Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
    25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Americo Rigoldi (Dominici) - 47
  • Anders Johansson (Hammerfall) - 64
  • Barrie Wentzell (fotograaf) - 84
  • Glen Drover (Megadeth) - 57
  • Klaus Meine (Scorpions) - 78
  • Martin Mayer (Sunterra) - 51
  • Pascal Landry (Dark Omentia) - 42
  • Paul Weller (The Jam) - 68
  • Robby Steinhardt (Kansas)† - 76
  • Seven Antonopoulos (Channel Zero) - 52
Review

Orakle - Eclats
Jaar van release: 2015
Label: Apathia Records

Orakle - Eclats

Hele volksstammen brengen de zomervakantie door in Frankrijk en Parijs heeft een bijzondere aantrekkingskracht op vele Nederlanders. Zelf hoor ik daar niet bij. Het land kan me niet bekoren en datzelfde heb ik vaak met Franse metalbands. Toch is juist in Frankrijk op metalgebied wel iets gaande, vooral wat betreft black metal. Een band die mijn aandacht in positieve zin heeft getrokken, is Orakle, met het derde album Eclats.

Al mijn vooroordelen over Franstalige metal verdwijnen als sneeuw voor de zon. De band uit Parijs gaat uitgesproken progressief te werk en brengt een interessante combinatie van progrock en symfonische black metal, waarin ook vele andere muziekstijlen zijn verwerkt. Het resultaat is een smeltkroes van muzikale ideeën die van begin tot eind weet te boeien. Na iedere luisterbeurt valt je weer iets anders op en daarmee is Eclats een album dat je echt even moet leren kennen. Het is ook zeker een plaat waarvoor je even de tijd moet nemen om te luisteren.

Er zit zeven jaar tussen Eclats en het vorige album, Tourments & Perdition. Deze periode lijkt de band vooral gebruikt te hebben voor het ontwikkelen van een eigen geluid. Het nieuwe werk klinkt veelzijdiger en bijna als improvisatie, maar deze experimentelere benadering is heel bewust en vakkundig uitgevoerd. Hierdoor verveelt zelfs een uitsponnen track als Le Sens De La Terre geen moment. De zang is overwegend clean, maar precies op de juiste momenten gaat zanger/bassist Frederic A. Gervais over op grunts of screams. Een echte uitschieter staat niet op dit album, maar Nihil Incognitum geeft een redelijk goede indruk van het album als geheel.

Eclats is vooral een prettig luisteralbum, hoewel er best een aantal betere platen in hetzelfde genre te vinden is. Vooral liefhebbers van progressieve metal met een wat deprimerend geluid zullen deze plaat kunnen waarderen, maar ook fans van Opeth, Leprous en Alcest zouden het eens moeten luisteren.

Tracklist:
1. Solipse
2. Incomplétude(s)
3. Nihil Incognitum
4. Apophase
5. Le Sens De La Terre
6. Aux Éclats
7. Bouffon Existentiel
8. Humanisme Vulgaire

Score: 79 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 13 juli 2015

Zoeken
    22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.