Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Review

Sonata Arctica - Acoustic Adventures - Volume Two
Jaar van release: 2022
Label: Atomic Fire Records

 -

Acoustic Adventures – Volume One, het album met akoestische versies van Sonata Arctica-nummers, is begin 2022 uitgekomen en viel in de smaak. Ik was dan ook benieuwd wat Acoustic Adventures – Volume Two in petto zou hebben. Ik had alleen niet gedacht dat Sonata Arctica al zo snel de opvolger zou uitbrengen. Eigenlijk zit ik met smart te wachten op het nieuwe studioalbum, de beloofde terugkeer naar de begindagen van de Finse band. Pas daarna mocht het volgende akoestische avontuur wel verschijnen.

Toch zijn er redenen te verzinnen dat Acoustic Adventures – Volume Two negen maanden na de vorige release verschijnt. Sonata Arctica gaat in de herfst op tournee en de bandleden nemen hun akoestische instrumenten mee. Uit promotionele overwegingen is de release dus een goede set. Bovendien naderen de donkere dagen en is een plaat met rustige muziek ideaal voor bij het haardvuur.

De twaalf nummers op de nieuwe schijf komen van dezelfde opnamesessie als de vorige plaat. Die stamt alweer uit 2020, dus in dat opzicht is het ook logisch dat de band ze zo snel mogelijk op de markt willen brengen. De positieve punten uit de vorige recensie zijn ook hier van toepassing. De sterke melodieën en melancholische sfeer van de oorspronkelijke versies zorgen ervoor dat Sonata Arctica-songs in akoestische vorm recht overeind blijven staan.

De songkeuze is minder verrassend, maar dat komt omdat we nu weten dat Sonata Arctica zich niet beperkt tot de ballads. Shamandalie en Letter To Dana zijn de enige nummers die van oorsprong al rustig zijn. Victoria’s Secret is een snelle powermetalsong, maar is nu gereduceerd tot een arrangement speciaal voor de akoestische gitaar. Het eveneens snelle Black Sheep heeft dan weer de snelle loopjes van het origineel behouden.

Acoustic Adventures - Volume Two is dus net zo avontuurlijk als het eerste deel. Er valt eigenlijk weinig nieuws te vertellen, behalve dat er ditmaal meer gitaarsolo’s voorbijkomen. Die miste ik op de vorige plaat. Wellicht komt de release wat te snel, maar je mag uiteraard zelf bepalen wanneer je ‘m in huis haalt. Nu Sonata Arctica in totaal 24 akoestische tracks heeft uitgebracht, weet ik wel dat ik nu extra veel zin heb in de volgende studioplaat vol met ouderwets snelle tracks.

Tracklist:
1. I Have A Right
2. Black Sheep
3. Half A Marathon Man
4. Broken
5. Letter To Dana
6. FullMoon
7. Shamandalie
8. San Sebastian
9. Gravenimage
10. Flag In The Ground
11. My Land
12. Victoria‘s Secret

Score: 80 / 100

Reviewer: Rene
Toegevoegd: 1 oktober 2022

Meer Sonata Arctica:

Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.