masses In Chaos.
Troy Sanders van Mastodon is te gast bij Kvelertak in Crack Of Doom. De rocker staat op Splid, dat op 14 februari via Rise Records verschijnt. Stian Andersen is de regisseur van de beelden.
De muziek van The Ocean kun je het beste live ervaren. De postmetalband heeft live-beelden van de tour uit India in 2019 online gezet onder de track Cambrian II: Eternal Recurrence, waarvan de originele versie te vinden is op Phanerozoic I: Palaeozoic (2018).
Eerder deelden we de clip bij Succumb van het Amerikaanse Seven Spires. Nu is het de beurt aan die bij Drowner Of Worlds. Beide tracks staan op Emerald Seas. Dat is het tweede album van de symfonische powermetalformatie. Het door Hans Zimmer en negentiende-eeuwse Romantiek geïnspireerde album komt op 14 februari uit.
Imaginary Friends is de partij achter de beelden bij Le Manu van Shepherds Reign. De alternatieve rock/metalband is de eerste Polynesische band en de eerste waarvan de teksten in het Samoaans zijn. Voorts gebruikt de band traditionele percussie, zoals de PÄtÄ“.
Het Belgische Black Mirrors heeft beelden bij de akoestische versie van Günther Kimmich wereldkundig laten maken op het YouTube-kanaal van Napalm Records. De originele versie staat op het debuutalbum Look Into The Black Mirror (2018). De zuiderburen staan komen volgende week woensdag naar het Eurosonic-festival in Groningen.
Lees verder...Geplaatst op 08-01-2020 om 20:45u.
Het gaat slecht met de gezondheid van Dave Ingram. Hij heeft onder andere te kampen met heupluxatie en botontkalking. Vanwege een infectie in het bot moet hij geopereerd worden. Wij wensen hem een goed herstel. De Latijns Amerikaanse tour van Benediction is gecanceld. De albumrelease en zomershows gaan gewoon door.
Duncan Patterson (Íon, ex-Anathema, ex-Antimatter, ex-Dreambreed) heeft de stekker uit Alternative 4 getrokken. Er was al langere tijd onzekerheid over de toekomst van het alternatieve rockproject dat hij in 2010 initieerde. Alternative 4 maakte twee albums: The Brink (2011) en The Obscurants (2014).
Op zaterdag 18 januari is er een open dag van Metal Factory in Eindhoven. De metalmuzikantenopleiding verwelkomt inmiddels ook internationale studenten.
Op 3 februari komt A Place Of Buried Light van Arbrynth uit. Dat is de tweede full-length van de forestmetalband uit het Australische Melbourne, die sinds 2006 actief is.
Het optreden van Izegrim dat morgen gepland stond in Gigant te Apeldoorn gaat niet door vanwege een autogeluk van gitarist Jeroen Wechgelaer en vocaliste Marloes Voskuil. We wensen hun een spoedig herstel. Distillator zal de headlinerspot overnemen. Daarnaast geven Bodyfarm, Rages Of Sin en Black Rabbit acte de présence.
Ter ere van het tienjarig jubileum van The Evolution Of Chaos van Heathen verschijnt op 31 januari via Mascot Records een geremasterde versie. De release van de thrashformatie uit Verenigde Staten bevat de bonustrack Seasons Of Purgatory. De cd/dvd heeft als bonusmateriaal een twee uur durende making of- documentaire en het live-optreden op Thrash Domination 2009 in Japan.
Lees verder...-
12 september:
- Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
- Helstar - The Devil's Masquerade
- Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
- Mötley Crüe - From The Beginning
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.