Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Izegrim, The Heritance en F.T.O.M.
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
  • 13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
    7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bernie Marsden (Whitesnake)† - 75
  • Helena Kotina (Nervosa) - 32
  • Hoyas (Galadriel) - 42
  • Hubert ter Meulen (Whispering Gallery) - 51
  • Johnny Lee Middleton (Savatage) - 63
  • Kii Arens (regisseur) - 59
  • Lex Icon (The Kovenant) - 48
  • Mike Khalilov (Revolution Renaissance) - 40
  • Phil Campbell (Motörhead)† - 65
  • Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (componist)† - 186
  • Reidar "Horgh" Horghagen (Immortal) - 55
  • Rodrigo Contreras (Criminal) - 54
  • Steven Banx (Angel Dust) - 49
  • Sven Deckers (Axamenta) - 45
  • Wolfgang Hasche (Running Wild) - 65

Vandaag overleden:
  • Romanthony (Daft Punk) - 2013
  • Steve Albini (Big Black) - 2024
Nieuwe enqu

Geplaatst op 29-05-2022 om 10:40u.

Van 16 t/m 19 juni vindt eindelijk de 25ste (jubileum)editie van de Graspop Metal Meeting plaats. Doordat het Vlaamse festival tegenwoordig zes podia heeft, zitten er flink wat overlappingen in het tijdschema. Wat vind jij dit jaar de lastigste keuze?

Wat vind jij de meest vervelende overlapping in het tijdschema van Graspop 2022?

Mis jij de lastigste keuze in het voorgedrukte rijtje keuzemogelijkheden? Stem dan s.v.p. op de optie "een andere clash, namelijk:" en vertel ons in een Facebook-reactie wat jij de meest vervelende overlapping vindt in het programma van de Graspop Metal Meeting.

Nieuwe enqu

Lees verder...

Into The Grave 2026

Review: Violet Cold - Səni Uzaq Kainatlarda Axtarıram

Geplaatst op 28-05-2022 om 18:12u.

Wie dit webzine de laatste jaren een beetje heeft gevolgd, heeft kunnen merken dat ik op zijn zachtst gezegd nogal lyrisch kan worden bij de release van een nieuw Violet Cold-album. Dit eclectische eenmansproject uit Azerbeidzjan heeft sinds de release van het debuutalbum Desperate Dreams (2015) een soort schokgolf in mijn hersenen ontketend. De volstrekt unieke sound, waarin black metal, shoegaze en synthwave een synthese aangaan die de som der delen volledig ontstijgt, heeft een aantal meesterwerken opgeleverd die nog steeds in mijn geheugen gegrift staan.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: Violet Cold - Səni Uzaq Kainatlarda Axtarıram

Lees verder...
Negen clips met onder meer Grave Digger en Nile

Geplaatst op 27-05-2022 om 22:40u.

Toch nog, vlak voor het nachtelijke uur. Negen clips: geniet ervan en een prettig weekend gewenst.

  • Grave Digger (heavy metal)
  • Nile (death metal)
  • Imperial Triumphant (extreme metal)
  • Deep Sun (symphonic metal)
  • Kaleido (alternative rock)
  • Final Light (electronic)
  • Conjurer (sludge)
  • Philosophobia (progressive metal)
  • Mechromorph (brutal deathcore)

Negen clips met onder meer Grave Digger en Nile

Lees verder...

Dynamo Metalfest 2026

Foto's van Korn en Fever 333 in Amsterdam

Geplaatst op 27-05-2022 om 15:00u.

Deze week kwam Korn naar Amsterdam, voor een show in AFAS Live. Het voorprogramma werd verzorgd door de mannen van Fever 333. Conny was erbij en maakte een prachtige fotoreportage.

Foto's van Korn en Fever 333 in Amsterdam

Lees verder...
Review: WolveSpirit - Change The World

Geplaatst op 27-05-2022 om 14:30u.

