Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 februari:
  • Michael Schenker
  • 26 februari:
  • Batushka
  • Between The Buried And Me en Monosphere
  • Fleddy Melcully en Rotzak
  • 27 februari:
  • A.A. Williams
  • Fleddy Melculy
  • Necrotted, Necrotesque en Melting Eyes
  • No Turning Back, Curselifter en Spear
  • Omnium Gatherum, Fallujah en In Mourning
  • Ronker en Infliktion
  • 28 februari:
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
Geen concerten bekend voor 24-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden)† - 63
  • Anita Auglend (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Chris Fehn (Slipknot) - 53
  • Jarmo Pääkkönen (Excalion) - 43
  • Leshi (Arafel) - 44
  • Mario Caldato Jr. (producent) - 65
  • Michael Bøgballe (Mnemic) - 49
  • Nicky Hopkins (The Rolling Stones)† - 82
  • René Berg (Hanoi Rocks)† - 70
  • Shinya Terachi (Dir En Grey) - 48
  • Stefan "Stefu" Piesnack (Hanoi Rocks) - 69
  • Steve Dawson (Saxon) - 74
  • Trace Cyrus (Metro Station) - 37
Review

AirForce - Strike Hard
Jaar van release: 2020
Label: Pitch Black Records

AirForce - Strike Hard

Na ruim vier decennia zijn er nog tal van bands die zich begeven op het pad van de traditionele new wave of British heavy metal (NWOBHM). Soms levert dat aardige platen op. Het Britse AirForce met oud-Iron Maiden-drummer Doug Sampson in de gelederen doet met Strike Hard een poging de klassieke metalstroming gaande te houden.

Deels lukt dat, want de tien originele tracks en de The Sensational Alex Harvey Band-cover Faith Healer zijn goed geproduceerd en gemixt. Bovendien steken de simpele songs aardig in elkaar. Voorspelbaar is het zeker, maar dat is bij veel muziek geen bezwaar. AirForce maakt indruk met de lekkere, traditionele rockers Finest Hour, Fight en Don't Look In Her Eyes. De ballad Wargames is eveneens een bescheiden hoogtepunt.

Het gitaarwerk doet vooral tijdens de solo's denken aan dat van het vroege Iron Maiden. De overeenkomsten met die grootmacht worden versterkt door zanger Flávio Lino (ex-Deadlyforce), die qua zangstijl sterke overeenkomsten vertoont met Bruce Dickinson. Bovendien krijgt het kwartet tijdens Don't Look In Her Eyes vocale hulp van oud-Maiden-zanger Paul Di'Anno. Tijdens The Reaper is er tevens een aardige gastbijdrage van zanger Ivan Giannini (Vision Divine). Beide duetten zorgen voor de broodnodige variatie, want een gebrek daaraan is wat dit album opbreekt.

Het leeuwendeel van het materiaal op Strike Hard bestaat uit midtempo tracks die maar voortkabbelen. Het eerdergenoemde The Reaper is met ruim vijf minuten simpelweg te lang. Datzelfde geldt voor Band Of Brothers en Die For You. Beide songs hebben een wel heel flauw refrein. Na een album vol relatief simpel riffwerk wil ook The War Inside met meer van hetzelfde niet meer beklijven.

AirForce maakt met Strike Hard dan ook geen verpletterende indruk. Een goede partij traditionele heavy metal smaakt altijd naar meer, maar dit viertal speelt te veel op veilig om te overtuigen. Het is jammer dat de aanstekelijke, snelle metaltracks als Finest Hour niet de boventoon voeren.

Tracklist:
1. Fight
2. Die For You
3. Son Of The Damned
4. The Reaper
5. Finest Hour
6. Don't Look In Her Eyes
7. I Feel Your Pain
8. Wargames
9. Band Of Brothers
10. The War Inside
11. Faith Healer (The Sensational Alex Harvey Band-cover)

Score: 64 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 1 september 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.