Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfredo Ortiz (Beastie Boys) - 51
  • Anne Bredon† - 96
  • Diane Warren (songwriter) - 70
  • Doug Scarratt (Saxon) - 67
  • Glenn Ljungström (In Flames) - 52
  • Jaakko Heinonen (Total Devastation) - 45
  • Mark Isham (componist) - 75
  • Michael Bishop (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 58
  • René Rokx (Callenish Circle) - 57

Vandaag overleden:
  • Keith Moon (The Who) - 1978
Review

Sepulchral Curse - Only Ashes Remain
Jaar van release: 2020
Label: Transcending Obscurity Records

Sepulchral Curse - Only Ashes Remain

Het is een publiek geheim voor liefhebbers van death metal dat Transcending Obscurity Records een aantal zeer talentvolle deathmetalbands in de stal heeft staan. Een debuutalbum dat via Transcending verschijnt, is daarom per definitie de moeite van het beluisteren waard. Soms zitten daar juweeltjes tussen en dat is ook het geval met Only Ashes Remain, het debuutalbum van Sepulchral Curse.

Op het internet doet een theorie de ronde dat Finland helemaal niet bestaat. Een relatief grote groep mensen is daar hardnekkig in gaan geloven. Datzelfde heb ik meerdere keren gelezen over Finse death metal. Onzin natuurlijk, want de Finnen geven wel degelijk een eigen draai aan deze stijl. Het probleem is dat iedere Finse band een andere insteek kiest, waardoor je moeilijk de stijl als geheel als typisch Fins kunt kenmerken. Ik noem bijvoorbeeld Abhorrence, Amorphis, Convulse en Sentenced. Stuk voor stuk bands die van invloed zijn geweest op de ontwikkeling van death metal. En vergeet Demigod niet. Sepulchral Curse treedt in de voetsporen van de oude meesters en is een schoolvoorbeeld van een Finse band die het allemaal net weer iets anders aanpakt dan de grote massa.

De basis wordt gevormd door ouderwetse death in Amerikaanse stijl, vermengd met thrash, groove, melodeath en elementen uit black metal. Door het gevarieerde karakter ligt het album meteen prettig in het gehoor, maar Only Ashes Remain is absoluut een groeiplaat. Wat meteen opvalt is de goede mix. Alle instrumenten en details komen goed tot hun recht en toch klinkt het niet te clean. De smerige sound die onlosmakelijk verbonden is met ouderwetse death is nog voldoende aanwezig.

Zonder enig intro knalt From Within The Bowels Of The Earth uit de speakers. De openingstrack zet de toon voor deze plaat. De diepe grunts en technische riffs die de US-stijl kenmerken, worden na een minuut afgewisseld door een groovende passage. Halverwege doen screams hun intrede en opeens klinkt Sepulchral Curse onmiskenbaar als een Scandinavische band. Die mengeling van stijlen vormt de basis. Swarming Blackness ontpopt zich na meerdere luisterbeurten tot de favoriete track, op de voet gevolgd door Dead Stars Drawing Spirals. De andere nummers doen er nauwelijks voor onder. Zo heeft het uitgesponnen Maan Tuhkien Uneen een progressiever karakter en verveelt het geen seconde.

Only Ashes Remain is een uitstekend debuutalbum van een band die mij niet bekend was. Toch had ik Sepulchral Curse al kunnen kennen als ik beter de releases van Transcending Obscurity Records in de gaten had gehouden. De tweede ep At The Onset Of Extinction (2016) kwam eveneens via dat label uit. Die release is destijds zeer goed ontvangen, maar heb ik niet opgemerkt. Zorg dat jou zoiets niet gebeurt, want Sepulchral Curse is verplichte kost voor liefhebbers van ouderwets goede death.

Tracklist:
1. From Within The Bowels Of The Earth
2. Swarming Blackness
3. Into The Depths Unknown
4. Eyes Inside
5. Church Of Loss
6. Dead Stars Drawing Spirals
7. Maan Tuhkien Uneen

Score: 85 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 31 augustus 2020

Meer Sepulchral Curse:

Zoeken
    4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.