Het Duitse classicrockgezelschap WolveSpirit is met Change The World alweer toe aan zijn zesde langspeler. Buiten de landsgrenzen heeft het gezelschap nog weinig potten weten te breken. Dat zal enerzijds te maken hebben met de overdosis aan occulte, psychedelische en retro-rockbandjes die de laatste jaren zijn opgericht. Anderzijds loopt de muziek van het gezelschap rondom de broers Oliver en Richard Eberlein en de Amerikaanse Deborah "Debbie" Craft niet over van de kwaliteit. Voorganger Fire And Ice (2018) is een wisselvallig werkstuk, waarop vooral de wat zeurderige, nasale zang van Craft een storende factor blijkt.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: WolveSpirit - Change The World

Lees verder...
Tweede single van nieuw Blind Guardian-album

Geplaatst op 27-05-2022 om 13:53u.

Volgende week is Blind Guardian een van de headliners van het Rock Hard Festival in Gelsenkirchen, waar de band misschien al een van de nieuwe singles gaat spelen. Vandaag brengt de powermetalgigant namelijk de tweede single uit van het aankomende album The God Machine. Op de plaat moet je nog tot begin september wachten, maar je kunt nu wel al genieten van Blood Of The Elves.

Lees verder...
Negen nieuwe clips: Rammstein, Saor, Darkane ...

Geplaatst op 26-05-2022 om 22:15u.

Hoewel het trieste nieuws rond het overlijden van Yes-drummer Alan White overheerst, willen we je onderstaande clips niet onthouden.

  • Rammstein (industrial metal)
  • Saor (melodic death metal)
  • Darkane (melodic death metal)
  • Classless Act (hard rock)
  • Our Dying World (melodic death metal)
  • Projected (alternative rock)
  • CoreLeoni (heavy rock)
  • Gnome (stoner)
  • Märvel (Moon Martin cover)

Negen nieuwe clips: Rammstein, Saor, Darkane ...

Lees verder...
Yes-drummer overleden

Geplaatst op 26-05-2022 om 22:00u.

Alan White is vandaag na een kort ziekbed in de Amerikaanse stad Seattle op 72-jarige leeftijd overleden. De Britse drummer trad in 1972 tot de progressieve rockband Yes toe, als opvolger van mede-oprichter Bill Bruford (die naar King Crimson verkaste). Sinds de dood van bassist Chris Squire in 2015 was White het langstzittende groepslid van Yes.

Voordat hij zich bij de legendarische progrockers aansloot, was hij actief bij de Plastic Ono Band van John Lennon en Yoko Ono. Alans drumspel is onder meer te horen op de klassieke singles Instant Karma! (1970) en Imagine (1971). Op de populaire track Jealous Guy (1971) bespeelde de slagwerker een vibrafoon. Alan White werkte daarnaast mee aan vele andere platen, van bijvoorbeeld The Alan Price Set en George Harrison.

Met Yes nam Alan White populaire albums op als Relayer (1974), Going For The One (1977) en het commercieel bijzonder succesvolle 90125 uit 1983, dat de internationale hitsingle Owner Of A Lonely Heart bevat. De drummer schreef ook mee aan diverse Yes-songs. Zijn laatste studiorelease met de groep is het afgelopen oktober verschenen studio-album The Quest.

Enkele dagen geleden maakte Yes al bekend dat Alan White om gezondheidsredenen zou ontbreken bij de aankomende Britse en Ierse tournee, waarin de groep onder meer de lp Close To The Edge uit 1972 integraal zal spelen, ter ere van het vijftigjarig jubileum van die klassieke langspeler. Deze optredens zullen doorgaan met vervanger Jay Schellen (die de afgelopen jaren regelmatig als stand-in fungeerde) en worden opgedragen aan White.

Yes-drummer overleden

Lees verder...
Voormalig Mnemic-zanger overleden

Geplaatst op 26-05-2022 om 21:36u.

Voormalig Mnemic-frontman Guillaume Bideau is eergisteren overleden, zo bevestigen meerdere bronnen, waaronder Dirk Verbeuren, met wie hij in Scarve samenwerkte. De Fransman was behalve in Mnemic (2006-2013) en Scarve (1998-2006) actief voor meerdere bands, waarvan One-Way Mirror de bekendste is. Daarnaast was hij actief als geluidstechnicus, producer en fotograaf. Bideau is slechts vierenveertig jaar oud geworden.

Voormalig Mnemic-zanger overleden

Reacties...
Meshuggah in Tilburg

Geplaatst op 25-05-2022 om 21:00u.

