Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Iron Savior - Reforged - Ironbound
Jaar van release: 2022
Label: AFM Records

 -

De Duitse powermetalformatie Iron Savior bestaat al vijfentwintig jaar. De band heeft onder leiding van Piet Sielck (gitaar, zang, composities) in dat tweeënhalve decennium een flinke discografie opgebouwd. De platen uit de beginjaren zijn door allerlei gedoe met de rechten minder goed verkrijgbaar. Deze oudere versies opnieuw uitbrengen is daardoor niet altijd mogelijk. Voor Sielck en de zijnen rest er dan ook niets anders dan de boel opnieuw op te nemen en nogmaals uit te geven. Dat heeft geresulteerd in het album Reforged - Riding On Fire uit 2017 met daarop negentien klassieke tracks. Op het nieuwe Reforged - Ironbound ondergaat een tweede selectie Iron Savior-nummers deze behandeling. Hartstikke mooi dat die oude tracks opnieuw, vol liefde en respect onder handen worden genomen, maar er zijn ook wat kanttekeningen te plaatsen bij dit vervolg.

Het is namelijk wel duidelijk dat het merendeel van de successongs uit de beginjaren op Reforged - Riding On Fire is gekomen. Wat rest zijn degelijke tracks, die alles bij elkaar echter wel een mindere indruk maken. De melodieën zijn soms wat stroever en voorspelbaarder (Made Of Metal), de refreinen niet altijd even inventief (Predators) en als geheel wil het net wat minder knetteren. Af en toe zijn er effecten die te veel op de voorgrond treden (Protect The Law), maar over het algemeen zijn de songs op uitstekende wijze opnieuw ingespeeld. Het geluid is bovendien dik in orde. Reforged - Ironbound is er dan ook een voor de echte liefhebber.

Dat betekent niet dat er niet genoeg leuks tussen de maar liefst drieëntwintig songs te vinden is. Het speelplezier spat ervan af. Dat geeft de relatief eenvoudige songs een flinke meerwaarde. De energieke solo's vliegen je om de oren en wat bijzonder knap is: dezelfde personen als destijds nemen de zangpartijen voor hun rekening. Zo is Kai Hansen (Helloween, Gamma Ray) te horen tijdens het heerlijke Solar Wings. De track komt oorspronkelijk van Dark Assault uit 2001 en steekt iets anders in elkaar wat betreft echo in de zang en een enkele melodielijn. Toch is de stevigere instrumentatie van de heropname een flinke vooruitgang ten opzichte van het origineel. Het ruwere gitaarwerk en de prominentere drums doen wonderen. Dat geldt voor meer tracks. De oude producties hebben een bepaalde charme, maar de minder klinische productie en moderne benadering van de songs hebben een warme aantrekkingskracht.

Tussen de flinke hoeveelheid materiaal zit ook een aantal tracks die voorheen alleen op Japanse versies te vinden waren. Dat geldt voor de aardige powerballad Living On A Fault Line en de cover van de Eurythmics-klassieker Sweet Dreams. Laatstgenoemde werkt een stuk beter dan de Iron Savior-versie van Seals Crazy. Die verrassende keuze voor covers heeft Iron Savior in het verleden geen windeieren gelegd. Denk maar eens aan de fijne Mando Diao-cover Dance With Somebody uit 2014.

Ondanks dat Reforged - Ironbound een schijf is die vooral oudgediende fans aan zal spreken en over het algemeen minder spraakmakende tracks bevat, biedt de plaat genoeg moois. Je moet alleen beter zoeken naar de krenten in de pap.

Tracklist:
1. Children Of The Wasteland
2. Protect The Law
3. Starborn
4. Deadly Sleep
5. Forces Of Rage
6. Brothers (Of The Past)
7. The Battle
8. Unchained
9. Seek And Destroy
10. Solar Wings
11. Made Of Metal
12. Predators
13. Firing The Guns
14. Back Into The Light
15. Ironbound
16. Paradise
17. Thunderbird
18. Tyranny Of Steel
19. Riding Free
20. Starchaser
21. Living On A Fault Line
22. Crazy (Seal-cover)
23. Sweet Dreams (Eurythmics-cover)

Score: 75 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 29 september 2022

Meer Iron Savior:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.