Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
Geen concerten bekend voor 14-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achernar (Orakle) - 46
  • Billy Sherwood (Yes) - 61
  • Fred Estby (Dismember) - 54
  • Jona Lewie (Brett Marvin And The Thunderbolts) - 79
  • Linda Hopper (Magnapop) - 67
  • Luca Di Gennaro (Soul Secret) - 41
  • Mike "Cyco Miko" Muir (Suicidal Tendencies) - 63
  • Quincy Jones (producent)† - 93
  • Tom Allom (producent) - 80
Review

Battlecross - Rise To Power
Jaar van release: 2015
Label: Metal Blade Records

Battlecross - Rise To Power

Rise To Power is het vierde studioalbum van Battlecross. Eigenlijk het derde, want het debuutalbum Push Pull Destroy (2010) werd opnieuw opgenomen. Pursuit Of Honor (2011) is de verbeterde versie, uitgebracht nadat de band werd opgenomen in de stal van Metal Blade, met Kyle "Gumby" Gunther als de nieuwe frontman. Deze thrash-/deathmetalband uit Michigan werd opgericht in 2003 door het gitaristenduo Tony Asta en Hiran Deraniyagala, de enige overgebleven oorspronkelijke bandleden.

Dat thrash metal de basis vormt, hoor je nog goed terug op Rise To Power, maar deze component is minder aanwezig dan op de voorganger War of Will (2013). Natuurlijk doen sommige passages nog sterk denken aan de Bay Area-stijl (vooral Megadeth), maar je hoort ook invloeden vanuit de melodeath, heavy metal en groove metal terug. Wat zang betreft, is de link naar metalcore te leggen en ik vind de schreeuwerige vocalen van Kyle op deze plaat hier en daar wat storend. Met een andere zanger zou de plaat nog beter zijn dan deze nu al is.

Het is lastig de stijl van Battlecross in een hokje te plaatsen, maar namen die me direct te binnen schieten, zijn The Black Dahlia Murder en Revocation. Wat de muziek van deze band vooral boeiend maakt, is de samenwerking tussen de gitaristen. Tony Asta heeft een melodieuze benadering, die erg goed contrasteert met de agressieve stijl van Hiran Deraniyagala. Het zijn overigens wel de nummers van zijn hand, waar death metal de overhand krijgt. Dat is het geval in The Climb en Bound By Fear, die wat mij betreft met kop en schouders boven de rest uitsteken, hoewel ook Blood & Lies een erg fijne track is, met een akoestisch intro en een groovy einde.

Door het combineren van al die verschillende stijlen klinkt het geheel strak en modern, maar je kunt er niet omheen dat je thrash uit de jaren tachtig en death uit het daarop volgende decennium blijft horen. Een opvallende track is Not Your Slave, een beetje in de stijl van Lamb Of God, maar ook de solo in Spoiled is het vermelden waard. Wat de muzikale kunsten van de gitaristen Tony en Hiran nog beter tot zijn recht laat komen, zijn de fraaie baslijnen van Don Slater. Rise To Power is ook het eerste album met de nieuwe drummer, Alex Bent, een jong talent die vooral uitblinkt in Shackles.

Hoewel de speelduur iets meer dan een half uur bedraagt en de plaat daarmee aan de korte kant is, vind ik het toch precies de juiste lengte. De nummers zijn kort, vol agressie en staan eigenlijk allemaal als een huis. Niets aan toe te voegen en met een prachtige afsluiter als The Path, wat opbouw betreft zeker de beste track van het album, is het dan ook wel mooi geweest. Na volledig overdonderd te zijn door dit muzikale geweld, neem ik de niet altijd even geweldige zanger voor lief.

Tracklist:
1. Scars
2. Not Your Slave
3. Absence
4. Spoiled
5. The Climb
6. Blood & Lies
7. Bound by Fear
8. Despised
9. Shackles
10. The Path

Score: 78 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 25 augustus 2015

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.