Meshuggah heeft met Immutable een nieuw plaatje te promoten en daartoe hebben deze Zweedse maatmaniakken natuurlijk een Europese tour opgezet. Plaats van handeling was 013, Tilburg en om het zakie op te warmen zijn de Zwitsers van Zeal & Ardor opgetrommeld. Wouter was erbij. Je kunt zijn verslag van deze avond hier lezen!

Meshuggah in Tilburg

Lees verder...
Derde soloalbum van Nile's Karl Sanders

Geplaatst op 25-05-2022 om 16:25u.

Nile-mastermind Karl Sanders komt met een nieuw soloalbum. Na Saurian Meditation (2004) en Saurian Exorcisms (2009) is in het derde hoofdstuk het einde der tijden aangebroken, want het nieuwe werk heet Saurian Apocalypse. De nieuwe plaat zal op 22 juli verschijnen via Napalm Records. Voor de instrumentalisatie wordt Sanders bijgestaan door originele Nile-drummer Pete Hammoura, terwijl hij de zang wederom overlaat aan Mike Breazeale. De eerste single The Sun Has Set On The Age Of Man bevat een akoestische gastbijdrage van gitarist Rusty Cooley.

Lees verder...
Interview met Sylvaine

Geplaatst op 25-05-2022 om 14:00u.

Dat het voor muzikanten geen makkelijke tijd is geweest de afgelopen twee jaar, is een understatement. Ook Sylvaine moest op zoek naar alternatieve bronnen van inkomsten. Tegelijkertijd kreeg de zangeres/gitariste, die op 18 december in Dynamo te Eindhoven optreedt, te maken met het verwerken van verlies. Dat laatste zorgde voor de belangrijkste inspiratie voor haar nieuwe album Nova, waarover ze graag tekst en uitleg geeft. Je kunt Jeffreys interview hier lezen!

Interview met Sylvaine

Lees verder...
Xandria is herboren

Geplaatst op 25-05-2022 om 09:00u.

Xandria is weer actief. Hoewel Aeva Maurelle na het vertrek van Dianne van Giersbergen een tijdje live optrad met de symfonische metalformatie, is dat ook alweer drie jaar geleden voor het laatst geweest. Daarna richtte de Duitse zich op haar solocarrière en werd het stil rond Xandria. Tot eerder deze maand gehint werd naar een comeback. En die is er nu, met op gitarist Marco Heubaum na een compleet nieuwe line-up. Ambre Vourvahis is de nieuwe frontvrouw. De andere leden zijn bassist Tim Schwarz, drummer Dimitrio Gatsios en gitarist Rob Klawoon. Het kwintet, dat onder contract staat bij Napalm Records, heeft de single Reborn online gezet, inclusief clip.

Reacties...
Review: In Aphelion - Moribund

Geplaatst op 24-05-2022 om 10:09u.

In Aphelion is een samenwerking tussen Zweedse en Nederlandse muzikanten die hun sporen reeds ruimschoots hebben verdiend. De band is opgericht door gitarist en hoofdcomponist Sebastian Ramstedt (Necrophobic). Hij wordt bijgestaan door medegitarist Johan Bergebäck, die eveneens actief is in Necrophobic en daarnaast een indrukwekkend cv heeft opgebouwd. Met drummer Marco Prij (onder andere Cryptosis) en bassist Dennis Holm kent In Aphelion ook een duidelijke Nederlandse inbreng. Na een demo, enkele singles en een ep verschijnt in het voorjaar van 2022 het debuutalbum Moribund. Het is een album dat verplichte kost blijkt voor de liefhebbers van melodieuze black/death metal van de oude stempel.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Review: In Aphelion - Moribund

Lees verder...
Nieuwe clips: Jungle Rot, God Is An Astronaut ...

Geplaatst op 23-05-2022 om 21:40u.

Terwijl het op vandaag op verschillende plaatsen donderde en bliksemde, brengen we jullie nog even negen flitsende clips. Jungle Rot ramt er aardig op los en we hebben nog wel meer death metal en zelfs goregrind.

  • Jungle Rot (old school death metal)
  • God Is An Astronaut (post metal)
  • Rxptrs (new wave of british rock)
  • Where's My Bible (death metal)
  • Exocrine (technical death metal)
  • Upon A Burning Body (metalcore)
  • Helsott (pagan metal)
  • Guineapig (gore grind)
  • Greybush (death metal)

Nieuwe clips: Jungle Rot, God Is An Astronaut ...

Lees verder...
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.